Zbita szybka iPhone 6 to niezbyt przyjemna sprawa zwłaszcza, gdy dotyczy Ciebie i twojego Jabłka. Tak właśnie było w przypadku Martyny i Jacka, których Jabłko trafiło na nasz stół operacyjny. Zaczęło się od niewinnej, zdawałoby się, podróży w tylnej kieszeni spodni swojego właściciela.. Kilka nieprzewidzianych ruchów i niezabezpieczony iPhone wypadł prosto do kałuży na środku ulicy. W tym momencie wydarzyły się dwie rzeczy, pierwsza iPhone uderzył o beton, tym samym rozbijając przednią szybkę, druga: wpadł do wody.

Zalany iPhone 6, co robić?

W przypadku zalania zawsze zalecamy naszym klientom, aby jak najszybciej wyłączyli iPhone, osuszyli go i przywieźli go do serwisu. Więcej o tym, jak postępować z zalanym iPhone,  możecie przeczytać tutaj. Martyna skontaktowała się z nami bardzo szybko, więc szanse na to, że Jabłko zostanie uratowane były bardzo duże. Biały iPhone 6 trafił do nas w odpowiednim momencie, dlatego jak najszybciej zajęliśmy się jego suszeniem, czyszczeniem i naprawą.

Do standardowych działań przy zalaniu oprócz oczyszczenia i osuszenia telefonu, należy jego dokładny przegląd, aby sprawdzić, czy doszło do zwarcia na płycie głównej. Takie zwarcie to jedna z najbardziej kosztownych i trudnych do naprawienia usterek w Waszym iPhone. Pamiętajcie, że przy upadku iPhone, oprócz widocznych gołym okiem usterek, tak jak wylany wyświetlacz lub zbita szybka, może dojść również do uszkodzenia takich elementów jak np. NFC, uszkodzenia płyty głównej, jednej z kamer lub jednego z wielu czujników, w które jest wyposażony Twój iPhone. Dlatego, przed próbą samodzielnej naprawy, warto rozważyć oddanie iPhone do serwisu na szybką diagnozę.

Zbita szybka iPhone 6, jak odratujemy Twoje Jabłko.

Wracając do zalania. W przypadku, gdy taki telefon uda nam się odratować, koszty naprawy i czyszczenia wynoszą 150 zł. Jeżeli natomiast po wykonanej pracy, iPhone nadal nie budzi się do życia, koszt podjętych starań wynosi 100 zł. Inaczej rzecz się ma z upadkiem telefonu. Jeżeli w modelu iPhone 6 zbita jest tylko szyba, a ekran i dotyk działa poprawnie to koszt naprawy wynosi 259 zł. Jeżeli dodatkowo uszkodzony jest dotyk lub wylany wyświetlacz LCD wtedy koszt naprawy to 289 zł. Ekrany są oryginalne i przy wcześniejszym zarezerwowaniu naprawy, telefon jest gotowy w 60 min. W cenę naprawy wliczona jest już diagnoza, część, serwis urządzenia oraz 3 miesiące gwarancji na ekran.

Naprawy klientów

Wymiana baterii iPhone 6, dlaczego warto?

Przy okazji przeglądu telefonu Martyny, zauważyliśmy, że do wymiany jest też bateria, której żywotność sięgała minimalnej wartości 60%. W tym miejscu warto wspomnieć, że po wykonaniu diagnozy urządzenia, jeszcze przed realizacja każdej naprawy, kontaktujemy się z klientem w celu ustalenia, jaką naprawę będziemy realizować. Nie wykonujemy napraw bez konsultacji z klientem. Zawsze staramy się, aby nasze działania były transparentne i miały na względzie dobro klienta. Koszt wymiany baterii w modelu iPhone 6 to 159 zł. Kompletny cennik napraw znajdziecie tutaj: cennik naprawa iPhone 6.

Postawiony na nogi iPhone 6, szybko wrócił do właścicieli, o czym możecie przeczytać na jej profilu instagramowym. A tak wygląda nasz pacjent przed i po wizycie w iHospital.

„Co za wariactwo od rana! Nie mówię tu wcale o treningu o 6:00, bo to u mnie już standard, a o załatwieniu wszystkich spraw życia i śmierci do 11:00, bo od tej pory do 21:00 musimy siedzieć w domu i czekać na kuriera. 🙈 Chociaż posprzątam i ugotuję coś dobrego! 😍 Udało nam się wszystko, nawet daliśmy radę odebrać telefon z @ihospital.pl, który ostatnio „zbił się” Jackowi. 😂 Naprawa błyskawiczna, jakość akcji ratunkowej pierwsza klasa i cenowo korzystnie, więc polecamy!”

Jeżeli macie jakieś pytania, dotyczące naprawy w Waszym iPhone, piszcie lub dzwońcie.

Piotr – Serwisant iHospital Poznań
Radek – Serwisant iHospital Gdańsk