Apple Watch zadebiutował na rynku w 2015 roku i pomimo skrajnych emocji, które początkowo wzbudzał wśród fanów marki, szybko stał się najchętniej kupowanym przedstawicielem tzw. wearables, czyli grupy urządzeń technologicznych, które można nosić na sobie. Apple Watch w formie zegarka na nadgarstku ma szereg funkcji, które nie tylko ułatwiają codzienne funkcjonowanie, ale także pozwalają dbać o zdrowie i bezpieczeństwo. Przyjrzyjmy się bliżej zastosowaniom smartwatcha z logo nadgryzionego jabłka.

Czym jest Apple Watch i dlaczego warto go mieć?

Apple Watch to połączenie smartfona z zegarkiem. Obecnie u producenta dostępne są modele Apple Watch z 3 serii, różniących się od siebie funkcjami i designem – szczegółowy opis różnic pomiędzy modelami znajdziesz na stronie Apple. Aby korzystać z Apple Watch i go skonfigurować niezbędny jest iPhone z najnowszą wersją oprogramowania. Zaletą jest to, że mając najnowsze modele 6 i SE (cellular) nie musimy zabierać ze sobą iPhone i zegarek będzie w stanie go zastąpić w najprostszych zadaniach: płatności zbliżeniowe, połączenia telefoniczne, kontakt przez Social Media. Seria 3 nie jest w stanie funkcjonować w ten sposób, bez znajdującego się nieopodal iPhone. Warto docenić też solidne wykonanie i nowoczesny design Apple Watcha, wpisujący się zarówno w sportowy, casualowy, jak i subtelnie elegancki look (producent oferuje całą gamę wymiennych pasków – możemy dopasować je do siebie pod względem koloru, materiału i stylu).

Apple Watch – niezastąpiony towarzysz aktywnych!

Apple Watch największą popularnością cieszy się wśród osób dbających o zdrowie i kondycję. Dlaczego?

  • Przydaje się do monitorowania treningów oraz funkcji i aktywności życiowych (tj. pomiar tętna, tlenu we krwi (tylko w przypadku serii 6), nawodnienia organizmu, długości i jakości snu).
  • Jest znakomitym motywatorem – wskazuje postępy w danych dyscyplinach sportu i osiągnięte w nich rekordy życiowe. Zachęca do aktywności dzięki alertom, np. o zbliżającym się treningu czy zbyt długim siedzeniu w jednym miejscu.
  • Umożliwia rywalizację – możesz udostępniać rezultaty i porównywać je z innymi.
  • Ma funkcję krokomierza i licznik spalania kalorii.
  • Monitoruje stan zdrowia – dzięki wbudowanemu pulsometrowi wskazuje m.in. aktualne tętno czy nieregularny rytm pracy serca (przy pomocy aplikacji EKG w modelu Apple Watch serii 6). 

Poznaj funkcje inteligentnego zegarka – Apple Watch

Bądź zawsze na bieżąco bez wyciągania telefonu z kieszeni czy torebki

Apple Watch ma wbudowany mikrofon, a po sparowaniu z iPhonem możesz wysyłać z niego wiadomości tekstowe i wykonywać połączenia głosowe bez konieczności wyciągania telefonu. Zrobisz to dzięki opcji sterowania głosowego (pomocy Siri) lub wykorzystując automatyczne odpowiedzi, np. „spóźnię się”, „oddzwonię później”, które zaoszczędzą Twój czas. Na wyświetlaczu zegarka pojawiają się również powiadomienia ze sparowanego telefonu (m.in. SMS-y, połączenia, przypomnienia z kalendarza czy alerty z mediów społecznościowych).

Wibracja smartwatcha na nadgarstku w momencie dzwonienia

Apple Watch delikatnie wibruje w momencie otrzymania powiadomienia, tym samym pomaga zachować dyskrecję, szczególnie gdy znajdujesz się wśród osób postronnych lub w miejscach, w których należy zachować ciszę (np. teatr, muzeum, muzeum, kino, ośrodki zdrowia). Dzięki wibracyjnym powiadomieniom nie przegapisz, gdy ktoś będzie próbował się z Tobą połączyć. Przydatną funkcją jest również wyciszenie rozmowy przychodzącej za pomocą gestu przykrycia zegarka jedną dłonią.

Świetne udogodnienie dla kierowców

Apple Watch ma przydatne funkcje dla kierowców, takie jak sterowanie smartwatchem za pomocą gestów umożliwia odbieranie i odrzucanie połączeń oraz korzystanie z zegarka jak z zestawu głośnomówiącego. Ma również wbudowany GPS, który informuje o zamianie kierunku odmiennym sygnałem wibracyjnym – nie trzeba więc spoglądać na zegarek, by dowiedzieć się, w którą stronę skręcić.

Poranny budzik i monitorowanie snu

Apple Watch nie tylko zmierzy Twoją długość i jakość snu, ale może obudzić Cię za pomocą alarmu wibracyjnego na Twoim nadgarstku. Co ważne, wibracje stopniowo zwiększają swoje ruchy, dzięki czemu łagodnie wybudzą Cię ze snu. Dodatkowo możesz pobrać aplikację AutoWake, która ściąga dane ze smartwatcha, analizuje Twoje fazy snu, mierzy puls, a następnie Apple Watch budzi Cię w fazie płytkiego snu, gdy jest to najbardziej naturalne dla organizmu, a tym samym bardziej znośne.

Słuchaj muzyki – przełączaj utwory jednym ruchem!

Sparowany z iPhonem Apple Watch umożliwia słuchanie muzyki i przełączanie utworów jednym ruchem. Możesz również słuchać playlist z serwisów streamingowych lub wgrać ulubione kawałki muzyczne na smartwatcha.

Pełna synchronizacja ze smartfonem

Dzięki pełnej synchronizacji ze smartfonem, Apple Watch może w wielu sytuacjach zastąpić korzystanie z telefonu, np. podczas kierowania pojazdem, treningu lub nawet pod prysznicem (Apple Watch do głębokości 50 m jest wodoodporny). Co więcej, jeśli często zapominasz, gdzie zostawiłeś telefon, możesz namierzyć go za pomocą smartwatcha (po wybraniu opcji na smartwatchu, sparowany iPhone wyda sygnał dźwiękowy i będzie można go zlokalizować).

Apple Watch – czy warto go kupić?

Apple Watch ma liczne funkcje, które przydadzą się zarówno amatorom aktywnego i zdrowego stylu życia, jak i osobom będącym w ciągłym biegu oraz miłośnikom technologii ułatwiającej codzienne życie. Mankamentem może być koszt nowego smartwatcha – u producenta ceny danych modeli rozpoczynają się od: 999 zł (seria 3), 1299 zł (seria SE) 1899 zł (seria 6). Jeśli jednak nie chcesz inwestować w nowe urządzenie, możesz zakupić używane, starsze modele. Z pewnością jednak solidne wykonanie, nowoczesny design, pełna kompatybilność z pozostałymi urządzeniami Apple oraz zaawansowane funkcje są ogromnym plusem Apple Watcha.

Na koniec – Apple Watch, podobnie jak inne urządzenia marki, uchodzą za niezawodne, jednak i one czasem się psują. Jeśli niezbędna będzie naprawa Apple Watch, zapraszamy do iHospital – nasz serwis Apple kompleksowo zajmie się wszelkimi problemami ze smartwatchami i innymi sprzętami z logo nadgryzionego jabłka.