Masz iPhone'a lub Apple Watcha, ale nie wiesz, jak płacić Apple Pay? Mobilne płatności nie są skomplikowane. Wystarczy dodać kartę płatniczą (lub kilka) do aplikacji Portfel na wybranym urządzeniu. Funkcja jest wbudowana w Jabłka, więc nie musisz niczego instalować, a konfiguracja zajmie Ci tylko chwilę. W artykule dokładnie wyjaśniamy, jak płacić telefonem iPhone oraz zegarkiem Apple Watch. Zapraszamy do lektury!

Czym jest Apple Pay?

Płatności zbliżeniowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ są jednocześnie wygodne i bezpieczne. Nic więc dziwnego, że Apple zdecydowało się na wprowadzenie tego rozwiązania w swoich urządzeniach już w 2014 roku. Płatność Apple Pay początkowo była dostępna jedynie dla użytkowników w USA, jednak szybko dotarła również do innych części świata – w tym do Polski.

Na czym dokładnie polega to rozwiązanie? Apple Pay to usługa, która pozwala dokonywać szybkich płatności w sklepach, restauracjach, hotelach, a także aplikacjach i na stronach internetowych. Dzięki niej nie musisz mieć przy sobie fizycznej karty ani gotówki – wystarczy Ci Jabłko. Jak podkreśla producent, Apple Pay jest rozwiązaniem prostym w użyciu i bezpiecznym, a przy tym chroni prywatność użytkowników. Usługa jest dostępna na urządzeniach Mac, Apple Watch, iPad oraz iPhone.

Jak płacić telefonem iPhone?

Po dodaniu karty w aplikacji Portfel, Apple Pay jest gotowy do użycia. Jak płacić iPhonem w sklepie, restauracji czy kinie?

  • Jeśli Twoje urządzenie ma funkcję FaceID, kliknij dwa razy przycisk On/Off z boku smartfona. Jeśli natomiast korzystasz z Jabłka z Touch ID, kliknij dwa razy przycisk Początek.
  • Potwierdź swoją tożsamość.

Gotowe – możesz dokonać płatności, zbliżając iPhone'a do terminala. Producent zastrzega, że w przypadku płatności na kwotę przekraczającą 100 EUR może wystąpić konieczność wprowadzenia kodu PIN. Jeśli wartość zakupów jest niższa, nie musisz go podawać.

Aby dokonać płatności telefonem iPhone w aplikacji lub na stronie internetowej, wybierz odpowiednią metodę rozliczenia, a następnie potwierdź transakcję: w przypadku Face ID wystarczy kliknąć dwukrotnie przycisk boczny i zeskanować twarz, a w przypadku Touch ID – użyć czytnika linii papilarnych. Możesz także uwierzytelnić płatność za pomocą kodu.

Usługa działa na urządzeniach wyposażonych w Touch ID lub Face ID – z jednym wyjątkiem. Z Apple Pay skorzystasz, jeśli posiadasz iPhone'a 6, 7, 8 lub nowszego. Jedynie użytkownicy iPhone'ów 5s nie mają tej funkcji, mimo że ich smartfony posiadają czytnik linii papilarnych.

Jak płacić zegarkiem Apple Watch?

Wiesz już, jak płacić telefonem Apple, a co z zegarkiem Apple Watch? Płacenie nim również jest proste. Najpierw musisz jednak dodać kartę do urządzenia. Możesz to zrobić na dwa sposoby: za pomocą iPhone'a (w aplikacji Apple Watch) lub bezpośrednio na smartwatchu.

Jak płacić zegarkiem Apple Watch w sklepach i innych miejscach, które umożliwiają płatności zbliżeniowe? Jedyne, co musisz zrobić, to dwukrotnie kliknąć przycisk boczny, poczekać aż karta zostanie otwarta, a następnie zbliżyć ekran do czytnika. Pamiętaj, by podczas płatności zegarek znajdował się na Twoim nadgarstku.

Aby skorzystać z Apple Pay na zegarku, musisz posiadać model Apple Watch Series 1 lub nowszy.

Apple Pay – jak płacić. Podsumowanie

Płatności zbliżeniowe za pomocą sprzętu Apple pozwalają dokonać transakcji w kilka sekund. Nic więc dziwnego, że są powszechnie używane, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Smartfonem lub zegarkiem z Apple Pay zapłacisz w internecie i większości sklepów, kawiarni oraz innych punktów handlowych i usługowych. To dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie wygodę i nie chcą nosić przy sobie gotówki ani kart płatniczych. Jak płacić Apple Pay w sklepie? Wystarczy kliknąć dwa razy przycisk boczny lub Początek i uwierzytelnić płatność za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu. Prawda, że proste?

Masz problem z konfiguracją usługi? A może Twoje Jabłko jest uszkodzone? Odwiedź nas serwis Apple – pomożemy! Jesteśmy w pięciu miastach:

Jako profesjonalny serwis iPhone zapewniamy kompleksowe wsparcie, szybki czas realizacji usług, a do tego atrakcyjny cennik. Zapraszamy!