Jak do tej pory żaden z producentów smartfonów nie opatentował jeszcze niezniszczalnego wyświetlacza. W związku z tym musimy szczególnie uważać, jeśli chcemy przedłużyć żywotność naszego Jabłka i nie doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia ekranu. W przypadku zbitej szybki jedynym rozwiązaniem jest jej wymiana, która znajduje się w ofercie naszego serwisu pogwarancyjnego. Sprawdź, co możesz zrobić, by uchronić ekran swojego Jabłka przed uszkodzeniami.

Folia lub szkło ochronne

Najczęściej wybieraną przez użytkowników smartfonów opcją ochrony wyświetlacza jest montaż folii lub szkła. Folia ochronna jest z reguły tańsza i cieńsza niż szkło, jednak chroni iPhone’a głównie przed zarysowaniami. Z tego właśnie względu cieszy się mniejszą popularnością, gdyż nie gwarantuje ochrony wyświetlacza podczas upadku. Znacznie częściej użytkownicy iPhone’ów wybierają szkło hartowane będące skuteczną ochroną przed uszkodzeniami powstałymi wskutek upadków i uderzeń. Aby mieć pewność, że szkło hartowane będzie najlepszą ochroną dla wyświetlacza, wybieraj produkty o twardości 9H – takie oznaczenie daje nam gwarancję, że szkło cechuje się odpornością na zarysowania stalą, co jest szczególnie ważne wtedy, gdy nosimy klucze w jednej kieszeni ze smartfonem. Tym, którzy nie potrafią wybrać między folią a szkłem, polecamy szkła hybrydowe, będące połączeniem najlepszych cech obu tych materiałów. Szkło hybrydowe jest bardziej elastyczne niż hartowane, dzięki czemu doskonale amortyzuje uderzenia, a przy tym jest cieńsze, więc wygląda po prostu ładniej.

Etui

Skutecznym sposobem zabezpieczenia ekranu przed uszkodzeniami jest również zamykany futerał na smartfona, który chroni ekran przed zarysowaniami powstałymi wskutek przechowywania iPhone’a w kieszeni lub torebce, a także amortyzuje wstrząsy podczas upadków. Z jednej strony futerały mają swoich zwolenników, którzy w ten sposób mogą spersonalizować swój telefon, wybierając efektowny case z ciekawym nadrukiem, a z drugiej spotykają się z krytyką osób, które uważają je za niewygodne i zakrywające oryginalny design iPhone’a. Producenci wielu modeli wyposażają swoje futerały w miejsce do przechowywania pieniędzy, wizytówek lub kart kredytowych, żeby przekonać klientów do tego rozwiązania. My do zabezpieczenia swoich iPhone używamy twardszych casów, które niejednokrotnie zabezpieczyły nasze Jabłka przed pęknięciem. Nie ważne, czy case będzie w modnych pastelowych kolorach, czy będzie pokryty artystycznymi obrazami ważne, aby jego boki lekko wystawały ponad ekran iPhone. W takim przypadku przy kontakcie z twardą powierzchnią będzie zabezpieczony przed uszkodzeniem. 

Aby uchronić swojego smartfona przed jednym z najpopularniejszych uszkodzeń, czyli zbitą szybą, zainwestuj w dobrej jakości folię ochronną, szkło hartowane, szkło hybrydowe lub twarde etui. W iHospital chętnie doradzimy wybór najlepszych akcesoriów do twojego iPhone’a i zajmiemy się montażem folii lub szkła.