Twój Apple Watch nie chce się włączyć lub nie reaguje na próbę ładowania? Sprawdź, co możesz zrobić, by inteligentny smartwatch znów towarzyszył Ci w porannej pobudce, monitorowaniu snu i tętna, rejestrował sukcesy treningowe i motywował do aktywności. A przede wszystkim, by na nowo informował Cię o przychodzących połączeniach, SMS-ach i powiadomieniach z aplikacji ze sparowanego z nim iPhone. 

Dowiedz się, dlaczego Apple Watch ma problem z uruchomieniem się

Może być kilka powodów, dlaczego Twój Apple Watch nie chce się włączyć lub nie reaguje na próby ładowania. Jak je znaleźć? Zwykle to najprostsze rozwiązania przynoszą efekty, dlatego zacznij od podstawowych sposobów rozwiązania problemu, nawet tych z pozoru oczywistych.

Upewnij się, że nie masz włączonego trybu oszczędzania baterii

Sprawdź, czy nie masz włączonego trybu oszczędzania baterii, który ogranicza funkcjonalność i czas reakcji smartwatcha. Gdy jest on uruchomiony, tarcza zegarka wyświetla tylko aktualną godzinę. Aby wyjść z trybu oszczędzania baterii, przytrzymaj przez ok. 10 sekund przycisk boczny – do momentu wyświetlania logo Apple.

Sprawdź, czy Twój zegarek Apple Watch zużył całą baterię

Możliwe, że Twój Apple Watch nieoczekiwanie zużył całą baterię. Możesz sprawdzić stan naładowania akumulatora, naciskając przycisk boczny smartwatcha. Jeśli bateria jest na wyczerpaniu, na ekranie pojawi się znak czerwonej błyskawicy. Podłącz urządzenie do ładowarki i po ok. 30 min sprawdź, czy ikona błyskawicy zmieniła kolor na zielony, oznaczający naładowanie smartwatcha. A co, jeśli Apple Watch nie reaguje na próbę ładowania?

Zegarek nie chce się ładować lub włączyć po ładowaniu?

Zdarza się, że zegarek jest podłączony do ładowania, a mimo to Apple Watch nie chce się włączyć ani ładować lub wyświetla się komunikat: „ładowanie za pomocą tego akcesorium nie jest obsługiwane”. Co robić?

  1. Upewnij się, że zasilacz USB jest prawidłowo połączony z magnetycznym przewodem ładującym Apple (i czy nie jest uszkodzony) oraz właściwie włóż zasilacz do gniazdka.
  2. Sprawdź, czy na pewno korzystasz z załączonego w zestawie magnetycznego przewodu ładującego Apple, dostosowanego do konkretnego modelu smartwatcha.
  3. Jeśli ładujesz Apple Watch po raz pierwszy, usuń znajdującą się na ładowarce folię.
  4. Sprawdź, czy tylna powierzchnia zegarka oraz ładowarka nie są zabrudzone.
  5. Ułóż Apple Watch tyłem na ładowarce. Magnesy ładowarki powinny wyrównać zegarek, a na jego tarczy pojawić się zielona błyskawica i rozpocząć proces ładowania.

A jeśli i to nie pomoże…

Zrestartuj urządzenie!

Ostatecznym rozwiązaniem jest wymuszenie zrestartowania Apple Watcha. Naciśnij pasek boczny oraz pokrętło Digital Crown i przytrzymaj je przez co najmniej 10 sekund, a następnie puść je, gdy pojawi się logo Apple.

Przerwana aktualizacja oprogramowania watchOS?

Warto pamiętać, że według zaleceń producenta, nie należy wymuszać ponownego uruchomienia Apple Watch, gdy trwa uaktualnianie systemu watchOS. Jeśli widzisz na zegarku logo Apple oraz grafikę postępu aktualizacji, zostaw zegarek na ładowarce i poczekaj, aż proces zostanie zakończony.

iHospital to profesjonalny serwis Apple, w którym doświadczeni specjaliści kompleksowo naprawiają urządzenia z logo nadgryzionego Jabłka. Działamy w Poznaniu (na Polance lub Jeżycach), Gdańsku, Krakowie i Katowicach. Oferujemy również opcję naprawy wysyłkowej (możesz nadać przesyłkę za pomocą darmowego kuriera). Jeśli tak jak my, jesteś miłośnikiem Apple, odwiedź naszą stronę i sprawdź, co możemy dla Ciebie napraw