Słaba bateria w Apple Watch to częsty problem właścicieli smartwatchy. Szczególnie kiedy korzystają z niego nieustannie do monitorowania powiadomień ze sparowanego z nim iPhone’a, towarzyszy im w treningach, liczy kroki, czuwa nad snem i zdrowiem (np. mierząc puls). Apple Watch dba o Ciebie przez całą dobę, sprawdź, co możesz zrobić, by zadbać o jego baterię i zwiększyć czas jej pracy bez rezygnacji ze swoich ulubionych funkcji zegarka.

Dowiedz się, dlaczego Apple Watch ma problem z trzymaniem baterii

Zwykle problem z baterią w Apple Watch związany jest z nadmierną eksploatacją urządzenia, wadą fabryczną akumulatora (lub jej wiekiem) czy zbytnim obciążeniem działającymi w tle aplikacjami. Tak czy inaczej, wszystkie baterie akumulatorowe mają ograniczoną żywotność i z czasem zmniejszają swoją pojemność, a miarę chemicznego starzenia się baterii tracą swoją efektywność. Jest to nieuniknione, jednak istnieje kilka trików, które pomogą Ci zwiększyć żywotność akumulatora litowo-jonowego w Apple Watchu oraz czas pracy baterii po jej naładowaniu.

Wyłącz funkcję: Obudź po uniesieniu nadgarstka

Ekran Apple Watch (z serii 0 do 4) wybudza się automatycznie przy każdorazowym uniesieniu nadgarstka – bez względu na to, czy faktycznie chcesz sprawdzić godzinę w zegarku, czy samoczynnie, np. podczas unoszenia przez Ciebie rąk w trakcie ćwiczeń. Przypadkowe włączenie się ekranu niepotrzebne zużywa energię. Na szczęście możesz łatwo zmienić to w ogólnych ustawieniach, wyłączając opcję: „Obudź ekran po uniesieniu nadgarstka”. Wówczas Apple Watch uruchomi się, kiedy w niego „stukniesz”.

Wyłącz niepotrzebne powiadomienia

Jedną z ulubionych funkcji posiadaczy Apple Watcha są powiadomienia ze sparowanego z nim iPhone. Z pewnością dla wielu osób jest to przydatna opcja, jednak zużywa sporo baterii. Możesz temu zaradzić. Zastanów się, czy potrzebujesz powiadomień ze wszystkich aplikacji – na pewno znajdą się takie, które śmiało możesz wyłączyć. Zrobisz to, wybierając opcję: „Watch”, następnie: „Powiadomienia” i zaznaczysz aplikacje, z których chcesz wyłączyć alerty. Dzięki temu zaoszczędzisz i baterię, i swój czas, gdyż nie będą Cię rozpraszać niepotrzebne powiadomienia.

Wyłączenie haptyki – wibracji przy powiadomieniach

Haptyka – ta tajemniczo brzmiąca nazwa nie oznacza nic innego, jak znane Ci powiadomienia za pomocą wibracji. Nie da się ukryć, że one również zużywają baterię, dlatego możesz je zmniejszyć lub całkowicie wyłączyć. Zrobisz to w ustawieniach, wybierając opcję: „Dźwięki i haptyka”.

Wyłącz mierzenie parametrów związanych z Twoją aktywnością

Miłośnicy aktywności szczególnie doceniają mierzenie przez Apple Watcha parametrów, tj. liczba kroków czy puls. Jeśli jednak nie monitorujesz tych funkcji, możesz je wyłączyć, a dzięki temu znacznie zmniejszysz problem „Apple Watch słaba bateria”. Zrobisz to, włączając aplikację: „Watch” na iPhone, a następnie „Prywatność”, w której wyłączysz: „Tętno” i „Śledzenie sprawności”.

Włącz funkcję: Oszczędzaj energię

W ostateczności możesz aktywować opcję: „Oszczędzaj energię”, która wyłącza wszystkie funkcje smartwatcha poza wskazywaniem aktualnej godziny. Zrobisz to, wybierając „Centrum sterowania”, a następnie ikonę baterii, w której znajdziesz suwak: „Oszczędzaj energię”. To przydatna funkcja, szczególnie gdy nie potrzebujesz korzystać z zegarka, np. podczas seansu w kinie czy lotu samolotem. Warto dodać, że funkcja ta włącza się automatycznie, gdy akumulator w Apple Watch rozładuje się do poziomu 10%.

Warto wiedzieć, że problem „słaba bateria Apple Watch” może pogłębiać się również podczas nieprawidłowego przechowywania smartwatcha, np. w środowisku o podwyższonej temperaturze czy wilgotności. A jeśli przez dłuższy czas nie będziesz korzystać z zegarka, pozostaw go z baterią naładowaną do połowy.

O czas pracy baterii w Apple Watch możesz zadbać samodzielnie, wykorzystując powyższe wskazówki. Na niektóre rzeczy, jak np. upadek zegarka na twarde podłoże, często niestety nie masz wpływu, dlatego jeśli potrzebujesz specjalistycznej naprawy uszkodzonego szkła smartwatcha, odwiedź nasz profesjonalny serwis Apple. W iHospital oferujemy usługę: naprawa Apple Watch, a dokładniej wymianę zbitej szybki.