Mateusz Koza
Apple Master.
Nie istnieje problem ze sprzętem Apple,
z którym nie byłby w stanie sobie poradzić.
Kapitan serwisu w Katowicach.

Zastanawiasz się, który zegarek będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni – Apple Watch 40 czy 44? Rozmiar koperty to bardzo istotna kwestia. Wpływa na komfort użytkowania urządzenia, a także jego wygląd. Warto mieć też na uwadze, że większy Apple Watch jest droższy od mniejszej wersji. Jak wybrać idealnego smartwatcha na swój nadgarstek? Zapraszamy do lektury.

Apple Watch – inteligentny zegarek dostępny w dwóch rozmiarach

Apple Watch to linia inteligentnych zegarków produkowanych od 2015 roku. Na przestrzeni lat do sprzedaży weszło kilka serii urządzeń, a każda kolejna oferuje użytkownikom nowe, bardziej zaawansowane rozwiązania. Jedną z największych zalet zegarków Apple jest możliwość łatwego monitorowania swojej aktywności. Urządzenia pozwalają także na korzystanie z wielu przydatnych aplikacji i śledzenie powiadomień z iPhone’ów.

W 2022 roku Apple zaprezentowało aż trzy nowe Apple Watche:

  • Apple Watch Series 8,
  • Apple Watch SE,
  • Apple Watch Ultra.

Modele różnią się między sobą funkcjonalnością i cenami. Najdroższym i najbardziej zaawansowanym urządzeniem jest wersja Ultra, z kolei najbardziej budżetowym – SE. Należy jednak pamiętać, że na ostateczną cenę smartwatcha wpływa kilka czynników, w tym m.in. wybrany rozmiar. Jeśli planujesz zakup urządzenia Apple Watch SE, musisz zdecydować, którą kopertę wybrać: 40 czy 44 mm. W przypadku Series 8 do wyboru są koperty 45 mm lub 41 mm, z kolei Apple Watch Ultra jest dostępny w jednym rozmiarze – 49 mm.

Jeśli Twój iPhone nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła go awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

Apple Watch 40 czy 44 mm? Jak wybrać idealny rozmiar zegarka dla siebie?

Apple Watch 40 i 44 mm różnią się między sobą rozmiarem, a tym samym wielkością wyświetlacza. To istotne – wymiary ekranu mają duży wpływ na komfort użytkowania urządzenia. Odczujesz to m.in. podczas odczytywania powiadomień. Należy także pamiętać, że wielkość koperty wpływa na to, jak zegarek prezentuje się na nadgarstku. Którą więc wybrać?

Przed zakupem zegarka Apple Watch SE należy przyjrzeć się swoim nadgarstkom. Kobiety oraz mężczyźni o drobnej budowie najczęściej decydują się na mniejszą wersję – 40 mm. Z kolei osoby o bardziej masywnych nadgarstkach lepiej czują się, nosząc większy zegarek – wygląda on bardziej naturalnie i jest wygodniejszy w obsłudze. Producent zaleca następujący dobór koperty:

  • 40 mm – na nadgarstki o obwodzie od 130 do 200 mm,
  • 44 mm – na nadgarstki o obwodzie od 140 do 220 mm.

Jeśli masz wątpliwości, która wersja będzie dla Ciebie najlepsza, dobrym pomysłem jest przymierzenie obu zegarków w sklepie. Dzięki porównaniu rozmiarów na żywo będzie Ci łatwiej podjąć decyzję i unikniesz zaskoczenia po otrzymaniu produktu.

Problemy z zegarkiem Apple? Pomożemy!

Wiesz już, który rozmiar zegarka Apple wybrać? W takim razie nie pozostaje Ci nic innego jak zamówić urządzenie i cieszyć się jego funkcjami. Pamiętaj jednak, że nawet najlepszy smartwatch może z czasem ulec usterce. W takiej sytuacji najlepiej od razu odwiedzić profesjonalny serwis Apple, który skutecznie rozwiąże problem.

Jeśli interesuje Cię sprawny i atrakcyjny finansowo serwis Apple Watch, zapraszamy do iHospital. Rozgryzamy jabłkowe problemy w pięciu miastach:

Napisz do nas lub zadzwoń i skorzystaj z pomocy ekspertów!