Zacinająca się klawiatura w MacBooku to uciążliwy problem, który może dotknąć każdego użytkownika Apple. Może, ale na szczęście nie musi. Istnieje prosty sposób, by zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów z działaniem klawiszy – regularne dbanie o czystość modułu. Gorzej, jeśli czyszczenie klawiatury nie przynosi efektów. W takich sytuacjach najlepiej jest odwiedzić serwis Apple, który zweryfikuje usterkę. Sprawdź, co zrobić, jeśli klawiatura w Twoim MacBooku się zacina i jak zapobiegać problemom z jej działaniem.

Zacinająca się klawiatura w MacBooku – przyczyny

Twój MacBook nie działa prawidłowo? Zacinająca się klawiatura utrudnia Ci korzystanie z laptopa? Powodów takiej sytuacji może być kilka. Do najczęstszych należą:

  • zabrudzenie modułu – jeśli do klawiatury dostaną się kurz, resztki jedzenia, piasek lub inne zanieczyszczenia, klawisze mogą się zacinać,
  • zalanie klawiatury – gdy do panelu dostanie się wilgoć lub większa ilość wody, klawiatura może nie reagować prawidłowo lub zupełnie przestać działać.

Zdarza się też, że problem leży zupełnie gdzie indziej. Jeśli moduł jest czysty, nie miał kontaktu z wodą ani nie uległ uszkodzeniu mechanicznemu, zawieszająca się klawiatura może być objawem poważnej usterki MacBooka.

Jak dbać o klawisze MacBooka?

Aby nie dopuścić do sytuacji, w której w MacBooku nie działają niektóre klawisze, staraj się stosować kilka prostych zasad. To pomoże Ci utrzymać sprzęt w dobrym stanie. O czym warto pamiętać?

  • Jeśli zauważysz, że klawisze są zabrudzone lub mocno zakurzone, delikatnie przetrzyj panel szmatką. W przypadku problemów z działaniem modułu możesz też sięgnąć po sprężone powietrze. Pamiętaj jednak, by czyścić urządzenie ostrożnie i trzymać się zaleceń producenta – w przeciwnym razie możesz je uszkodzić.
  • Nie spożywaj posiłków i nie pij bezpośrednio nad laptopem. Dzięki temu unikniesz ryzyka silnego zabrudzenia lub zalania MacBooka.
  • Gdy podróżujesz ze sprzętem, przechowuj go w czystym, zamkniętym etui. W ten sposób zabezpieczysz go przed czynnikami zewnętrznymi.

Ostrożność i regularne dbanie o czystość urządzenia to najlepszy sposób, by zadbać o jego prawidłowe działanie.

Zawieszająca się klawiatura MacBooka – kiedy warto odwiedzić serwis Apple?

Wieszająca się klawiatura MacBooka zawsze powinna wzbudzić Twój niepokój. Jeśli problemu nie da się rozwiązać poprzez wyczyszczenie panelu, to znak, że konieczna może być naprawa. Kiedy należy odwiedzić serwis MacBook? Skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów, jeśli:

  • Twoje urządzenie zostało zalane,
  • moduł jest mocno zabrudzony i nie chcesz ryzykować samodzielnego czyszczenia,
  • w MacBooku Air lub Pro nie działa klawiatura i nie wiesz, jaka jest przyczyna problemu,
  • w MacBooku nie działa i klawiatura, i touchpad.

Niezależnie od tego, w której z powyższych sytuacji się do nas zgłosisz, zapewnimy Ci sprawną i profesjonalną obsługę. Sprawdzimy, dlaczego nie działa klawiatura w MacBooku i wdrożymy skuteczny plan naprawy. Może się okazać, że do przywrócenia sprawności urządzenia wystarczy dokładnie czyszczenie podzespołów. Jeśli zacinające się klawisze nie zaczną działać pomimo usunięcia zanieczyszczeń, najlepszym krokiem będzie wymiana klawiatury MacBook.

Rozwiązujemy problemy z zacinającymi się klawiszami w pięciu miastach:

Oddaj swojego MacBooka Pro lub Air w nasze ręce – pomożemy!