Zadbaj o swojego Maca! Przekonaj się, jak i czym czyścić ekran MacBooka, by skutecznie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, a przy tym nie uszkodzić wyświetlacza. Wystarczy jeden nieodpowiedni środek do czyszczenia, a wyświetlacz może poważnie ucierpieć.

Jak czyścić ekran MacBooka?

Jeśli zastanawiasz się, jak czyścić ekran MacBooka Pro lub innego Maca, po pierwsze pamiętaj, aby:

  • nie używać środków, które w składzie zawierają aceton lub nie są przeznaczone do czyszczenia ekranów,
  • nie używać środków w aerozolu, rozpuszczalników, detergentów z nadtlenkiem wodoru oraz środków do szorowania,
  • nie stosować środka bezpośrednio na ekran.

A zatem – czym i jak czyścić ekran MacBooka?

  1. Odłącz urządzenie od zasilania oraz odłącz od niego wszelkie urządzenia i kable.
  2. Zetrzyj z ekranu kurz – ważne jest nie tylko to jak, ale i czym czyścić ekran MacBooka. Użyj więc suchej, miękkiej ściereczki, która nie pozostawia nitek lub pyłków – na przykład z mikrofibry czy flaneli.
  3. Jeśli chcesz wyczyścić ekran MacBooka na mokro, delikatnie zwilż ściereczkę wodą lub środkiem, który jest przeznaczony do czyszczenia ekranów. Kolejno przetrzyj ekran, wykonując koliste ruchy. Nie dociskaj ściereczki zbyt mocno i uważaj, aby wilgoć z niej nie dostała się do żadnego otworu – to mogłoby spowodować uszkodzenie Twojego Maca.

Pamiętaj jednak, że nadmierne czyszczenie ekranu MacBooka nie jest wskazane i mogłoby w efekcie doprowadzić do jego uszkodzenia.

Jak czyścić MacBooka w dobie koronawirusa?

Apple wprowadziło także nowe zalecenia w zakresie czyszczenia urządzeń. Stanowią one odpowiedź na sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Czym więc czyścić ekran MacBooka? Zgodnie z zaleceniami do dezynfekcji Maca zaleca się stosowanie chusteczek nasączonych 70 procentowym alkoholem izopropylowym (IPA) lub chusteczek dezynfekujących Clorox. Pamiętaj jednak, że w ten sposób należy czyścić wyłącznie powierzchnie twarde, nieporowate jak wyświetlacz, klawiatura czy powierzchnie zewnętrzne.

Ekran Maca wyczyszczony – co dalej?

Wiesz już, czym i jak czyścić ekran MacBooka czy MacBooka Pro, ale pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja z zewnątrz to tylko jeden z elementów prawidłowego użytkowania urządzeń Apple. Dla utrzymania optymalnej sprawności urządzenia warto wiedzieć, jak zabezpieczyć MacBooka, a także, jak dbać o baterię w MacBooku – sprawdź naszego bloga! A jeśli okaże się, że konieczna jest naprawa MacBooka – skontaktuj się z nami, zadbamy o Twoje Jabłko kompleksowo.