Uwielbiasz korzystać ze swojego Maca i chcesz, aby zawsze działał niezawodnie, prawda? Dowiedz się więc, jak zabezpieczyć Maca, by jak najdłużej służył Ci w pełni, zapewniając dostęp do wszystkich funkcjonalności i całkowitą swobodę oraz bezpieczeństwo podczas pracy i rozrywki.

Jak zabezpieczyć MacBooka? Wystarczy kilka kroków!

Poznaj je i przekonaj się, że sposób na to, jak zabezpieczyć swojego MacBooka to całkiem prosta sprawa.

 1. Obchodź się z nim delikatnie!
  Czyli dbaj o MacBooka nie tylko pod względem oprogramowania itp., ale także pod względem fizycznym. Nie rzucaj nim, nie trzaskaj przy zamykaniu, po prostu na niego uważaj – to przecież Twój towarzysz.
 2. Korzystaj z chmur do przechowywania danych.
  Dzięki temu zachowasz ważne dane, które mogłyby zniknąć bezpowrotnie w przypadku awarii systemu, który byłby jedynym miejscem ich gromadzenia.
 3. Dbaj o zawsze aktualne oprogramowanie.
  Nieaktualne oprogramowanie zwiększa ryzyko zawirusowania urządzenia. Dodatkowo, zdecydowanie nie sprzyja też efektywnej pracy. Po co się narażać, skoro można wygodnie aktualizować?
 4. Używaj różnych haseł do aplikacji.
  Różnych i zupełnie nieoczywistych, takich, które nie kojarzą się z niczym. Pamiętaj też, by co jakiś czas – co 3-4 miesiące – zmieniać hasła, to całkiem dobra okazja, by poćwiczyć kreatywność, nie sądzisz?
 5. Dbaj o porządek na dysku.
  To naprawdę ważne, ale i wygodne. Uporządkowanie wszelkich danych zapobiegnie zagubieniu folderu z istotnymi informacjami, zwiększy też bezpieczeństwo użytkowania urządzenia.
 6. Spraw sobie własny internet mobilny na wszelkie wyjazdy i podróże.
  Ogólnodostępne sieci nie są bezpieczne. Nigdy nie ryzykuj swoimi prywatnymi informacjami i nie korzystaj z publicznych sieci do wysyłania poufnych, biznesowych danych, użytkowania konta bankowego online itp.
 7. Zabezpiecz komputer zwykłym hasłem – nie korzystaj z Apple Watch!
  Odblokowywanie MacBooka za pomocą Apple Watch może być całkiem wygodne, ale i całkiem zgubne. W ten sposób rośnie ryzyko, że niepożądane osoby będą mogły korzystać z Twojego Maca.
 8. Uważaj na aplikacje spoza oficjalnego sklepu Mac App Store.
  Aplikacje z nieznanych źródeł mogą być nośnikiem tego, czego dla swojego Maca nie chcemy. Zawsze weryfikuj serwisy, z których pobierasz aplikacje, a najlepiej stawiaj na te znane i renomowane.

Zadbaj o Maca kompleksowo

Jak dbać o MacBooka to w każdym aspekcie i na najwyższym poziomie! I choć wiesz, jak zabezpieczyć MacBooka, to zdarza się też tak, że naprawa MacBooka okazuje się koniecznością. Wtedy skorzystaj z oferty naszego serwisu – o Jabłka dbamy z pasją i doświadczeniem, a Twój komfort z ich codziennego użytkowania jest dla nas najważniejszy. Zapewnimy Ci go. W iHospital realizujemy także profesjonalny serwis iPad oraz serwis iPhone, sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!