MacBook Pro vs Air – zastanawiasz się, w którego laptopa Apple lepiej zainwestować? To trudny wybór, a na decyzję o zakupie powinno składać się kilka czynników. Przede wszystkim musisz określić swój budżet oraz oczekiwania wobec sprzętu. Jabłka w wersji Pro są produkowane z myślą o nieco innej grupie użytkowników niż modele Air. Który laptop będzie lepszy w Twoim przypadku – MacBook Pro czy Air? Pomożemy Ci podjąć decyzję.

MacBook Air, czyli bardzo dobre parametry w przystępnej cenie

MacBook Air różni się od Pro pod wieloma względami. Jedną z kluczowych kwestii, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem, jest cena. Modele Air są tańsze od wersji Pro, co doskonale widać, np. gdy porównamy MacBooka Air M1 z MacBookiem Pro M1. Z czego wynikają różnice w cenie?

Apple produkuje Jabłka w wersji Air tylko w jednym rozmiarze – z 13-calowym ekranem. Laptopy są stosunkowo małe, lekkie i smukłe, a co za tym idzie wygodne w transporcie. W zależności od potrzeb przekątna wyświetlacza może być zarówno wadą, jak i zaletą tych urządzeń. Nie ulega jednak wątpliwości, że z MacBooka Air zadowolony będzie każdy, kto często podróżuje z laptopem, zabiera go na uczelnię czy do pracy. Świetnie sprawdzi się także jako urządzenie domowe służące do rozrywki.

Rozmiar to jedno, ale niższa cena wynika przede wszystkim z danych technicznych urządzeń. Popularne Airy to bardzo dobre laptopy: szybkie, wydajne, solidne, z mocną baterią. Do tego mają dopracowany, minimalistyczny design. Na MacBooku Air nie wykonasz jednak tak zaawansowanych zadań, jak na wersji Pro – nawet jeśli zainwestujesz w układ M2, komfort pracy i możliwości będą mniejsze.

Czy warto kupić nowego MacBooka Pro? Laptopy Apple dla najbardziej wymagających

Jeśli porównasz najnowsze lub nieco starsze modele laptopów Apple, np. MacBooka Pro M1 z MacBookiem Air M1, szybko zauważysz, że droższe Jabłka mają lepsze parametry. Szczególnie imponujące się te w wersji z czipem M2 Pro lub M2 Max. Jak podkreśla producent, do największych zalet procesorów należy wysoka energooszczędność, potężne CPU, GPU i do 96 GB zunifikowanej pamięci RAM. Wszystko to przekłada się na znakomitą wydajność urządzeń, których można używać do najbardziej zaawansowanych celów.

MacBook Pro to dobry wybór dla profesjonalnych twórców, grafików, muzyków, a także zapalonych graczy. Dużą zaletą laptopów jest możliwość wyboru różnych rozmiarów. Najnowsze MacBooki Pro z 2022 roku są dostępne w trzech wersjach: 13, 14 i 16 cali. Z łatwością dopasujesz więc urządzenie do swoich potrzeb.

Warto podkreślić, że na MacBooku Pro można spokojnie tworzyć, grać i pracować przez wiele godzin, również w podróży – czas pracy baterii jest bardzo długi. Należy jednak liczyć się z wyższą ceną urządzenia niż w przypadku wersji Air. Jeśli masz nieograniczony budżet, wysokie wymagania i stoisz przed dylematem: nowy MacBook Air czy Pro, zdecydowanie polecamy zainwestować w tę drugą wersję.

MacBook Pro vs Air – który wybrać?

W zestawieniu MacBook Pro vs MacBook Air nie ma zwycięzcy. Każde z urządzeń ma zalety, które przemówią do różnych użytkowników. Jeśli marzy Ci się nowy MacBook, który będzie lekki, poręczny i przystępny cenowo, polecamy wersję Air z czipem Apple M1 lub M2. To idealny sprzęt do nauki, pracy biurowej i zdalnej czy rozrywki. W przypadku modeli Pro mamy do czynienia z naprawdę imponującymi urządzeniami, przeznaczonymi dla profesjonalistów i osób, którym zależy na jak najwyższej szybkości, wydajności i doskonałej grafice. MacBook Pro to jednak nie tylko większe możliwości, ale też wyższa cena. Warto więc przemyśleć, czy potrzebujesz aż tak zaawansowanego sprzętu.

Pamiętaj, by po zakupie nowego laptopa znaleźć doświadczony serwis Apple, który zajmuje się naprawą MacBooków. Usterki zdarzają się nawet najlepszym sprzętom – lepiej być na nie przygotowanym. iHospital to serwis MacBook, który znajdziesz w pięciu miastach:

Naprawiamy MacBooki Air, Pro oraz inne urządzenia Apple –działamy jako serwis iPhone, iPad i Apple Watch. Zapraszamy!