Każdy użytkownik smartfona Apple powinien wiedzieć, jak sprawdzić IMEI w iPhonie. Dlaczego to takie ważne? IMEI jest ciągiem cyfr, który umożliwia identyfikacją urządzenia, a także zablokowanie go, gdy dojdzie kradzieży. Numer przydaje się również w przypadku zakupu smartfona z drugiej ręki. Jak go znaleźć? Sposobów jest kilka. W artykule wyjaśniamy, czym dokładnie jest IMEI w iPhonie i jak sprawdzić numer.

Czym jest numer IMEI?

IMEI (International Mobile Equipment Identity) to indywidualny numer identyfikacyjny przypisany do każdego telefonu komórkowego oraz innych urządzeń, które łączą się z siecią komórkową, np. tabletów. Kod składa się z 15 cyfr i jest unikalny, dzięki czemu pozwala na łatwą identyfikację. Kiedy przydaje się IMEI? Np. w przypadku kradzieży smartfona. Jeśli stracisz Jabłko i zgłosisz ten fakt służbom, możesz udać się do swojego operatora i poprosić o zablokowanie iPhone\'a na podstawie numeru IMEI. Dzięki temu złodziej nie będzie mógł korzystać z urządzenia.

Jak sprawdzić numer IMEI w iPhonie? Możesz zrobić to na kilka sposobów.

Jak sprawdzić IMEI w iPhonie?

Jeśli masz iPhone\'a i nie wiesz, jak sprawdzić IMEI, na pewno ucieszy Cię fakt, że to banalnie proste i zajmuje tylko chwilę. Poniżej opisujemy dostępne metody sprawdzenia numeru.

• Wpisz na klawiaturze urządzenia *#06#. Ciąg cyfr wyświetli się na ekranie.
  • Wejdź w Ustawienia -> Ogólnie -> To urządzenie. Aby znaleźć numer IMEI, przewiń w dół.
  • Jeśli masz iPhone\'a 6s lub nowszy model, numer znajdziesz w kieszeni na kartę SIM – wystarczy ją wysunąć.
  • W modelach starszych niż 6s numer IMEI jest umieszczony z tyłu urządzeń.

Kod IMEI znajdziesz również na oryginalnym opakowaniu iPhone\'a oraz w Finderze lub aplikacji iTunes – po podłączeniu Jabłka do komputera.

Jak sprawdzić iPhone\'a po IMEI?

Numer IMEI, oprócz możliwości zablokowania urządzenia, ma jeszcze jedno ciekawe zastosowanie. Warto go sprawdzić w przypadku zakupu używanego smartfona, np. z aukcji internetowej. Może się okazać, że Jabłko zostało wcześniej skradzione. Jak sprawdzić iPhone\'a po IMEI?

1. Odszukaj 15-cyfrowy numer identyfikacyjny urządzenia za pomocą jednej z opisanych wyżej metod.
  2. Wejdź na stronę, która umożliwia bezpłatną weryfikację, czy smartfon został skradziony. W sieci jest wiele wyszukiwarek tego typu, np. IMEI24.

Warto wykonać te kroki, najlepiej jeszcze przed dokonaniem transakcji – jeśli poprzedni właściciel udostępni Ci wcześniej numer. Zakup kradzionego Jabłka grozi poważnymi konsekwencjami prawnymi. Przy zakupie warto również zweryfikować, czy numer IMEI telefonu z kodu *#06# zgadza się z numerem IMEI na korpusie (w iP starszych niż 6S) lub z tym na tacce sim (w nowszych). W ten sposób możesz wykryć, że korpus był wymieniany.

Nie możesz znaleźć numeru IMEI? Zapraszamy do iHospital!

Masz problem ze znalezieniem kodu identyfikacyjnego smartfona? Nie wiesz, jak sprawdzić iPhone\'a po numerze IMEI? Odwiedź nasz serwis Apple. Oprócz napraw oferujemy klientom profesjonalne doradztwo i wsparcie we wszelkich jabłkowych problemach. Masz więc pewność, że w iHospital zawsze otrzymasz potrzebną pomoc.

Nasz serwis iPhone znajduje się w kilku lokalizacjach:

Zapraszamy!