Zastanawiasz się, co zrobić w sytuacji, gdy zapomnisz kodu do swojego Jabłka? Jak odblokować iPhone'a bez utraty danych i czy w ogóle jest to możliwe? O kwestiach tego typu warto myśleć z wyprzedzeniem i odpowiednio przygotować się na ewentualne problemy. W przeciwnym razie możesz stracić dostęp do cennych plików, takich jak zdjęcia, kontakty i wiadomości. W artykule wyjaśniamy, jak odblokować zablokowanego iPhone'a bez utraty danych.

Odblokowanie iPhone'a bez kodu – co zrobić, jeśli zapomnisz hasła?

Stało się. Nie możesz przypomnieć sobie hasła do Jabłka i zaczynasz nerwowo sprawdzać, ile kosztuje odblokowanie iPhone'a w serwisie. Uspokajamy – możesz zrobić to samodzielnie. Będziesz potrzebować jedynie komputera (Mac lub PC z zainstalowaną aplikacją iTunes) oraz przewodu lightning (przewód łączący iPhone z PC). Aby odblokować Jabłko, wystarczy wykonać kilka kroków.

Zacznij od wyłączenia iPhone'a. W najnowszych modelach należy w tym celu nacisnąć jednocześnie przycisk boczny i przycisk zmniejszania głośności oraz przesunąć suwak na ekranie. Następnie musisz wprowadzić urządzenie w tryb awaryjny. W zależności od tego, jaki model smartfona posiadasz, naciśnij jednocześnie przycisk boczny/zmniejszania głośności/Początek i podłącz iPhone'a do komputera. Kiedy zobaczysz ekran trybu awaryjnego, możesz puścić przycisk. Co dalej?

  • Znajdź Jabłko w Finderze (jeśli korzystasz z komputera Mac) lub aplikacji iTunes (na PC).
  • Na ekranie pojawią się do wyboru dwa polecenia: Uaktualnij i Odtwórz. Wybierz opcję Odtwórz.
  • Poczekaj aż proces odtwarzania się zakończy i odłącz iPhone'a od komputera.

Po wykonaniu tych czynności możesz skonfigurować urządzenie.

Jak odblokować iPhone'a bez komputera? W tym celu musisz udać się do autoryzowanego serwisu Apple. Aby ściągnąć w ten sposób blokadę, konieczne jest jednak okazanie dowodu zakupu urządzenia.

Jak odblokować iPhone'a bez utraty danych?

Wiesz już, jak samodzielnie odblokować zablokowanego iPhone'a. Pamiętaj jednak, że może to doprowadzić do bezpowrotnej utraty wszystkich danych zapisanych na smartfonie. Aby tego uniknąć, musisz wcześniej zabezpieczyć się na jeden z dwóch sposobów:

  • utworzyć backup urządzenia (im bardziej aktualny, tym lepiej),
  • zapisać wszystkie najważniejsze pliki w chmurze (co wiąże się z koniecznością wykupienia dodatkowego miejsca w usłudze iCloud).

Jak to zrobić? Backup możesz utworzyć w iCloud lub na komputerze Mac – przy użyciu Findera. Z kolei w celu konfiguracji ustawień chmury wystarczy wejść w Ustawienia na iPhonie, stuknąć swoje imię i nazwisko, a następnie wybrać opcję iCloud. Z tego poziomu możesz zarządzać miejscem na swoim koncie oraz wybrać, które aplikacje mają używać usługi.

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia

Jeśli masz wątpliwości, jak zabezpieczyć dane na swoim Jabłku krok po kroku, serdecznie zapraszamy do iHospital. Nasz serwis Apple nie tylko skutecznie naprawia iSprzęt, ale służy też profesjonalnym doradztwem. Gdzie można nas znaleźć? Jesteśmy w pięciu miastach:

Odwiedź nasz serwis iPhone i dowiedz się, jak zadbać o swoje Jabłko!