Gorący w dotyku telefon to z pewnością nic przyjemnego. W niektórych przypadkach może to być związane ze spowolnieniem pracy urządzenia, a co za tym idzie z dyskomfortem związanym z jego użytkowaniem. Co prawda sytuacje, w których iPhone grzeje się zdarzają się bardzo rzadko, jednak warto wiedzieć, dlaczego iPhone robi się gorący? Oto kilka najczęstszych powodów.

 

Dlaczego iPhone się grzeje?

Warto zwracać uwagę na temperaturę naszego telefonu. Gdy jest ona podwyższona urządzenie może szybciej pobierać energię, co wiąże się z przyspieszeniem procesu rozładowywania się baterii. Aby uniknąć takich sytuacji, dobrze jest wiedzieć, czego unikać, by iPhone się nie przegrzewał. Do najczęstszych powodów podwyższania się temperatury urządzenia należą:

-> Zbyt duża ilość danych, które musi przetworzyć procesor – oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości, granie w gry 3D, które są wymagające lub korzystanie z wielu aplikacji w tym samym czasie sprawia, że procesor musi w krótkim czasie przetworzyć wiele danych. W efekcie, tak jak człowiek męczy się przy wzmożonym wysiłku, tak iPhone się przegrzewa.

-> Długi czas użytkowania telefonu – jeżeli nieustannie wpatrujesz się w ekran, przeglądając portale społecznościowe lub kolejną godzinę spędzasz na graniu w ulubioną grę, nieustannie wymagasz od procesora, by przetwarzał kolejne dane. Tak jak w poprzednim wypadku skutkuje to wzrostem temperatury urządzenia.

-> Nieaktualizowanie systemu i aplikacji – często rezygnujemy z aktualizacji aplikacji, by nie tracić pamięci w telefonie. Niestety może to prowadzić do tego, że aplikacje nie są zoptymalizowane z używaną wersją systemu. To z kolei wiąże się ze wzmożoną pracą iPhone i prowadzi do jego przegrzewania się.

iPhone grzeje się podczas ładowania

Zdarzają się sytuacje, w których iPhone nie nagrzewa się podczas korzystania z niego, ale wtedy, gdy podłączamy go do ładowarki.W tym wypadku nie ma się czym martwić. Jest to zupełnie normalna i niegroźna sytuacja, ponieważ:

  • podczas ładowania telefon pobiera prąd, czego następstwem jest gorąca bateria w iPhonie.
  • kiedy korzystasz z iPhone w czasie ładowania, wykonuje on dodatkową pracę, a jego temperatura rośnie.

 

Gorący iPhone – jak temu zapobiec?

Aby uniknąć przegrzewania się telefonu, warto pamiętać o aktualizacjach systemu i aplikacji. W przypadku wzrostu temperatury dobrze jest wyłączyć urządzenie na jakiś czas, żeby “zregenerowało siły”. Dodatkowo należy unikać długotrwałego wystawiania go na słońce, ponieważ to również może powodować przegrzanie. Jeżeli powyższe rady nie pomagają i temperatura telefonu nadal jest podwyższona, warto zgłosić się z nim do “lekarza”, czyli skorzystać z pomocy serwisu Apple. Naprawa iPhone będzie kompleksowa i ekspresowa.