Aktualizacja macOS to prosty sposób, by zadbać o bezpieczeństwo swojego komputera, a często także zwiększyć jego funkcjonalność. Nawet jeśli zmiany wynikające z aktualizacji nie są mocno zauważalne, mają duże znaczenie z punktu widzenia użytkownika. Zazwyczaj zawierają poprawki zabezpieczeń i rozwiązują występujące błędy, ale mogą też obejmować nowe funkcje i ulepszenia. Z tego względu warto regularnie sprawdzać, czy na urządzeniu dostępne jest uaktualnienie macOS. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak zaktualizować MacBooka w kilku prostych krokach.

MacBook – czy aktualizacja systemu jest konieczna?

Uaktualnienie komputera Mac nie jest konieczne do korzystania z urządzenia, jednak nie zaleca się pomijać tego kroku. Wynika to z faktu, że Apple na bieżąco monitoruje i usuwa błędy, m.in. w zakresie bezpieczeństwa urządzeń. Systematyczne aktualizowanie systemu pozwala uniknąć ewentualnych problemów, ale też poprawić wydajność komputera i zwiększyć komfort użytkowania Jabłka.

Jak często należy aktualizować system macOS? Najlepiej na bieżąco śledzić, czy są dostępne nowe wersje oprogramowania i nie zwlekać z ich instalacją. Aktualizacje nie pojawiają się w regularnych odstępach czasu, dlatego warto zwracać uwagę na powiadomienia systemowe lub sprawdzać ich dostępność ręcznie.

Jak zaktualizować MacBooka? Instrukcja

Zaletą laptopów MacBook jest fakt, że aktualizacja systemu nie jest mocno skomplikowana. Warto jednak pamiętać, by przed instalacją nowej wersji systemu wykonać backup urządzenia. Dzięki temu unikniesz ryzyka utraty plików podczas aktualizacji. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji Time Machine wbudowanej w Twojego Maca.

Kiedy utworzysz backup komputera, sprawdź, czy możliwa jest aktualizacja MacBooka. W tym celu wejdź w Preferencje systemowe, a następnie Uaktualnienia. Jeśli jest dostępna aktualizacja oprogramowania, wystarczy że klikniesz opcję Instaluj teraz i wprowadzisz hasło administratora. Pamiętaj, że w trakcie instalacji urządzenie może ponownie się uruchomić, wyświetlić pusty ekran lub pasek postępu – to normalne. Ważne, by w tym czasie nie wprowadzać komputera w tryb uśpienia ani nie zamykać laptopa.

Aby nie pomijać nowych aktualizacji, po wejściu w Preferencje systemowe -> Uaktualnienia zaznacz opcję Uaktualniaj Maca automatycznie. Po kliknięciu okienka Zaawansowane możesz wybrać bardziej szczegółowe ustawienia, np. Sprawdzaj dostępność uaktualnień, Pobieraj nowe uaktualnienia, gdy stają się dostępne czy Instaluj pliki danych systemowych i uaktualnienia zabezpieczeń.

Problemy z aktualizacją macOS? Zapraszamy do iHospital!

Chcesz zainstalować nową wersję macOS, ale aktualizacja sprawia Ci problem? Możliwe, że na Macu nie ma wystarczającej ilości miejsca. Jeśli jednak podczas instalacji wyświetla się komunikat o błędzie i nie jesteś w stanie rozwiązać problemu, odwiedź nasz serwis MacBook. Jedną z usług, które oferujemy, jest instalacja systemu macOS. Jeśli podczas aktualizacji wystąpi problem, zdiagnozujemy go i rozwiążemy – sprawnie i w atrakcyjnej cenie.

Nasz serwis Apple działa w pięciu miastach:

Zapraszamy do kontaktu.