Chcesz kupić sprawdzony telefon i zastanawiasz się: iPhone 8 – czy warto go wybrać? Odpowiemy na to pytanie sprawdzając jego parametry techniczne, wymieniając wady i zalety tego modelu oraz porównując go do iPhone 8 Plus. Zanim to jednak zrobimy, trzeba podkreślić, że nie jest to najnowszy model telefonu Apple. Jego premiera miała miejsce w 2017 roku, więc ma już kilka lat. Mimo to wciąż ma wiele fanów na całym świecie. Dowiedz się, co go wyróżnia i czy warto kupić iPhone 8.

Dane techniczne iPhone 8

Pierwszym krokiem przy wyborze telefonu powinno być dokładne przeanalizowanie jego parametrów technicznych. Dzięki temu możesz sprawdzić nie tylko, czy opłaca się kupić iPhone 8, ale również, czy Jabłko będzie dla Ciebie odpowiednie. iPhone 8 ma:

• wyświetlacz – 4,7-calowy ekran, 1334 x 750 px, matryca IPS i Retina HD,
  • jasność – 625 nitów,
  • aparat – przód 7 Mpx, tył 12 Mpx (obiektyw szerokokątny, nagrywanie wideo 4K z częstością 24 kl./s, 25 kl./s, 30 kl./s lub 60 kl./s),
  • procesor – Apple A11, sześciordzeniowy (2 rdzenie odpowiadają za wydajność, a 4 za energooszczędność),
  • pamięć wbudowana – 64 GB lub 128 GB,
  • pamięć RAM – 2 GB,
  • system – iOS 11,
  • komunikacja – Wi-Fi, Bluetooth 5.0, NFC, Złącze Lightning, 4G LTE,
  • pojemność akumulatora – 1821 (odtwarzanie dźwięku 40 godzin, odtwarzanie wideo 13 godzin),
  • funkcje – Touch ID.

iPhone 8 wykonany jest z lotniczego aluminium i ma szkło zarówno z przodu, jak i z tyłu. Występuje w trzech wersjach kolorystycznych: szary, gwiezdna szarości i złoty. Jego wymiary to:

• wysokość – 138,4 mm,
  • szerokość – 67,3 mm,
  • grubość – 7,3 mm,
  • masa – 148 g.

iPhone 8 a iPhone 8 Plus

iPhone 8 i iPhone 8 Plus to dwa modele tej samej generacji Jabłek. Już sama nazwa wskazuje, że drugi telefon ma dodatkowe funkcje lub jest w jakiś sposób lepszy. Czym się różnią te smartfony? Po pierwsze rzuca się w oczy ich rozmiar. iPhone 8 jest znacznie mniejszy (4,7-calowy ekran, 1334 x 750 px) od iPhone 8 Plus (5,5-calowy ekran, 1920 x 1080 px). Kolejna różnica opiera się na ilości RAM. Mniejszy model ma 2 GB, natomiast większy o 1 więcej. Wariant Plus posiada też nieco lepszy aparat, który poza obiektywem szerokokątnym ma także teleobiektyw, optykę jasności, 2x zoom optyczny, podwójny przedni aparat i kilka ciekawych trybów robienia zdjęć. Natomiast iPhone 8 jest tańszy.

Różnice między tymi telefonami nie są jednak bardzo znaczące. Modele te posiadają też liczne podobieństwa. Jabłka mają identyczne panele IPS LCD, technologię 3D Touch, system operacyjny, szkło z przodu i z tyłu oraz rozdzielczość matrycy aparatu.

iPhone 8 czy się opłaca? To zależy od Twoich oczekiwań. Jeśli wystarczy Ci nie nieco mniej rozbudowana wersja Jabłka, to zdecydowanie nie zawiedziesz się, wybierając go.

Zalety iPhone 8

iPhone 8 – czy warto kupić? Zobacz poniższą listę zalet!

• Szybkie działanie.
  • Ładowanie bezprzewodowe.
  • Szybkie ładowanie (możliwość naładowania telefonu do połowy w 30 minut).
  • Niska cena.
  • Elegancka obudowa.
  • Wyświetlacz TrueTone z obsługą HDR (parametry obrazu dostosują się do natężenia światła).

Wady iPhone 8

iPhone 8 ma też wady.

• Nie najlepszy aparat (aparat przód 7 Mpx, brak teleobiektywu i funkcji portretowych).
  • Mały ekran (dla niektórych osób oglądanie na nim filmów lub granie w gry może być niewygodne).
  • Szklana obudowa (jest wytrzymała, ale nie niezniszczalna – może pęknąć).
  • Brak Face ID.
  • Brak technologii 5G.
  • Przeciętna jasność ekranu (625 nitów).

iPhone 8 – czy warto kupić?

iPhone 8, czy warto kupić? To zależy od Twoich oczekiwań. Jeśli potrzebujesz sprawnie działającego sprzętu, który nie musi posiadać najnowszych technologii, to iPhone 8 jest idealny dla Ciebie. To niezawodny, intuicyjny i estetyczny telefon.

Wiesz już, czy warto kupić iPhone 8. Bez względu na to, który model wybierzesz, poznaj nasz serwis Apple. Pomożemy Ci, gdy Twój telefon zostanie uszkodzony. W iHospital naprawa iPhone 8 to nasza codzienność. Wiele osób zgłasza się do nas z przeróżnymi usterkami, które wynikają na przykład z uszkodzeń mechanicznych. Jako profesjonaliści wiemy, jak bezpiecznie i dobrze zreperować Twój telefon. Naprawa iPhone w iHospital to pewny wybór!