Mateusz Koza
Apple Master.
Nie istnieje problem ze sprzętem Apple,
z którym nie byłby w stanie sobie poradzić.
Kapitan serwisu w Katowicach.

Dorobiłeś się pierwszego, wymarzonego Jabłka, które będzie towarzyszyć Ci w codziennym życiu? To świetnie! Pora teraz odpowiednio je skonfigurować, aby mogło Ci dobrze służyć. Proces przygotowania urządzenia do użytku nie jest skomplikowany, więc jesteśmy pewni, że sobie z nim poradzisz.

Wstępne ustawienia telefonu

Zanim jeszcze włączysz telefon, najlepiej od razu włóż do niego kartę SIM, bowiem będzie Ci ona potrzebna na jednym z pierwszych etapów konfiguracji. Kiedy to zrobisz, uruchom iPhone. Pierwsze, co będziesz musiał ustawić, to język oraz kraj, w którym mieszkasz. Po wybraniu tych podstawowych elementów, Jabłko będzie pokazywać Ci czas i datę dopasowane do podanego obszaru.

Urządzenia z systemem iOS 11 oraz nowszym mogą być konfigurowane za pomocą innych Jabłek z takim oprogramowaniem. Istotne, aby oba produkty miały iOS od wersji 11 wzwyż. Ta funkcja na razie Cię jednak nie interesuje, ponieważ właśnie ustawiasz opcje w swoim pierwszym iPhonie. Po zakupie kolejnego urządzenia będziesz mógł skorzystać z opcji Szybki start, a teraz musisz wybrać drugą możliwość, czyli „Skonfiguruj ręcznie”.

naprawa iphone 8 plus

Jeśli Twój iPhone nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła go awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

Najważniejsze funkcje i dane

Aby wykonać dalsze kroki, będziesz potrzebował połączenia z siecią Wi-Fi lub siecią komórkową. Jeśli Twój iPhone ma funkcję Face ID albo Touch ID, to będziesz mógł je teraz skonfigurować. By to zrobić, wybierz pole „Dalej”. Teraz wyświetlą Ci się dokładne instrukcje, w jaki sposób ustawić rozpoznawanie twarzy lub odcisku palca. Po ich zrealizowaniu, pora ustawić sześciocyfrowy kod zabezpieczający. Przyciskając pole „Opcje kodu”, możesz też ustawić między innymi krótsze hasło numeryczne.

Używasz telefonu iPhone po raz pierwszy. Nie możesz więc przenieść danych z poprzedniego Jabłka. Twoje urządzenie pozwala jednak na przerzucenie informacji ze smartfona z systemem Android. Jeśli interesuje Cię ta opcja, musisz pobrać na poprzedni telefon aplikację Move to iOS. Kiedy to zrobisz, upewnij się, że oba urządzenia są połączone z siecią Wi-Fi, a także podłącz je do zasilania. Następnie możesz stuknąć w Jabłku opcję „Przenieś z Androida”, włączyć Move to iOS i postępować zgodnie z instrukcjami. Jest też, oczywiście, możliwość rozpoczęcia przygody z Jabłkiem z czystym kontem. Jeśli tak wolisz, to wystarczy, że wybierzesz pole „Nowy iPhone”.

Teraz kolej na założenie konta w Apple ID, czyli usłudze, która da Ci swobodę zarządzania aplikacjami marki, takimi jak iTunes, iCloud i innymi. Następnie możesz też skonfigurować funkcję Siri (obsługa głosem) oraz Czas przed ekranem (kontrola czasu spędzanego na korzystaniu z urządzenia) albo zająć się tym później, w dowolnym momencie wchodząc w Ustawienia. Ważne jest też, abyś zdecydował, czy chcesz, żeby aktualizacje systemu iOS pobierały się automatycznie na Twój iPhone, czy wolisz ręcznie uaktualniać oprogramowanie.

Zmiany ustawień w dowolnej chwili

Pamiętaj, że większość opcji, które poustawiasz, możesz swobodnie zmieniać. Jeśli więc po jakimś czasie stwierdzisz, że jednak chcesz, żeby automatycznie ściągała Ci się najnowsza wersja systemu albo zaczniesz dostrzegać zalety kontrolowania ilości godzin spędzanych przed ekranem, to nie ma problemu. Zawsze możesz zmieniać swoje preferencje w poszczególnych usługach i opcjach telefonu. Jeśli potrzebujesz pomocy z konfiguracją, to pomożemy Ci w serwisie iPhone.