Choć Jabłka w wersji 14 weszły na rynek zaledwie kilka miesięcy temu, wiele osób z niecierpliwością wyczekuje już iPhone'ów 15. Premiera nowych smartfonów Apple jest przewidziana na jesień tego roku, a w sieci nie brakuje przecieków dotyczących wyglądu i specyfikacji urządzeń. 5 czerwca miała też miejsce konferencja WWDC, na której zaprezentowano system iOS 17. Co wiemy na temat iPhone'a 15? Jaka będzie jego cena? Czego możemy się spodziewać po wyglądzie i danych technicznych urządzeń? Zapraszamy do lektury!

iPhone 15 – modele, premiera, cena

Podobnie jak w poprzednich latach, w 2023 roku możemy spodziewać się premiery czterech nowych smartfonów Apple:

  • iPhone 15,
  • iPhone 15 Plus,
  • iPhone 15 Pro,
  • iPhone 15 Pro Max.

To dobra wiadomość dla użytkowników Jabłek, ponieważ oznacza, że w sprzedaży będą dostępne modele o różnych specyfikacjach i cenach.

Kiedy wychodzi iPhone 15? Niestety – dokładna data nie jest jeszcze znana. Możemy jednak spodziewać się, że iPhone 15 zostanie zaprezentowany na początku września, a premiera w Polsce będzie miała miejsce wczesną jesienią tego roku. Na konkretne terminy musimy jeszcze zaczekać.

Jeśli chodzi o cenę nowych Jabłek, możemy jedynie spekulować. W sieci nie brakuje głosów, że nowe Jabłka w wersji podstawowej będą tańsze od swoich poprzedników. W przypadku wersji Pro i Pro Max mówi się z kolei o podwyżce cen. Dokładne kwoty poznamy dopiero jesienią.

iPhone 15 – specyfikacja i wygląd

W kontekście nowego iPhone'a 15 dla większości miłośników Apple najważniejsze są dane techniczne. Co szykuje dla nas producent Jabłek? Spekuluje się, że iPhone Pro Max zostanie wyposażony w znacznie ulepszony aparat z 5- lub 6-krotnym zoomem optycznym i obiektywem peryskopowym. Nowe smartfony w wersji Pro Max mają posiadać 8 GB RAM oraz nowy czip Apple A17 Bionic, co przełoży się na ich wyższą wydajność. Tym, co szczególnie ucieszyło użytkowników Apple, są doniesienia, że Jabłka w wersji Pro będą miały wejście USB-C zamiast gniazda Lightning. Z kolei we wszystkich modelach iPhone'a 15 ma być dostępna funkcja Dynamic Island.

Jeśli chodzi o wygląd Jabłek, nie czekają nas wielkie zmiany. iPhone'y 15 mają być matowe i dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Na obudowach znajdziemy te same przyciski co w starszych modelach, jednak mogą one nieco zmienić wygląd i funkcjonalność. W przypadku wersji Pro i Pro Max wspomina się też o węższych ramkach.

iOS 17 – nowości

Mówiąc o iPhonie 15 warto wspomnieć o nowym oprogramowaniu. Specyfikacja i nowe funkcje iOS 17 zostały oficjalnie zaprezentowane przez Apple 5 czerwca. Oto najciekawsze zmiany:

  • nowa aplikacja Journal służąca do prowadzenia własnego pamiętnika,
  • tryb StandBy, dzięki któremu iPhone może pełnić funkcję zegara nocnego,
  • zmiany w zakresie aplikacji iMessage, FaceTime i Telefon, w tym m.in. możliwość ustawienia, jak będziemy wyświetlać się na ekranach innych osób podczas wykonywania połączeń, oraz funkcja Check In, która informuje znajomych o tym, kiedy wróciliśmy do domu,
  • funkcja Name Drop pozwalająca w szybki sposób przesyłać kontakty pomiędzy urządzeniami.

Jak widać, jest na co czekać.

Problemy z iPhonem? Wybierz sprawdzony serwis Apple

Do premiery iPhone'ów 15 zostało jeszcze kilka miesięcy. Jeśli przed zakupem nowego Jabłka będziesz potrzebować wsparcia ze starszym urządzeniem, zapraszamy do iHospital. Nasz serwis Apple skutecznie rozprawia się z takimi usterkami jak zbita szybka, niesprawna bateria czy uszkodzona kamera. Realizujemy naprawy sprawnie i w atrakcyjnych cenach, więc możesz liczyć na pełną satysfakcję z usługi.

Odwiedź nasz serwis iPhone w dogodnej lokalizacji: