Nie możesz znaleźć telefonu? Dzięki nam dowiesz się, jak przygotować urządzenie, by jego odnalezienie było proste i jak zablokować skradzionego iPhona. Strata smartfona wartego kilka tysięcy to bardzo przykre doświadczenie. Jest to szczególnie bolesne, gdy posiadamy na nim dużo wrażliwych danych i masę wspomnień w formie zdjęć czy filmów. Firma Apple przygotowała jednak kilka rozwiązań, które mogą Ci pomóc.

Jak zabezpieczyć iPhone?

Zanim dowiesz się, jak zablokować skradziony iPhone, musisz poznać przydatne funkcjonalności Twojego telefonu. Wiedząc, jak korzystać z urządzenia, możesz je odpowiednio chronić. Dlatego rozpoczniemy od przygotowania iPhone.

Firma Apple jest świadoma, że zgubienie tak cennego sprzętu jest nieprzyjemne. Dlatego wprowadziła wiele funkcji, które mają za zadanie nie tylko chronić, ale i umożliwić znalezienie iPhone. Pierwszą taką opcją jest możliwość sprawnego zlokalizowanie telefonu. Zastosujesz ją, znajdując w ustawieniach iCloud i włączając “Znajdź iPhone”. Następnie należy upewnić się, czy funkcja ma dostęp do lokalizacji. By to zrobić, wystarczy w ustawieniach znaleźć zakładkę “prywatność”, a następnie “usługi lokalizacji” i tam za pomocą suwaka włączyć opcję “Gdy używam aplikacji” w zakładce “Znajdź”. Takie przygotowanie telefonu pozwoli Ci na szybkie znalezienie ostatniej lokalizacji smartfona.

Jednak to nie jedyne zabezpieczenie Jabłka. Kolejna funkcjonalność to rozwiązanie, które pozwoli uchronić skradziony iPhone i odpowie na pytanie, jak zablokować telefon. By móc z niego skorzystać należy założyć konto Apple ID. Po ustaleniu loginu i hasła zyskasz między innymi możliwość znajdowania urządzenia na mapie, jego blokowania i wyzerowania.

Co zrobić w przypadku zaginięcia iPhona?

Wiesz już, gdzie zablokować skradzionego iPhona, dowiedz się teraz, jak cały proces wygląda w praktyce. Jeśli korzystać z opisywanych funkcji iCloud, szukanie telefonu będzie znacznie prostsze. Co więc zrobić w przypadku zaginięcia iPhona?

Znajdź urządzenia na mapie

Pierwszą czynnością po zgubieniu telefonu jest próba znalezienia go na mapie. W tym celu zaloguj się na stronie iCloud.com/find i wejdź w zakładkę “Znajdź” lub uruchom aplikację iCloud w innym sprzęcie Apple. Odpowiednio włączony lokalizator sprawi, że Twój telefon pojawi się na liście urządzeń. Dzięki temu poznasz lokalizację Twojego iPhone. Gdy będziesz blisko miejsca, w którym się znajduje, możesz włączyć sygnał dźwiękowy – znajdziesz go wtedy z łatwością.

Zablokuj iPhone

Jak zablokować skradzionego iPhona? Ponownie należy wykorzystać funkcję “Znajdź telefon”. Wystarczy w systemie oznaczyć urządzenie jako utracone. Dzięki temu zablokujesz iPhone, a Twoje dane będą bezpieczne. Spowoduje to też zamknięcie dostępu do aplikacji Apple Pay. Następnie iCloud zaproponuje Ci wyświetlenie komunikatu na ekranie zgubionego smartfona. Możesz na nim umieścić numer telefonu kontaktowego lub adres i prośbę o zwrot urządzenia.

Dzięki włączeniu trybu utraconego osoba, która znajdzie telefon, będzie widzieć Twój komunikat i prośbę o wpisanie 4 cyfrowego kodu (wybranego przez Ciebie). Nie znając go, nie będzie mogła używać telefonu

Poinformuj policję

Po tym jak zablokowałeś/łaś iPhone, należy zgłosić sprawę na policję. Służby mogą poprosić Cię o podanie numeru seryjnego urządzenia – znajdziesz go na stronie Apple po zalogowaniu się na swoje konto Apple ID.

Wymaż informacje z telefonu

Na Twoim telefonie są dane wrażliwe? Skorzystaj z funkcji zdalnego usunięcia danych. Spowoduje ona skasowanie wszystkich ważnych plików, zdjęć i filmów oraz numerów konta i haseł do aplikacji. Jednak by ją uruchomić, trzeba najpierw zdjąć blokadę. Funkcja ta uniemożliwia również dalsze śledzenie urządzenia. Upewnij się więc, że nie musisz już go szukać.

Poinformuj operatora

Ważne jest także to, by zgłosić zaginięcie telefonu operatorowi komórkowemu. Dzięki temu zablokujesz możliwość korzystania z taryfy komórkowej. Jest to szczególnie ważne, gdy nie włączyłeś/łaś funkcji “Znajdź telefon”. Osoba, która znajdzie Twojego iPhone, nie będzie mogła wykonywać połączeń, wysyłać wiadomości, ani korzystać z Internetu.

Co zrobić, gdy zgubiony IPhone jest uszkodzony?

Wiesz już, jak zabezpieczyć iPhone, co jednak gdy znaleziony telefon będzie uszkodzony? Jako serwis Apple pomożemy Ci w tym problemie. Naprawa iPhone to nasza specjalność. Zajmujemy się zarówno wymianą zbitej szybki, jak i serwisem przycisków głośności, czy aparatu. Zapoznaj się z naszą ofertą!