Jeśli chcesz cieszyć się estetycznym wyglądem i sprawnym działaniem swojego sprzętu Apple, musisz dbać o jego czystość. Czym czyścić ekran MacBooka, by pozbyć się uporczywych zabrudzeń i nie pozostawić smug? Aby uniknąć ryzyka usterki, najlepiej stosować się do zaleceń producenta. Ważne też, by podczas usuwania zabrudzeń zachować ostrożność. W artykule podpowiadamy, jak wyczyścić ekran MacBooka.

Czym czyścić ekran MacBooka?

Ekran Twojego MacBooka nie jest mocno zabrudzony, ale mimo to chcesz go wyczyścić i pozbyć się kurzu? W takiej sytuacji wystarczy Ci czysta, miękka szmatka (np. z mikrofibry) oraz woda. Zdarza się jednak, że konieczne jest sięgnięcie po dodatkowe środki. Czym czyścić ekran MacBooka Pro lub Air w przypadku silniejszych zabrudzeń, np. tłustych śladów?

Producent dopuszcza użycie ściereczki nasączonej 70-procentowym roztworem alkoholu izopropylowego. Za pomocą tego środka czyszczącego pozbędziesz się widocznych smug i odcisków palców. Możesz także wyczyścić nim klawiaturę. Pamiętaj jednak, by nie stosować go w zbyt dużej ilości.

Czyszczenie MacBooka – jakich środków unikać? Na co uważać?

Wiesz już, czym czyścić ekran MacBooka Air i Pro. Warto jednak wiedzieć też, jakich środków lepiej unikać. Producent zaznacza, by do czyszczenia ekranu i innych elementów urządzeń Apple nie używać produktów zawierających wybielacz i nadtlenek wodoru ani:

  • rozpuszczalników,
  • preparatów w aerozolu,
  • środków do szorowania.

Co więcej, podczas usuwania zabrudzeń należy zachować pewne środki ostrożności. Jak czyścić ekran MacBooka w bezpieczny sposób? Przede wszystkim uważaj, by wilgoć nie dostała się do żadnego z otworów w obudowie urządzenia. To niebezpieczne – może doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Jeśli tak się stanie, koniecznie odwiedź profesjonalny serwis Apple. Aby zmniejszyć ryzyko usterki, używaj środków czyszczących w niewielkiej ilości i pod żadnym pozorem nie zanurzaj wyświetlacza w płynie.

Jak wyczyścić ekran MacBooka krok po kroku?

Kiedy przygotujesz akcesoria i środki czystości potrzebne do usunięcia zabrudzeń, możesz przejść do pracy. Zobacz, jak wyczyścić ekran w laptopie MacBook krok po kroku.

  1. Wyłącz urządzenie i odłącz je od źródła zasilania.
  2. Zwilż czystą ściereczkę wodą i delikatnie przetrzyj nią ekran.
  3. Jeśli nie udało Ci się usunąć wszystkich zabrudzeń, sięgnij po szmatkę lub chusteczkę zwilżoną 70-procentowym roztworem alkoholu izopropylowego. Wytrzyj nią ekran.
  4. Poczekaj aż urządzenie wyschnie, zanim ponownie je włączysz.

Powyższą instrukcję możesz zastosować również w przypadku monitora do komputera Mac.

Uszkodzony MacBook, iPhone, iPad? Zgłoś się do ekspertów od sprzętu Apple!

Jeśli wciąż masz wątpliwości, jak czyścić ekran MacBooka Pro lub Air, skontaktuj się z wybranym oddziałem iHospital. Chętnie doradzamy naszym klientom, jak dbać o sprzęt Apple. Zapraszamy również w przypadku jakiejkolwiek usterki iSprzętu – działamy jako serwis MacBook, iPhone, iPad i Apple Watch. Znajdziesz nas w pięciu miastach: