Stoisz przed wyborem nowego smartfona z kultowym logo Jabłka? Z pewnością przeczytałeś już jedną, dwie opinie na temat tego, czy warto kupić iPhone 11 Pro. Mimo że ten model nie należy już do świeżynek, nadal cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a co istotne – jego funkcje i rozwiązania technologiczne (z wyjątkiem designu) są bardzo zbliżone do nowszej odsłony iPhone 12. Czy warto kupić iPhone 11 Pro, czy lepiej nie przepłacać i wybrać model podstawowy? Sprawdźmy!

Kilka słów o iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro został zaprezentowany 10 września 2019 na specjalnym evencie jemu dedykowanym. Model ten uchodzi za flagowy egzemplarz Apple i mimo, że od jego premiery minęło już sporo czasu, do dziś cieszy się ogromną popularnością użytkowników i można go zaliczyć do chętniej kupowanych modeli. Czy warto kupić iPhone 11 Pro? Zanim obiektywnie porównasz go z innymi, poznaj szczegóły jego specyfikacji. To właśnie one mogą być kluczowym czynnikiem decyzyjnym! Ułatwimy Ci jednak zadanie – sprawdź, co ma iPhone 11 Pro, czego nie miały jego wcześniejsze wersje!

 • Wyspa z 3 aparatami, w tym jeden ultraszerokokątny.
 • Nowoczesny procesor A13 Bionic.
 • Nowością jest również dobra kamera przednia o rozdzielczości 12 Mpix (taką samą ma model 12 i 12 Pro!).
 • Wodoszczelność klasy IP68.
 • Dwukrotnie wyższy kontrast względem innych, starszych modeli i znacznie jaśniejszy wyświetlacz.
 • Dotychczasowy 3D Touch został zastąpiony nowoczesnym Haptic Touch.
 • Możliwość odtwarzania dźwięków w formacie Dolby Atmos o dźwięku przestrzennego dla fanów oglądania filmów i słuchania muzyki z telefonu.
 • Obudowa z matowego szkła i stali.

Jak widzisz, twórcy Apple bardzo postarali się, by wersja iPhone 11 Pro spełniła naprawdę surowe oczekiwania względem rozwiązań technologicznych. I chociaż wyznawcy Androida dalej będą twierdzić, że w tej cenie kupisz świetnego Samsunga z serii S lub smartfona innej marki, to jeśli jesteś „po drugiej stronie barykady” i wolisz cieszyć się z możliwości iOS, wybierając iPhone 11 Pro z pewnością nie będziesz zawiedziony!

iPhone 11 Pro, czy iPhone 12?

Co ciekawe, wiele osób porównując najnowszy model, czyli dwunastkę do jego poprzednika, czyli model iPhone 11 Pro, uważa, że z uwagi na większą różnicę w cenie przy porównywalnych w obu modelach rozwiązaniach technologiocznych nie warto przepłacać i lepiej wybrać opisywany 11 Pro. Sceptycy narzekają jednak na design tej wersji. Duże wcięcie na górze i widoczne ramki ekranu nie są delikatne, lecz nadają Jabłku lekko topornej konstrukcji, łatwiej zbierają również drobne zanieczyszczenia. Warto jednak docenić matowe szkło umieszczone na tylnej obudowie. Nie widać na nim odcisków palców i drobnych zanieczyszczeń – to opcja bardzo na plus!

Usterki iPhone 11 Pro – najczęściej zgłaszane awarie

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o tym, czy warto kupić iPhone 11 Pro, musisz zdawać sobie sprawę z usterek, jakie zgłaszają jego użytkownicy do naszego serwisu. Do tych, z jakimi mamy do czynienia dość często zalicza się np.:

 • Pęknięcie wyświetlacza, rozlanie wyświetlacza.
 • Pęknięcie szyby przedniej i tylnej obudowy.
 • Awaria aparatu przedniego i tylnego.
 • Awaria mikrofonu i kamery przedniej.

Jeśli jest już po gwarancji lub usterka powstała z Twojej winy – nie musisz jednak obawiać się kosztów serwisowania. Zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym cennikiem napraw. Przekonasz się, że mimo zapowiedzi horrendalnych kosztów naprawy urządzeń Apple, nie taki diabeł straszny, jak go malują, a naprawa iPhone 11 Pro może być ekstremalnie szybka i niedroga.

Masz przed sobą iPhone 11 Pro – czy warto go kupić? Naszym zdaniem tak! Jest to jeden z popularniejszych, flagowych modeli marki Apple. Względem starszych wersji jest bardziej zaawansowany, z kolei od najnowszych modeli nie dzieli go przepaść technologiczna. Jeśli zatem dysponujesz budżetem na zakup nowego Jabłka – warto się dłużej zatrzymać na tym modelu i rozpisać sobie wszystkie za i przeciw.