Jesteśmy pewni, że chcesz, aby iPhone towarzyszył Ci w codziennym życiu jak najdłużej. Żeby tak było, musisz jednak dobrze o niego zadbać. Zapewnij mu odpowiednie akcesoria i użytkuj rozsądnie, a unikniesz wielu awarii.

Chroń obudowę i wyświetlacz

Jednymi z najczęstszych problemów, które spotykają użytkowników iPhone’ów, ale i posiadaczy wszystkich innych smartfonów, są uszkodzenia mechaniczne. Musisz więc się przed nimi zabezpieczyć. Najlepiej, jeśli już w momencie zakupu Jabłka, będziesz miał na nie solidne etui. Taki zakup to niewielki koszt, a sprawi, że telefon będzie bezpieczny w razie kontaktu z ostrymi przedmiotami. Zapobiegnie też efektom wielu upadków.

Do naszego serwisu często zgłaszają się osoby ze zbitą tylną szybką Jabłka. Najlepszym zabezpieczeniem przed tą usterką jest właśnie zaopatrzenie się w etui. Nie musi być ono pancerne, chyba że iPhone często służy Ci w warunkach ekstremalnych. Ważne jednak, by było wykonane z solidnych komponentów, amortyzujących Jabłko, gdy wypadnie Ci z ręki i będzie uderzać o podłoże. Zdecyduj się na produkt, który odpowiada Ci również pod względem wizualnym. Nie powinieneś mieć z tym problemów, gdyż wybór akcesoriów jest obecnie ogromny i na pewno znajdziesz coś w swoim stylu. Poza ochroną, dodatkową zaletą etui jest fakt, iż sprawia, że urządzenie staje się bardziej unikalne.

Jeśli zależy Ci na Jabłku, nie ograniczaj się jednak do ochrony tylnego szkła i boków telefonu. Spraw sobie również szkło hartowane, które ochroni wyświetlacz i przednią szybkę Twojego urządzenia. Istotne, aby było to szkło z oznaczeniem 9H, gdyż takie posiada największą odporność na uderzenia oraz zarysowanie. Rezygnując z naklejenia tego elementu, szybko możesz przekonać się, że nie jest trudno zarysować telefon. Dzieje się to zupełnie przypadkowo, gdy na przykład w rozkojarzeniu wrzucisz klucze do torby, w której znajduje się już Twoje Jabłko.

Oszczędzaj baterię

Kolejna rzecz, która mocno wpływa na czas użytkowania telefonu, to bateria, a konkretnie jej zużycie. Staraj się trzymać ją zawsze w pokojowych temperaturach, a szczególnie uważaj z przegrzewaniem Jabłka. Nie zostawiaj go na przykład w nagrzanym samochodzie, gdyż bardzo szybko może dojść do degradacji ogniwa w Twoim telefonie. Staraj się też wyłączać niepotrzebne aplikacje, które zużywają baterię, podczas gdy Ty wcale z nich nie korzystasz.

Inna zasada to ładowanie urządzenia jeszcze zanim wskaźnik baterii pokaże pięćdziesiąt procent. To może Ci się wydawać dziwne, ale udowodniono, że akumulatory litowo-jonowe (a taki znajduje się w Twoim Jabłku) „żyją” najdłużej, gdy ładuje się je właśnie zanim utracą ponad pięćdziesiąt procent energii. W praktyce oznacza to dla Ciebie, że możesz ładować telefon zawsze, gdy masz na to chwilę. Będzie Ci za to wdzięczny.

Bateria w iPhonie

Trzymaj iPhone w bezpiecznych miejscach

Wiemy, że Twoje Jabłuszko, to skarb, który znacznie ułatwia życie. Staraj się więc trzymać je zawsze w bezpiecznych miejscach. Nie ryzykuj zrzucenia go pod wpływem nieuwagi z dużej wysokości. Nie przechowuj na słońcu. Mimo etui, upewnij się, że nie umieściłeś iPhone’a w towarzystwie ostrych przedmiotów.