Właściciel Jabłka czy nie, nie ma chyba osoby korzystającej ze smartfona, która choć raz w życiu nie borykała się z problemem słabej lub uszkodzonej baterii. Niestety, bateria jest uznawana przez Apple za jedną z części zużywających się z upływem czasu, a to oznacza, że nie podlega rocznej gwarancji producenta, chyba że uszkodzenia wynikają z wady fabrycznej. Tak było, całkiem niedawno w przypadku modelu 6s. Nie oznacza to jednak, że nic nie da się zrobić z tym problemem. Sprawdź, co możesz zdziałać samodzielnie lub z pomocą serwisu pogwarancyjnego Apple.

Wyłącz zbędne aplikacje

Najprostszym sposobem na to, by zaoszczędzić energię i zwiększyć wydajność baterii jest wyłączenie zbędnych aplikacji, które działają w tle. Biorąc również pod uwagę to, że najwięcej energii pobiera wyświetlacz, zmniejsz jasność ekranu do komfortowego minimum. Jeśli aktualnie nie korzystasz z Wi-Fi lub Bluetooth, wyłącz je, by nie pobierały niepotrzebnie energii. Pamiętaj również o tym, że niektóre aplikacje działające w tle mają dostęp do Twojego mikrofonu i aparatu. Warto więc ograniczać ich działanie w tle, nie tylko ze względu na baterię ale także bezpieczeństwo danych i informacji.

Zadbaj o dodatkowe źródło energii

Przebywając poza domem, nie zawsze mamy dostęp do gniazdka. Warto więc zaopatrzyć się w praktyczne gadżety, które umożliwiają naładowanie telefonu w każdych warunkach. Pierwszą opcją jest zakup dobrego power banka, który naładuje naszego iPhone’a w samochodzie, pociągu, na uczelni czy podczas spaceru po mieście. Kolejnym pomysłem jest zaopatrzenie się w power case, czyli etui z opcją ładowania. Tę opcję docenią zwłaszcza właściciele iPhone w wersji Plus, którzy często wykorzystują Jabłko w celach biznesowych. Warto mieć pod ręką jedno z powyższych urządzeń, zwłaszcza jeśli nie zabieramy ze sobą ładowarki – pożyczenie od kogoś ładowarki ze złączem Lightning może okazać się trudne.

Wymień baterię na nową

Baterie montowane w urządzeniach Apple należą do najlepszych na rynku, jednak wraz z upływem czasu stają się one coraz słabsze. Jeśli zauważasz, że bateria w twoim iPhonie jest mniej wydajna, szybko się rozładowuje, jest bardzo wrażliwa na zmiany temperatury, nie musisz inwestować w nowy model Jabłka. . Chyba najprostszym sposobem na słabą baterię jest jej wymiana. W tym celu warto udać się do sprawdzonego serwisu pogwarancyjnego Apple, w którym szybko wymienisz baterię. Samodzielna wymiana baterii jest niemożliwa dla osoby niezaznajomionej z elektroniką, dlatego zamiast próbować wymienić baterię na własną rękę, skorzystaj z usług serwisu, który zrobi to bezpiecznie i prawidłowo w kilkadziesiąt minut. Baterię warto wymienić wtedy, gdy nasz iPhone szybko i często się rozładowuje, wyłącza bez powodu lub gdy zauważymy symptomy świadczące o puchnięciu baterii. Pamiętaj również, że przyczyną wolniejszej pracy Jabłka, czy szybszego rozładowywania się urządzeni może nie być słaba bateria, ale problem z płytą główną. W profesjonalnym serwisie zanim jakakolwiek naprawa będzie miała miejsce, wykonana zostanie diagnoza urządzenia.

Wymiana baterii w iPhonie

Jak dbać o baterię?

Jeśli jesteś użytkownikiem nowiutkiego iPhone’a lub właśnie wymieniłeś baterię i chcesz przedłużyć jej żywotność, stosuj się do kilku prostych zasad, które pozwolą odpowiednio zadbać o baterię. Przede wszystkim warto wiedzieć, że baterie nie przepadają za zbyt wysokimi i zbyt niskimi temperaturami. Optymalny przedział temperatur to 16°C-22°C, dlatego pamiętaj o tym, by nie zostawiać iPhone’a w nagrzanym samochodzie czy nasłonecznionym miejscu, a zimą przechowuj telefon w wewnętrznej kieszeni kurtki. Nie należy również rozładowywać baterii do zera, lecz podłączać akumulator najpóźniej wtedy, gdy pojawi się informacja o niskim poziomie naładowania baterii. Zasilające urządzenia Apple akumulatory jonowo-litowe można często doładowywać, co nie jest dla nich szkodliwe, dlatego warto podłączyć iPhone’a do ładowania nawet przy 40% czy 60%. Akumulatorom nie szkodzi również dłuższe ładowanie, dlatego nie musisz zrywać się w środku nocy, by odłączyć ładowarkę – możesz spokojnie zrobić to rano.