Mateusz Koza
Apple Master.
Nie istnieje problem ze sprzętem Apple,
z którym nie byłby w stanie sobie poradzić.
Kapitan serwisu w Katowicach.

Twój Apple Watch nie reaguje na dotyk? Nie możesz przez to prawidłowo korzystać z inteligentnego zegarka? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny niedziałającego dotyku w smartwatchu oraz co możesz zrobić, by znów cieszyć się wygodą korzystania z niego do monitorowania codziennych aktywności, snu, parametrów życiowych czy kontrolowania przychodzących powiadomień z aplikacji ze sparowanego z nim iPhona.

Dowiedz się, dlaczego Apple Watch ma problem z uruchomieniem się

Może być kilka przyczyn, dlaczego Apple Watch nie reaguje na dotyk:

 • usterka systemowa lub brak aktualizacji,
 • problem ze sprzętem (np. zbita szybka, uszkodzenie wyświetlacza i dotyku),
 • instalacja wadliwej aplikacji.

Co zrobić, by przywrócić reakcję na dotyk w zegarku, a tym samym móc z niego korzystać?

Jeśli Twój iPhone nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła go awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

Wyczyszczenie szybki

Na początek upewnij się, że ekran zegarka jest czysty i suchy oraz pozbawiony jakichkolwiek zanieczyszczeń. W przypadku nowego zegarka zdejmij wszelkie etui i folie ochronne. Ponadto, ekran może również nie działać na dotyk, gdy jest połączony z akcesoriami za pomocą kabla Lightning lub USB-C. Odłącz od niego akcesoria i jeśli to możliwe, spróbuj połączyć je z Apple Watchem za pomocą innego przewodu lub ładowarki.

Ponowne uruchomienie urządzenia Apple Watch

Wykonaj tzw. twardy reset. Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk korony (Digital Crown) i przycisk boczny (Side) przez ok. 10 sekund – do momentu aż ekran wyświetlacza zrobi się czarny, a Apple Watch uruchomi się ponownie.

Przywrócenie z kopii zapasowej

Innym sposobem rozwiązania problemu “Apple Watch nie reaguje na dotyk” może być przywrócenie danych z kopii zapasowej. Jak to zrobić?

 1. Wybierz aplikację Apple Watch na Twoim iPhonie, a następnie kliknij opcję: “Sparuj Apple Watch”.
 2. Kolejno wybierz opcję: “Przywróć z kopii zapasowej” oraz wskaż kopię zapasową, z której chcesz przywrócić Apple Watcha.
 3. Postępuj według kolejnych kroków, a jeśli to konieczne podaj swój Apple ID i hasło, by przejść przez proces weryfikacji.
 4. Poczekaj, aż wszystkie dane zostaną zsynchronizowane. Otrzymasz powiadomienie na iPhone i Apple Watch po zakończonym procesie przywracania danych.

A jeśli to nie pomoże…

Wykonaj reset wszystkich ustawień

Kolejnym rozwiązaniem jest zresetowanie wszystkich ustawień Apple Watch. Pamiętaj, że po jego wykonaniu wszystkie dotychczasowe ustawienia i dane zostaną usunięte. Jak zresetować ustawienia?

 1. Uruchom aplikację Apple Watch na sparowanym z zegarkiem iPhonie i wybierz opcję: “Mój zegarek”.
 2. Wybierz ikonę “Informacje”, a następnie “Resetuj” oraz “Usuń zawartość i ustawienie Apple Watch”. Potwierdź oraz podaj identyfikator Apple ID i hasło (jeśli to konieczne).
 3. Poczekaj, aż resetowanie ustawień zostanie zakończone, a następnie ustaw zegarek jako nowy (możesz go przywrócić również z kopii zapasowej, o ile ją wcześniej wykonałeś).

Aktualizacja systemu

Apple Watch nie reaguje na dotyk również wtedy, gdy konieczna jest aktualizacja systemu (choć nie zawsze). Jak ją wykonać przy pomocy smartfona?

 1. Podłącz telefon i Apple Watch do ładowarki.
 2. Na iPhone otwórz aplikację Apple Watch, a następnie wybierz w niej “Mój zegarek”.
 3. Wybierz opcję “Ogólne”, a później “Uaktualnienia”.
 4. Pobierz aktualizację, a jeśli to konieczne, wprowadź kod zegarka lub iPhone.
 5. Na ekranie pojawi się kółko postępu informujące o trwającej aktualizacji, która może potrwać od kilku minut do godziny. Po zakończeniu procesu zegarek uruchomi się ponownie.

Ważne! W trakcie aktualizacji nie zdejmuj zegarka Apple Watch z ładowarki. Nie próbuj również ponownie uruchamiać iPhone, smartwatcha ani zamykać aplikacji Apple Watch.

Powyższe sposoby powinny rozwiązać problem: “Apple Watch nie reaguje na dotyk”. Warto wiedzieć, że dotyk może działać niepoprawnie również wtedy, kiedy Apple Watch ma rozbitą szybkę. iHospital to profesjonalny pogwarancyjny serwis Apple, w którym możliwa jest także naprawa Apple Watch – wykonujemy kompleksową wymianę zbitej szybki przy zachowaniu sprawnego wyświetlacza i dotyku smartwatcha.