iPhone jest smartfonem, cieszącym się niesłabnącym zainteresowaniem użytkowników na całym świecie. Doskonała estetyka i praktyczne rozwiązania technologiczne przysporzyły mu szerokiego grona zadowolonych fanów. Co zatem sprawia, że telefon z logiem jabłka jest tak popularny?

Legendarny design, wyjątkowa szybkość i…

iPhony posiadają wiele niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim, charakteryzuje je bardzo dobry design, który stał się symbolem i wzorem dla wielu producentów na świecie, oraz wręcz legendarny już, intuicyjny interfejs użytkownika. Praktycznie każdy iPhone oferuje także najnowszą wersję oprogramowania, oraz jego sprawną aktualizację. Telefony Apple są bardzo wydajne i płynnie działające, zapewniając szybkie i efektywne użytkowanie w każdej sytuacji, szczególnie po dłuższym czasie użytkowania – czym niestety nie mogą pochwalić się urządzenia z zainstalowanym Androidem. Bardzo wysoka jakość wykonywanych zdjęć i filmów pozostawia konkurencyjne telefony daleko w tyle. Wiele nowych aplikacji jest w pierwszej kolejności dedykowanych właśnie dla iPhonów, pozwalając szybko cieszyć się różnymi nowościami w systemie iOS.

Ultra wygodna synchronizacja

iPhone zapewnia bezproblemową synchronizację z innymi urządzeniami Apple, między innymi Macbookami i iPadami; intuicyjna obsługa i współgranie całego systemu to cechy, które najczęściej wymieniają klienci, pytani, co cenią w urządzeniach z nadgryzionym jabłkiem. Klienci kochają te telefony za doskonały wygląd, szybkość działania oraz prostą, intuicyjną obsługę. Obecnie iPhony dostępne są w szerokim zakresie cen, pozwalając wybrać aparat dostosowany do potrzeb i możliwości finansowych użytkownika. Posiadając wiele istotnych, atrakcyjnych cech wymienionych wyżej, telefony Apple znacząco wyróżniają się na rynku telekomunikacyjnym, będąc uważane za lepsze niż większość dostępnych modeli konkurencyjnych firm.

Na co uważać, wybierając telefon Apple?

Zakup telefonu Apple nie należy do najtańszych. Należy dobrze rozważyć wady i zalety modeli, które bierzemy pod uwagę. Jeżeli nie zależy nam na nowościach, spokojnie można wybrać model, który pojawił się na rynku kilka lat wstecz, i nadal oferuje atrakcyjne możliwości, dostępne w przystępnej cenie. Warto pamiętać, że iPhone, zapewniając bogate rozwiązania technologiczne, zaawansowany wyświetlacz i aparat fotograficzny, pobiera spore ilości prądu. W związku z tym należy być przygotowanym na konieczność częstego ładowania telefonu, a po jakimś czasie – nawet wymianę baterii na nową.

Jak wybrać najsmaczniejsze Jabłko?

Spośród modeli dostępnych na rynku, najbezpieczniej zdecydować się na 32gb lub 64gb pamięci, pozwalające przechowywać sporą ilość danych i zdjęć. Gdy zapełnimy pamięć wewnętrzną, warto skorzystać z iCloud, który pozwoli na przechowywanie rzadziej wykorzystywanych danych. Jeśli jesteśmy miłośnikami ujęć fotograficznych i nagrywania filmów, a nie zawsze mamy dostęp do internetu, najlepiej zaopatrzyć się w aparat, oferujący nawet 256gb czy 512gb pamięci. Należy mieć na uwadze, że modele Apple nie obsługują kart pamięci, uniemożliwiając jej rozbudowę – stąd istotne jest dobranie odpowiedniej pojemności już w momencie zakupu. Im nowszy model wybierzemy, tym częściej mogą zdarzyć się różnego rodzaju awarie.

Nowoczesne aparaty, wyposażone w czytniki linii papilarnych lub czytnik twarzy FaceID, zaawansowane podzespoły czy ekrany o najwyższej rozdzielczości z różnego rodzaju czujnikami, w przypadku uszkodzenia bądź usterki mogą generować spore koszty naprawy. W iPhonach 6 generacji może nam doskwierać słaba bateria, wymagająca wymiany po 1,5-2 latach użytkowania, szwankujące głośniki rozmów czy złącza ładowania – usterki te można łatwo usunąć w ciągu 60 minut w specjalistycznym serwisie Apple, a cena naprawy powinna zamknąć się w kwocie 150-180zł.

Podobne problemy możemy spotkać w iPhonach 7 i 8 generacji. iPhone 7 dodatkowo nierzadko ma problem z układem audio na płycie głównej, ujawniający się w momencie mocniejszego upadku – wtedy koszt naprawy wyniesie około 450zł. Pomimo, iż iPhony 7 i wyższych generacji spełniają normy wodoodporności, często zalanie może doprowadzić do awarii wymagającej naprawy, stąd należy z rezerwą podchodzić do tej deklarowanej właściwości. W większości przypadków, usterki są jednak związane z błędami użytkownika, takimi jak zbite ekrany czy poważne zalania. Jeżeli komuś nie odpowiada duży rozmiar nowoczesnego iPhona, warto zdecydować się na model SE, posiadający stosunkowo niewielkie gabaryty iPhona 5s, przy jednoczesnym zaawansowaniu technologicznym wersji 6s, która pojawiła się na rynku dwa lata później.

iPhony to bardzo zaawansowane aparaty, oferujące użytkownikom wiele praktycznych rozwiązań, wpływających na komfort korzystania z telefonu. Decydując się na produkt tej firmy, należy mieć na uwadze, że w przypadku awarii mogą pojawić się pewne koszty naprawy; przy obecnych możliwościach napraw płyt głównych, dobry serwis jest w stanie usunąć większość poważnych usterek w kwocie osiągającej maksymalnie 40-50% wartości telefonu. Na szczęście droga wymiana płyty głównej jest rzadko spotykanym, ostatecznym wyjściem. Ponadto, szczególnie w starszych wersjach, między innymi iPhone 6, 5/5s czy 4/4s, konieczność jednoczesnej naprawy wielu usterek (na przykład złącza ładowania, baterii i zbitej szyby) może wygenerować koszt o wysokości porównywalnej do wartości nowego telefonu. Mimo tej niedogodności, telefony Apple wciąż wykazują dużą popularność wśród użytkowników smartfonów w wielu krajach.