Zastanawiasz się nad tym, czy warto kupić iPhone 12? W internecie możesz spotkać się z wieloma opiniami na temat tej edycji iPhona. Część z nich jest negatywna. Po części z uwagi na cenę, ale też trudne do zaakceptowania dla niektórych wady konstrukcyjne. Pozostali z kolei rozpływają się nad jego funkcjami. Jeśli rozważasz zakup tego modelu – poznaj obiektywny opis iPhone 12. Czy warto kupić ten model? Ocenisz samodzielnie!

Kilka słów o modelu iPhone 12

Zanim odpowiesz sobie na pytanie, czy warto kupić iPhone 12, poznaj kilka podstawowych informacji na jego temat. To model oficjalnie zaprezentowany publiczności 13 października 2020 roku. Dostępny jest w czterech wersjach, które poza różnicą w gabarytach, mają również nieco inną specyfikację techniczną:

  • iPhone 12 o wymiarach 146,7 × 71,5 × 7,4 mm
  • iPhone 12 mini o wymiarach 131,5 × 64,2 × 7,4 mm
  • iPhone 12 Pro o wymiarach 146,7 × 71,5 × 7,4 mm
  • iPhone 12 Pro Max o wymiarach 160,8 × 78,1 × 7,4 mm – największy z serii

Wersje iPhone 12, iPhone 12 mini dostępne są z pamięcią masową opcjonalnie – 64 GB, 128 GB i 256 GB, natomiast rozbudowane, profesjonalne wersje PRO dla wymagających, zaskakują pojemnością 128, 256 a nawet 512 GB! Różnica między poszczególnymi modelami tkwi również w specyfikacji wyświetlacza, pamięci operacyjnej i jakości aparatu tylnego. Ten zamontowany z przodu, we wszystkich modelach ma 12 MPix ƒ/2,2. Wybór wersji Pro z pewnością docenią fani ultraostrych, profesjonalnych zdjęć. Gwarantuje je ultraszerokokątny obiektyw z przysłoną ƒ /2,4 i polem widzenia 120°, obiektyw szerokokątny z przysłoną ƒ/1,6 i dodatkowy teleobiektyw z przysłoną ƒ/2,0. Nie da się ukryć, że specyfikacja robi wrażenie!

Czy warto kupić iPhone 12?

Na sam początek warto podkreślić, że wyznawcy Androida zgodnym chórem potwierdzą, że za takie pieniądze, z pewnością można kupić bardziej zaawansowany model telefonu bez Jabłka na obudowie. Jednak jeżeli jesteś już użytkownikiem urządzeń marki Apple, z pewnością ciężko Ci będzie przekonać się do innych rozwiązań technologicznych i innego systemu operacyjnego niż ten, który już znasz. Nie warto zatem spekulować, który smartfon będzie lepszy, czy z Androidem, czy iOS. Pogódź się z tym, że są dwie funkcjonujące na rynku gadżetów elektronicznych opinie i w takim pojedynku nie ma wygranych.

iPhone 12 – czy warto go kupić, czy wybrać inny model?

Jeśli jesteś użytkownikiem niższego modelu, czyli iPhone 11, przesiadka na nowszy egzemplarz nie będzie dla Ciebie dużym szokiem. To, co widać na pierwszy rzut oka to zdecydowanie lepszy od modelu 11 ekran. iPhone 12 został wyposażony w wyświetlacz Super Retina XDR, OLED. Jest również bardziej smukły i według wielu ocen posiada „ładniejszy” design niż jego poprzednik, ale o gustach się nie dyskutuje.

iPhone 12 – najczęściej zgłaszane usterki

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o tym, czy warto kupić iPhone 12, musisz zdawać sobie również sprawę z kosztów jego serwisu. Do często zgłaszanych usterek zaliczyć można:

  • Pęknięcie wyświetlacza, zbita szybka
  • Wylany, czarny ekran
  • Awarię slotu ładowarki
  • Pęknięte tylne szkło

Jeśli okres gwarancji już minął lub wina usterki tkwi po Twojej stronie (np. uszkodzenie mechaniczne) możesz obawiać się kosztów naprawy, ale niepotrzebnie! Dobry serwis urządzeń Apple pomoże Ci przywrócić pełną funkcjonalność iPhone 12. Sprawdź chociażby naszą ofertę!

Czy warto kupić iPhone 12? Jeśli jesteś posiadaczem wersji 11, 11 Pro lub 11 Pro Max to raczej dwunastka Cię niczym specjalnym nie zaskoczy. Jeśli jednak zależy Ci na wysokiej jakości zdjęć i filmów, niemal tak dobrej jak ta z profesjonalnej lustrzanki i kamery – to „przesiadka” na model wyżej będzie miała dla Ciebie znaczenie! To samo dotyczy tych użytkowników Apple, którzy z niecierpliwością wyczekują premiery najnowszych modeli – po części z miłości do fajnych, nowoczesnych gadżetów, po części z faktycznych potrzeb użytkowych.