Jeśli planujesz zakup nowego smartwatcha Apple, możesz zdecydować się na model Apple Watch Cellular. Co to takiego? Dzięki technologii Cellular możesz łączyć się przez zegarek z siecią komórkową, nawet gdy nie masz pod ręką iPhone’a. Co więcej, Apple Watch Cellular obsługuje Konfigurację rodzinną. To funkcja, dzięki której bliskie Ci osoby nieposiadające iPhone’a będą mogły korzystać z zalet zegarków Apple. Czym dokładnie jest Apple Watch Cellular? Jak działa? Czy warto zainwestować w tę wersję smartwatcha? Wszystkiego dowiesz się z artykułu.

Apple Watch Cellular – co to takiego?

Zakup smartwatcha Apple wiąże się z podjęciem kilku decyzji – dotyczących modelu, rozmiaru i wyglądu zegarka. To jednak nie wszystko. Podczas konfiguracji urządzenia na stronie musisz też zdecydować, czy wybrać Apple Watch z Cellular czy bez. Między wersjami jest kilka istotnych różnic.

Apple Watch GPS + Cellular ma te same funkcje co Apple Watch GPS. Kiedy jest połączony z iPhonem, umożliwia odczytywanie powiadomień, odbieranie wiadomości i połączeń, a GPS działa niezależnie od smartfona. Tym, co różni wersję Cellular + GPS od GPS jest jednak możliwość łączenia się z siecią komórkową bez dostępu do iPhone’a. Oznacza to, że gdy zapomnisz zabrać z domu smartfona, wciąż będziesz dostawać powiadomienia i pozostaniesz w kontakcie z innymi osobami.

Aby korzystać z możliwości technologii Cellular, należy spełnić jeden warunek – Apple Watch i iPhone muszą być obsługiwane przez tego samego operatora. Funkcja GPS + Cellular jest dostępna we wszystkich najnowszych modelach zegarków Apple, a w wersji Ultra występuje domyślnie i nie można z niej zrezygnować.

Konfiguracja rodzinna w Apple Watch Cellular – jak działa?

Jeśli rozważasz zakup Apple Watch z Cellular i zastanawiasz się, czy warto, weź pod uwagę jeszcze jedną kwestię. Zegarki z technologią Cellular nie tylko pozwalają łączyć się z siecią komórkową niezależnie od iPhone’a, ale obsługują też Konfigurację rodzinną. Co to takiego? Dzięki Konfiguracji rodzinnej Twoi bliscy, którzy nie posiadają iPhone’ów, mogą korzystać z zegarków Apple Watch i cieszyć się ich zaletami: wykonywać połączenia, wysyłać wiadomości i wiele więcej. Wystarczy, że połączysz ich zegarki ze swoim smartfonem.

Konfiguracja rodzinna przydaje się m.in. w przypadku dzieci i osób starszych. Dzięki sparowaniu urządzeń pozostaniecie w stałym kontakcie. Dodatkowo Twoje dzieci, rodzeństwo czy rodzice będą mogli korzystać z wielu przydatnych funkcji dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa.

Apple Watch Cellular – czy warto zainwestować w droższą wersję zegarka?

Apple Watch Cellular ma wiele zalet, ale czy warto w niego zainwestować? To kwestia mocno indywidualna. Jeśli zależy Ci, by korzystać ze wszystkich funkcji urządzenia, nawet gdy nie masz dostępu do iPhone’a, warto rozważyć dopłatę kilkuset złotych. Weź też pod uwagę obsługę Konfiguracji rodzinnej – być może to rozwiązanie w sam raz dla Ciebie i Twoich bliskich.

Niezależnie od tego, na jakiego Apple Watcha się zdecydujesz, już teraz znajdź godny zaufania serwis Apple. Choć zegarki z logiem jabłka są solidne, zdarza się, że ulegają uszkodzeniom, np. w wyniku upadku z dużej wysokości. W iHospital zajmiemy się usterką – w krótkim czasie i przystępnej cenie.

Naprawa Apple Watch jest możliwa w pięciu miastach: