MacBooki nie bez powodu kojarzone są z wysoką jakością wykonania, estetyką i dużą wydajnością. Wśród nich na uwagę zasługuje MacBook Air. Jaki wybrać i na co zwrócić uwagę podejmując decyzję o zakupie? MacBook Air sprawdzi się nie tylko do codziennego, domowego użytku, ale też jako sprzęt dla wymagających klientów, wykorzystujących urządzenia Apple w swojej pracy. Apple ma w swojej ofercie kilka modeli MacBooków Air, spośród których z pewnością wybierzesz model odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

MacBook Air - praktyczny i nowoczesny

MacBooki Apple dzielą się na lekkie, 13-calowe modele Air oraz MacBooki Pro stworzone z myślą o bardziej wymagających użytkownikach. Niezależnie od modelu, do niewątpliwych zalet sprzętu Apple należą:

 • długi czas pracy baterii - nawet 21 godzin;
 • wysoka wydajność – szczególnie u modeli z zainstalowanym chipem M2;
 • intuicyjny interfejs, przyjazny dla użytkownika i umożliwiający łatwą obsługę;
 • wysoki poziom bezpieczeństwa systemu macOS;
 • wytrzymała obudowa i ponadczasowy design.

Jeśli zastanawiasz się, który MacBook wybrać, najlepiej będzie skupić się na najnowszych modelach, gdyż one gwarantują najlepsze parametry.

MacBook Air - jaki wybrać?

Czy warto postawić na MacBooka Air? Te modele Jabłka będą dobre dla Ciebie, jeśli chcesz używać sprzętu do wykonywania prostych czynności związanych z pracą biurową czy rozrywką. MacBooki Air są lekkie, poręczne, wytrzymałe i wygodne. Do zalet MacBooka Air należą ponadto:

 • bardzo pojemny akumulator, umożliwiający długą pracę urządzenia bez konieczności ładowania;
 • niewielkie gabaryty, dzięki czemu MacBook Air idealnie sprawdzi się u osób, które często podróżują i pracują w różnych miejscach (np. freelancerzy lub studenci);
 • szybki dysk SSD z pojemnością do 2 TB;
 • nowoczesny i ponadczasowy design;
 • doskonały wyświetlacz (z zagęszczeniem 4 milionów pixeli);
 • zabezpieczenie w postaci Touch ID, czyli czytnika linii papilarnych, uniemożliwiające dostanie się do urządzenia niepożądanym osobom.

Który MacBook Air wybrać?

MacBook Air jest dostępny w różnych wariantach. Na jaki model się zdecydować? Najnowsze laptopy z 2022 roku mają bardziej zaawansowany procesor i wyższą moc obliczeniową, są jednak nieco droższe od modeli np. z 2021 roku. W oficjalnym sklepie Apple polecane są między innymi: MacBook Air z chipem M2 z 2022 r. oraz MacBook Air z chipem M1 z 2020 r.

Jeśli chcesz kupić MacBooka, ale masz wątpliwości, jakiego wybrać, warto skorzystać z porównywarki urządzeń dostępnej na stronie producenta. Możesz także zasięgnąć informacji u specjalistów. Serwis Apple to nie tylko miejsce, gdzie naprawiamy Jabłka, ale też chętnie doradzamy przy ich wyborze i użytkowaniu. Dobrze, jeśli już na początku określisz swoje oczekiwania wobec sprzętu, jego przeznaczenie oraz budżet, jaki możesz przeznaczyć na zakup MacBooka. Laptopy Apple niezmiennie cieszą się dużą popularnością, głównie dzięki najlepszym podzespołom, odporności na niepożądane działanie wirusów oraz bezawaryjności. Jeśli jednak wystąpiłby jakikolwiek problem z Twoim Jabłkiem, serwis MacBook Air to miejsce, gdzie uzyskasz pomoc w przywróceniu Twojego sprzętu do doskonałej formy.