Ludzie na całym świecie podejmują dodatkowe środki ostrożności, aby zapobiec infekcji nowym koronawirusem, częściej myją ręce, zakładają maseczki i unikają tłumów. Jest jednak jeden przedmiot, którego wszyscy używają, ale wielu zapomina o jego czyszczeniu: smartfony.

Potencjalnie najwięcej zarazków

Dbanie o higienę telefonu to kolejny sposób na powstrzymanie zarazków. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w USA uważa telefon za „powierzchnię dotykową”, która potencjalnie może przenieść wirusa z jednego organizmu na drugi. Co w takim razie możemy zrobić, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzenienia się koronowirusa przez naszego iPhone?

Rzeczywistość prze koronawirusem

Przed wybuchem koronawirusa producenci odradzali nam używania dezynfekujących ściereczek lub aerozoli do czyszczenia swoich urządzeń. Miało to uchronić powłokę znajdującą się na ekranach dotykowych przed zarysowaniem. W szczególności Apple podkreślał, abyśmy do czyszczenia swoich iPhone’ów używali jedynie szmatki zwilżonej wodą.

Dezynfekcja telefonu – koronawirus

Wraz z pojawieniem się koronawirusa na całym świecie, Apple zmieniło swoje wytyczne. Firma ogłosiła, że obecnie do czyszczenia iPhone’ów możemy użyć płynu a najlepiej ściereczki z 70% alkoholem izopropylowym. Możemy też – co znacznie trudniejsze, rozważyć zmianę sposobu w jaki korzystamy ze swojego smartphone. Nie przekazywać iPhone innym osobom, spróbować używać urządzeń takich jak słuchawki lub AirPodsy, aby trzymać telefon z dala od twarzy.

Nie zapomnijmy również o naszym etui na telefon! Wytrzyjmy je dokładnie, do środka i na zewnątrz, z każdej strony. Pozostawmy je do wyschnięcia przed ponownym złożeniem.

Nie mocz telefonu.

Ponadto – to raczej oczywiste, ale na wszelki wypadek przestrzegamy – nie zanurzajcie telefonu w żadnych płynach, antybakteryjnych lub innych. Taka kąpiel nie skończy się dobrze ani dla waszego iPhone, ani dla was.

Przypominamy, że obecnie zaostrzyliśmy procedury bezpieczeństwa w naszych serwisach. Nie tylko stosujemy się do wytycznych Apple ale również:

  • dodatkowo przy przyjęciu i po naprawie telefonu, stosujemy ciśnieniowy rozpylacz z alkoholem izopropylowym w stężeniu 70% do jego dezynfekcji. Rozpylacz w równym stopniu rozprowadza roztwór alkoholu po powierzchni iPhone, co pozwala na wyczyszczenie telefonu w nawet w trudno dostępnych miejscach,
  • w każdym z naszych serwisów udostępniliśmy klientom środek do dezynfekcji i odkażania rąk, z którego mogą korzystać oddając swój iPhone do naprawy,
  • po wizycie klienta poddajemy dezynfekcji klamki drzwi wejściowych do naszych serwisów,
  • dezynfekcji poddajemy również stoły przyjęć,
  • staramy się, aby w serwisie w jednym czasie nie przebywała więcej niż jedna osoba – prosimy o podanie nam godziny przybycia do serwisu i ustalenie odbioru urządzenia z serwisantem.
  • od przyszłego tygodnia oferujemy możliwość odbioru sprzętu i zwrotu z i do domu klienta.