Zastanawiasz się, jak zgrać zdjęcia z iPhone`a, by mieć do nich dostęp również na komputerze? Niezależnie od systemu operacyjnego, z jakiego korzystasz, kopiowanie plików z Jabłka jest proste i nie zajmie Ci wiele czasu. Najwygodniejszą opcją jest włączenie usługi Zdjęcia iCloud, która automatycznie udostępnia zdjęcia i nagrania wideo na wszystkich urządzeniach. Jeśli nie używasz chmury, możesz skopiować pliki ręcznie, za pomocą kabla USB. Podpowiadamy, jak zgrać zdjęcia z iPhone`a na komputer Apple lub PC z Windowsem.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone`a na Maca?

Jeśli nie chcesz poświęcać czasu na kopiowanie plików z iPhone`a na Maca, funkcja Zdjęcia iCloud to idealny wybór dla Ciebie. Aby z niej skorzystać, upewnij się, że usługa iCloud została skonfigurowana i zaloguj się za pomocą tego samego konta na obu urządzeniach. Następnie:

 1. Wejdź w Ustawienia na iPhonie.
 2. Kliknij swoje imię i nazwisko.
 3. Wybierz iCloud.
 4. Stuknij w Zdjęcia i przesuń suwak przy opcji Zdjęcia iCloud.

Dzięki temu pliki zapisane na Twoim smartfonie będą automatycznie wysyłane do chmury oraz udostępniane na wszystkich zalogowanych urządzeniach.

Chcesz wiedzieć, jak skopiować zdjęcia z iPhone`a na komputer Mac za pomocą przewodu USB? W tym celu:

 1. Podłącz Jabłko do komputera przy użyciu kabla.
 2. Wejdź w aplikację Zdjęcia na swoim Macu.
 3. Jeśli ekran Importowanie nie otworzy się automatycznie, kliknij nazwę podłączonego urządzenia na pasku bocznym.
 4. Jeśli na ekranie pojawi się monit, wpisz kod dostępu.
 5. Jeśli iPhone zapyta o zaufanie komputerowi, kliknij opcję Zaufaj.
 6. Wybierz folder, do którego mają zostać zaimportowane zdjęcia.
 7. Zaznacz opcję Importuj zaznaczone lub Importuj wszystkie nowe zdjęcia.

Jeśli nie możesz podłączyć smartfona do komputera i podejrzewasz, że doszło do usterki gniazda ładowania, odwiedź nasz serwis Apple – konieczna może okazać się naprawa iPhone.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone`a na komputer Windows 10?

Kopiowanie zdjęć z iPhone´a na komputer z Windowsem wygląda bardzo podobnie. Możesz w tym celu skorzystać z aplikacji iCloud przeznaczonej do tego systemu operacyjnego. Jak zgrać zdjęcia z iPhone`a na komputer Windows 10 bez użycia chmury? Aby zrobić to ręcznie, musisz podłączyć Jabłko za pomocą przewodu USB, a następnie:

 • nacisnąć przycisk Start i otworzyć aplikację Zdjęcia,
 • wybrać pozycję Importuj -> Z urządzenia USB i postępować zgodnie z instrukcjami,
 • zdecydować, które elementy mają zostać skopiowane oraz wybrać miejsce ich zapisania.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone`a na komputer? Podsumowanie

Wiele osób zastanawia się, jak zgrać zdjęcia z iPhone`a na laptopa, nie zdając sobie sprawy, że urządzenia Apple mogą synchronizować pliki automatycznie. Za ten proces odpowiada usługa iCloud. Zwolenników ręcznego kopiowania zdjęć i nagrań na pewno ucieszy za to wiadomość, że pliki z iPhone`a można też zgrywać w tradycyjny sposób – za pomocą kabla USB. Oba rozwiązania są dostępne zarówno na komputerach Mac, jak i urządzeniach z Windowsem.