Łączność satelitarna w iPhonie 14 to prawdziwy przełom – rozwiąże wiele problemów telekomunikacyjnych i zwiększy bezpieczeństwo użytkowników smartfonów. Początkowo technologia ma być wykorzystywana do zgłaszania wypadków i kontaktowania się ze służbami ratowniczymi. Umożliwi także przesyłanie informacji dotyczących lokalizacji bliskim, gdy znajdziemy się poza zasięgiem sieci komórkowej. Czy łączność satelitarna będzie dostępna w Polsce? Ile zapłacą użytkownicy za tę innowacyjną funkcję iPhone`a 14? Wszystkiego dowiesz się z artykułu!

Łączność satelitarna w iPhonie 14 – jak działa?

Łączność satelitarna pozwala nawiązywać połączenia z miejsc, w których nie ma dostępu do sieci komórkowej ani Wi-Fi. Jest wykorzystywana od kilkudziesięciu lat, jednak dopiero teraz udało się zaoferować jej możliwości użytkownikom smartfonów. Jakie korzyści przyniesie łączność satelitarna posiadaczom iPhone`ów 14? Jak działa ta zaawansowana technologia? Apple wykorzystało jej potencjał, by zwiększyć bezpieczeństwo swoich klientów.

Kiedy znajdziemy się w miejscu pozbawionym zasięgu sieci komórkowej i będziemy potrzebować pomocy, iPhone umożliwi nam nawiązanie kontaktu ze służbami ratunkowymi za pomocą funkcji Alarmowego SOS. Jabłko wskaże, gdzie znajduje się najbliższy satelita i w którą stronę należy skierować urządzenie. Na ekranie pojawi się też kilka pytań, które pomogą ocenić naszą sytuację. W idealnych warunkach wysłanie wiadomości będzie możliwe już po 15 sekundach. Po nawiązaniu połączenia iPhone automatycznie prześle odpowiedzi na zadane wcześniej pytania, naszą lokalizację, kartę medyczną oraz poziom baterii do dyspozytora. To jednak nie wszystko.

Łączność satelitarna pozwoli też, by iPhone udostępniał informacje o lokalizacji Twojej rodzinie i znajomym, gdy znajdujesz się poza zasięgiem sieci komórkowej. W tym celu należy korzystać z aplikacji Znajdź.

Łączność satelitarna – cena i dostępność

Jeśli planujesz zakup najnowszego iPhone`a, a jednym z powodów jest łączność satelitarna, mamy złą wiadomość. Usługa będzie dostępna od listopada 2022 roku, ale tylko w USA i Kanadzie. Apple planuje rozszerzyć ją na inne kraje, ale czy i kiedy dotrze do Polski – na ten moment nie wiadomo.

Ile będzie kosztować korzystanie z łączności satelitarnej w iPhonie 14? Przez pierwsze dwa lata od zakupu Alarmowe SOS przez satelitę będzie darmowe. Cena dalszego korzystania z usługi nie jest jeszcze znana.

iPhone – łączność satelitarna. Podsumowanie

Już w listopadzie użytkownicy Apple ze Stanów Zjednoczonych i Kanady będą mogli przemierzać odludne tereny bez obaw o swoje bezpieczeństwo. W razie zagrożenia iPhone 14 połączy ich bowiem ze służbami ratowniczymi i poinformuje znajomych o aktualnej lokalizacji. Wszystko dzięki łączności satelitarnej. Nowa funkcja bez wątpienia jest początkiem rewolucji na rynku smartfonów i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli przetestować ją również w Polsce.

Zbita szybka, niesprawna bateria, a może rozlany ekran? Wiemy, jak rozgryźć problem z Twoim Jabłkiem! Odwiedź nasz serwis Apple, a my zadbamy, by naprawa iPhone przebiegła sprawnie, była skuteczna i nie nadwyrężyła mocno Twojego budżetu. Czekamy na Ciebie w sześciu lokalizacjach!