Zastanawiasz się, które Jabłko wypada lepiej w porównaniu iPhone 13 vs iPhone 13 Pro Max? Poza aspektami widocznymi gołym okiem, czyli wielkością urządzeń oraz liczbą obiektywów, smartfony różnią się też innymi parametrami. Należą do nich m.in. wydajność baterii i częstotliwość odświeżania wyświetlacza. Kiedy warto zainwestować w 13 Pro Max, a dla kogo lepszym wyborem będzie Jabłko w podstawowej wersji? Rozgryzamy ten problem!

iPhone 13 vs iPhone 13 Pro Max – podstawowe różnice

Szukasz smartfona, który dobrze leży w dłoni, a jednocześnie pozwala komfortowo przeglądać zdjęcia, dokumenty i odtwarzać nagrania wideo? iPhone 13 i 13 Pro Max znacznie różnią się pod względem wymiarów i masy. Droższy model jest wyższy, szerszy, a co za tym idzie cięższy od trzynastki. Został wyposażony w wyświetlacz Super Retina XDR1 o przekątnej 6,7″. Duży rozmiar ma wiele zalet: idealnie sprawdza się podczas grania, czytania e-booków, wideokonferencji czy oglądania filmów. Dla wielu osób może być jednak niewygodny – obsługa ekranu jedną ręką jest utrudniona, a urządzenie zajmuje sporo miejsca w torebce czy kieszeni. Trzynastka jest mniejsza, lżejsza i bardziej poręczna, a przekątna 6,1″ również gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Warto podkreślić, że różnice w wyświetlaczu nie ograniczają się wyłącznie do jego wymiarów. iPhone 13 Pro Max, w przeciwieństwie do 13, wyposażono w technologię ProMotion. Dwa razy wyższa częstotliwość odświeżania ekranu, która wynosi aż 120 Hz, gwarantuje większą płynność przewijania obrazu.

Kolejny aspekt, na który należy zwrócić uwagę, to aparaty. Czym wyróżnia się większe Jabłko? iPhone 13 Pro Max:

  • ma dodatkowy, trzeci obiektyw – teleobiektyw z przysłoną ƒ/2,8,
  • umożliwia robienie portretów w Trybie nocnym oraz zdjęć makro,
  • pozwala zapisywać obrazy w formacie Apple ProRaw.

Porównanie iPhone 13 i 13 Pro Max – pozostałe parametry

Wyświetlacz i aparat to niejedyne aspekty, które różnią iPhone`a 13 i 13 Pro Max. Jeśli szukasz dodatkowych argumentów za tym, by kupić większy model, zwróć uwagę na:

  • wydajność baterii – 13 Pro Max pozwala na odtwarzanie wideo przez 28 godzin, czyli o 9 godzin więcej niż w trzynastce,
  • materiał, z jakiego wykonano obudowę – droższy iPhone posiada ramkę ze stali nierdzewnej, która wykazuje wysoką wytrzymałość na uszkodzenia,
  • pojemność – model Pro Max jest dostępny w wersji 1 TB, 13 ma maksymalnie 512 GB,
  • kwestie estetyczne – gama dostępnych kolorów różni się w zależności od modelu.

iPhone 13 i 13 Pro Max – które Jabłko wybrać?

Porównanie iPhone`a 13 i 13 Pro Max dowodzi, że droższe Jabłko pod wieloma względami jest bardziej zaawansowane od tańszej wersji. To doskonały wybór dla entuzjastów fotografii czy osób, którym zależy na dużym, niezwykle płynnie działającym wyświetlaczu. Nie oznacza to jednak, że nie warto zdecydować się na trzynastkę. Podstawowy model idealnie sprawdzi się, jeśli szukasz poręcznego urządzenia o bardzo dobrych parametrach w nieco niższej cenie.

Twoje Jabłko szwankuje? Nie możesz rozgryźć, co jest nie tak? Naprawa iPhone to nasz konik! Oddaj sprzęt w nasze ręce i skup się na tym, co Cię pasjonuje – my w tym czasie przywrócimy mu pełną sprawność. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię naprawa iPhone 13naprawa iPhone 13 Pro Max czy innego modelu, wgryziemy się w problem i skutecznie go rozwiążemy. Wybierz serwis Apple w jednym z pięciu miast, w których działamy, odwiedź nas i… be Happle!