Chcesz uruchomić swoje Jabłko, ale nie pamiętasz ustawionego wcześniej hasła? W takim razie koniecznie sprawdź, jak odblokować iPhone`a bez kodu. To przydatna wiedza, którą wykorzystasz np. jeśli pamięć zawiedzie Cię przy ponownym uruchamianiu urządzenia. Skorzystasz z niej również, włączając Jabłko, które od miesięcy leżało nieużywane w szufladzie. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji dojdzie do utraty danych. Aby je odzyskać, konieczny jest backup urządzenia lub odpowiednio skonfigurowany iCloud. Usiądź wygodnie, a my wyjaśnimy Ci, jak odblokować iPhone`a 6, 7, 8 lub nowszego bez kodu.

Jak odblokować iPhone`a bez kodu? Czego będziesz potrzebować?

Nawet jeśli Twój smartfon posiada funkcję Face ID, znajomość kodu blokady okazuje się czasem niezbędna. Przykładem jest sytuacja, w której Twój iPhone się rozładuje i wyłączy. Po podłączeniu go do ładowarki i ponownym uruchomieniu urządzenie poprosi o wpisanie kodu. Co w sytuacji, gdy zapomnisz prawidłowego ciągu cyfr? Bez obaw – nie jest to sytuacja bez wyjścia.

Jak odblokować iPhone`a 8, 7 czy 6 bez kodu? Niezależnie od modelu będziesz potrzebować:

  • komputera Mac lub PC (z zainstalowaną aplikacją iTunes),
  • przewodu, za pomocą którego podłączysz smartfona do komputera.

Jak odblokować iPhone`a 6, 7, 8, X, 11 lub inny model bez kodu? Instrukcja

Samodzielne odblokowanie smartfona Apple bez podawania kodu wymaga wykonania kilku kroków: wprowadzenia go w tryb awaryjny, wymazania i ponownej konfiguracji. Jeśli zależy Ci na odzyskaniu danych, czeka Cię też kilka dodatkowych czynności. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję, jak odblokować iPhone`a X, 11 lub innego bez kodu.

  1. Wyłącz urządzenie – jeśli posiadasz iPhone`a 8 lub nowszego naciśnij jednocześnie przycisk boczny oraz przycisk zmniejszania głośności. Po kilku sekundach na ekranie wyświetli się suwak z poleceniem Wyłącz. W starszych wersjach Jabłka konieczne jest przytrzymanie przycisku bocznego lub górnego.
  2. Włącz tryb awaryjny za pomocą przycisku bocznego, zmniejszania głośności lub przycisku Początek (w zależności od modelu). Naciśnij go i jednocześnie podłącz Jabłko do komputera przy użyciu przygotowanego wcześniej przewodu. Puść przycisk, dopiero gdy na ekranie smartfona wyświetli się ekran trybu awaryjnego.
  3. Odtwórz iPhone`a. W tym celu znajdź go w Finderze (Mac) lub aplikacji iTunes (PC). Z dostępnych opcji wybierz polecenie Odtwórz.
  4. Po ukończeniu procesu odtwarzania odłącz Jabłko od komputera i przejdź do konfiguracji.

Co z danymi? Jak je odzyskać? Pamiętaj: możesz sobie pozwolić na wykonanie powyższych czynności tylko w dwóch przypadkach:

  • jeśli masz backup urządzenia,
  • jeśli masz wszystkie najważniejsze dla Ciebie pliki, takie jak zdjęcia, filmy i dokumenty, zapisane w iCloud (wymaga to jednak opłacenia dodatkowego miejsca w chmurze).

W przeciwnym razie utracisz wszystkie dane. Nie wiesz, jak utworzyć backup albo skonfigurować iClouda? W takim razie zapraszamy do naszego serwisu – służymy radą!

Jak odblokować iPhone`a 6, 7, 8, X, 11 i inne modele bez kodu? Podsumowanie

Odblokowanie Jabłka bez kodu to żaden problem. Potrzebujesz do tego tylko komputera, odpowiedniego kabla i trochę czasu. Większym wyzwaniem jest odzyskanie danych. Aby ich nie utracić, warto już teraz utworzyć backup danych lub zweryfikować ustawienia iCloud. Dzięki temu nie stracisz cennych zdjęć, notatek czy kontaktów. Jedynym alternatywnym rozwiązaniem jest wizyta w autoryzowanym serwisie, gdzie możliwe jest ściągnięcie blokady związanej z kodem. Musisz jednak posiadać dowód zakupu potwierdzający, że iPhone należy do Ciebie.

Masz problem z Jabłkiem? Rozgryziemy go! Nasz serwis Apple znajduje się w pięciu miastach: Poznaniu, Warszawie, Gdańsku, Krakowie oraz Katowicach. Odwiedź jeden z nich i rozgość się w naszych progach, a my zadbamy, by naprawa iPhone przebiegła sprawnie i była w pełni skuteczna. A na koniec wisienka… to znaczy jabłko na torcie! W iHospital gramy fair, więc zawsze możesz liczyć na atrakcyjny cennik. Do zobaczenia!