Problemy z baterią to najczęstsza dolegliwość telefonów. Jeśli nasz sprzęt z jabłkiem ma problemy z żywotnością baterii, a Ty ciągle zadajesz sobie pytanie: dlaczego bateria w iPhone szybko się rozładowuje? Zastosuj się do poniższych porad, które powinny pomóc w rozwiązaniu Twojego problemu.

Kilka działań, które należy wykonać, aby rozwiązać problem z baterią w iPhone

Zrób test baterii
W iPhone do dyspozycji mamy dwa liczniki dot. zużycia baterii. Aby do nich dotrzeć należy wejść w Ustawienia –> Ogólne –> Użycie. Znajdziemy tam 2 czasy:  czas użytkowania telefonu oraz czas, który upłynął od ostatniego ładowania.
Spisujemy oba czasy, a następnie blokujemy telefon za pomocą przycisku blokady. Czekamy kilka minut, a następnie wracamy do tych wartości. Czas użytkowania telefonu ma prawo zmienić się maksymalnie o minutę, natomiast czas od ostatniego ładowania o kilka minut. Jeśli czas użytkowania wzrósł o więcej niż minutę to prawdopodobnie jakaś aplikacja działa w tle i pobiera cały czas baterię. Jeśli wynik będzie prawidłowy to macie pewność, że to nie wina aplikacji

Wyłącz odświeżanie w tle i usługi związane z lokalizacją dla Facebooka i innych aplikacji
Scotty Loveless, który pracował w Apple Store i wypuścił swój artykuł dot. poprawienia żywotności baterii zwrócił uwagę, że Facebook pobiera najwięcej baterii w naszych telefonach. Wyłączenie usług lokalizacyjnych i odświeżania w tle poskutkuje tym, że nasza bateria będzie działała dłużej.
Aby to zrobić należy wejść w Ustawienia –> Prywatność –> Lokalizacja –> Facebook, a następnie odznaczyć usługi lokalizacyjne. A następnie wchodzimy w Ustawienia –> Ogólne –> Odświeżanie w tle –> Facebook i robimy to samo.
Warto zaznaczyć, że odświeżanie w tle i usługi z lokalizacją we wszystkich aplikacjach przyczyniają się do obniżania wydajności baterii, dlatego zaleca się aby wyłączyć te opcje również dla Instagrama, Twittera, Google Maps, Google Chrome i innych aplikacji.

Nie wyłączaj aplikacji, z których często korzystasz
Podwójne wciśnięcie Home i przesunięcie palcem w górę aplikacji powoduje jej zamknięcie, co ma skutkować przyspieszeniem telefonu ze względu na zwolnienie wykorzystywanej ilości RAMu. Rzeczywiście tak jest, jednak należy pamiętać, że każde uruchomienie aplikacji wiąże się z większym nakładem energii, potrzebnym do rozpoczęcia działania. Zamykanie i ponowne otwieranie aplikacji, z których korzystamy często skutkuje większym zużyciem baterii. Należy pamiętać, że iPhone posiada system iOS, przez co dobrze zarządza pamięcią RAM i bez problemu poradzi sobie z uruchomionymi w tle aplikacjami.

Serwis iPhone jako ostateczna pomoc

Jeśli zastosowałeś się do wszystkich kroków, a nadal narzekasz na to, że bateria w iPhone szybko sie rozładowuje z pomocą przychodzi serwis Apple, który oferuje kompleksowe usługi i bazuje na oryginalnych komponentach.
Miasta, w których znajdziemy autoryzowane serwisy Apple to: