Używany MacBook to dobra propozycja dla osób, które chcą cieszyć się wysoką jakością urządzenia przy nieco mniejszym nakładzie finansowym. Jakiego używanego MacBooka kupić i na co zwrócić uwagę przy wyborze? Sprzęt Apple wyróżnia się bezawaryjnością, trwałością i wysoką jakością wykonania. Rzadko ulega uszkodzeniom nawet podczas intensywnej eksploatacji, dlatego też używany MacBook będzie w stanie służyć Ci jeszcze przez długi czas. Zawsze możesz także wymienić podzespoły lub po prostu zlecić generalną konserwację sprzętu - serwis Apple doprowadzi Twojego MacBooka do doskonałej formy.

Używany MacBook - korzyści z zakupu

Zakup używanego MacBooka wiąże się z mniejszym wydatkiem niż inwestycja w nowy sprzęt. Osoby, dla których MacBook czy iPhone najnowszej generacji to urządzenia niezbędne do pracy, decydują się na kupno takiego sprzętu, gdyż w ich przypadku MacBook czy smartfon po prostu na siebie zarabia. Jeśli jednak Mac ma służyć jako domowy komputer, do nauki lub jako początek przygody z urządzeniami Apple, warto rozważyć kupno używanego sprzętu. Dlaczego jeszcze zakup używanego Maca może być dobrym wyborem?

  • Sprzęt Apple to urządzenia trwałe i o wysokiej jakości wykonania - używany MacBook często nie nosi nawet śladów użytkowania, a jego stan techniczny nie odbiega od właściwości nowych egzemplarzy;
  • w niektórych modelach możesz bez problemu rozbudować pamięć RAM lub wymienić dysk twardy na szybszy i pojemniejszy - dzięki temu zyskasz sprzęt o lepszych parametrach, ale wciąż mniejszym nakładem finansowym niż w przypadku kupna nowego MacBooka;
  • MacBooki Apple świetnie trzymają swoją wartość, możesz zatem kupić używane urządzenie i przy sprzedaży wciąż uzyskasz za nie dobrą cenę.

Jakiego używanego MacBooka kupić?

Używane urządzenia Apple, ze względu na swoją wydajność i żywotność, mogą służyć nowemu użytkownikowi przez wiele lat. Wybierając używanego MacBooka warto jednak zwrócić uwagę na kilka elementów, w tym:

  • parametry i stan techniczny - szczególnie procesor, wielkość pamięci RAM, pojemność dysku twardego, karta graficzna, rodzaj i wielkość matrycy;
  • kondycję baterii,
  • sprawność klawiatury i możliwość jej wymiany,
  • numer seryjny urządzenia (w celu zweryfikowania informacji o sprzęcie),
  • pozostałe funkcje urządzenia, jak kamera, mikrofon, działanie portów USB, Thunderbolt, FireWire, LAN, słuchawek itp.

Na jakie modele wśród używanych MacBooków warto zwrócić uwagę? Z pewnością warto się zastanowić nad MacBookiem Air A1466 z lat 2013-2017. Możesz także zdecydować się na starsze modele MacBooków Pro z 2015 - 2016 roku. Modele te można znaleźć w atrakcyjnej cenie, a ich parametry pozwalają na wykorzystanie ich z powodzeniem do prac biurowych. Sprawdzą się także jako sprzęt do pierwszego kontaktu z MacOS.

Jeśli chcesz kupić używanego MacBooka, ale masz wątpliwości, jakiego wybrać, warto skorzystać z porównywarki urządzeń dostępnej na stronie producenta lub zasięgnąć opinii ekspertów. Jako serwis Apple zapewniamy profesjonalne doradztwo i chętnie dzielimy się wiedzą. Zakup używanego MacBooka będzie wówczas dobrym wyborem i pozwoli Ci cieszyć się sprawnym urządzeniem przez długi czas, z jednoczesną oszczędnością finansów. Jeśli masz wątpliwości, jakiego używanego MacBooka kupić, jak dbać o swój sprzęt lub go skonfigurować, zadzwoń do nas lub napisz - pomożemy Ci podjąć decyzję zgodną z Twoimi oczekiwaniami.