Smartwatch Apple to nie tylko zwykły zegarek – to rozszerzenie funkcjonalności Twojego iPhona. Dzięki niemu możesz szybko płacić za zakupy, sprawdzać wiadomości i maile, odbierać połączenia i wykorzystywać jego wiele innych praktycznych funkcji. Jednak stojąc przed wyborem zegarka, musisz zastanowić się, jaki Apple Watch wybrać – a uprzedzamy od razu – wybór nie jest taki prosty!

Apple Watch – który wybrać?

To jaki Apple Watch wybrać najlepiej, będzie w dużej mierze uzależnione od Twojego trybu życia. Pamiętaj, że docelowa personalizacja Twojego zegarka będzie odbywać się za pomocą aplikacji z app Store, warto jednak wiedzieć, ile Twój Apple Watch zmieści i jak będzie prezentował się na nadgarstku. Specyfikacja techniczna zegarka z Jabłkiem jest tym, na co musisz zwrócić uwagę. Czas pracy na baterii, rodzaj wyświetlacza – to tylko niektóre parametry, na jakie warto zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru.

Który Apple Watch wybrać – focus na parametry

Jeśli nie jesteś biegły w parametrach technicznych, sprawdź te sześć najważniejszych parametrów, które mogą pomóc Ci dokonać słusznego wyboru.

Specyfikacja wyświetlacza

Który model smartwatcha najlepiej kupić? Jeżeli często przeglądasz na nim zdjęcia, powinny być wyświetlane w jak najlepszej jakości. Apple Watch ma dostępne dwa typy ekranu – OLED i AMOLED. Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne wyświetlacze OLED LTPO Retina, które skutecznie usuwają problem odczytywania informacji z zegarka np. w ostrym słońcu. Jeśli zależy Ci na takiej funkcji, możesz wybrać np. model Apple Watch Series 6, który zebrał bardzo dobre opinie użytkowników, dla których to właśnie parametry wyświetlacza były priorytetem.

 

Rozmiar koperty w smartwatch Apple, który wybrać?

Chociaż dla wielu osób najważniejsze są techniczne parametry Apple Watch, warto pamiętać, również, że wygląd i prezencja są równie ważne. Wybierając swój smartwatch, możesz wybrać między kilkoma wymiarami kwadratowej koperty.. Najlepiej zatem jeszcze przed zakupem sprawdzić wymiary koperty i skonfrontować je z budową Twojego nadgarstka.

Wytrzymałość baterii

Jaki smartwatch do iPhone wybrać? Najlepiej ten z bardzo wydajną i wytrzymałą baterią. W zegarkach Apple wykorzystano baterie litowo-jonowe, które nie tylko dużo szybciej się ładują, ale co najważniejsze, mogą pracować znacznie dłużej. Jest to jedno z najlepszych jak na chwilę obecną rozwiązań technologicznych.

Sport

Jesteś sportowcem i zastanawiasz się, który model Apple Watch najlepiej kupić? Chociaż platforma App Store oferuje wiele sportowych aplikacji, które możesz zainstalować w swoim zegarku, to część z dostępnych na rynku modeli jest fabrycznie w nie wyposażona. Poza praktycznymi funkcjami takimi, jak krokomierz, pulsometr, licznik kalorii, i pomiar przebytych kilometrów, niektóre zegarki mają również dodatkowe opcje. Do takich można zaliczyć np. wysyłanie powiadomień o zaplanowanym treningu, zaprogramowane gotowe zestawy ćwiczeń, monitorowanie snu i pracy serca w ciągu dnia. Jeśli jesteś zapalonym miłośnikiem sportu i szukasz zegarka, który będzie towarzyszył Ci w codziennej aktywności, możesz rozważyć np. zakup modelu, który powstał w kooperacji z marką Nike, czyli Apple Watch Nike z dedykowaną aplikacją Nike Run Club.

Inteligentne funkcje

Który model Apple Watcha najlepiej kupić, jeśli zależy Ci głównie na jego zaawansowanych funkcjach? Jeśli z zegarka masz zamiar korzystać naprawdę aktywnie, czyli odczytywać maile, odbierać połączenia, wysyłać i odbierać wiadomości, planować wydarzenia w kalendarzu, być na bieżąco ze swoimi serwisami społecznościowymi. W takiej sytuacji warto wybrać najnowszy model Apple Watch Series 6 lub poczekać do okolic września i wybrać zapowiadany już Apple Watch Series 7.

Budowa i wygląd zewnętrzny

Być może już teraz wiesz, jaki smartwatch do iPhone wybrać. Pomocne mogą być również opinie użytkowników w internecie, bo to one mogą stanowić dla Ciebie najlepszą rekomendacją. Jeśli uprawiasz sport i pływasz – celuj modele z silikonową opaską, odporne na działanie wody i banalne w utrzymaniu czystości. Jeśli jednak wolisz utrzymać go w bardziej eleganckim tonie, możesz wybrać Apple Watch z metalową kopertą i modną bransoletą typu mesh, lub postawić na trwałą skórę, czy pasek ceramiczny. Bransolety w Apple Watch można wymieniać, więc możesz liczyć na to, że zegarek będzie podążał za Twoim stylem.

Być może wiesz już, jaki Apple Watch wybrać – to świetnie! Musisz jednak wiedzieć też, co zrobić w przypadku jego awarii.  Pamiętaj, że zlecenie serwisu najlepiej powierzyć profesjonalistom. W iHospital możesz szybko, niedrogo, ale co najważniejsze – trwale naprawić swój sprzęt z Jabłkiem. W placówkach stacjonarnych w Polsce możliwa jest zatem naprawa iPhone, Macbook, ale też błyskawiczna naprawa Apple Watch. Dzięki iHospital nie musisz martwić się o koszty ewentualnych napraw i możesz cieszyć się funkcjonalnością swojego zegarka przez bardzo długi czas!