Marcin Sosidko
Apple Expert.
Lubi dyskutować. Głównie o sprzęcie.
Dlatego w świecie Apple nie ma dla niego tajemnic.

Pracujesz zdalnie, ale wi-fi często zawodzi? Lubisz oglądać filmy w pociągu? W takich sytuacjach warto wiedzieć, jak udostępnić Internet z iPhone`a. Hotspot osobisty umożliwia udostępnianie sieci komórkowej ze smartfona innym urządzeniom, takim jak MacBook czy iPad. Dzięki tej funkcji możesz też dzielić się połączeniem ze znajomymi, na przykład podczas wspólnego wyjazdu. Z artykułu dowiesz się, jak udostępnić Internet na iPhonie w kilku prostych krokach.

Jak udostępnić Internet z iPhone`a? Skonfiguruj hotspot osobisty

Aby udostępnić połączenie z Internetem z iPhone`a, konieczne jest skonfigurowanie hotspotu osobistego. W tym celu:

  1. Otwórz Ustawienia, a następnie stuknij w Hotspot osobisty. Inną opcją jest wejście w Ustawienia -> Sieć komórkową -> Hotspot osobisty.
  2. Zaznacz opcję Dopuszczaj innych.

Niżej znajdziesz hasło, które jest konieczne, aby połączyć się z siecią. Wyjątkiem są urządzenia zalogowane na Twoim koncie iCloud – w ich przypadku podanie hasła nie jest wymagane. Możesz też skonfigurować chmurę rodzinną, tak by bliscy automatycznie łączyli się z Twoją siecią.

Jak udostępnić Internet z telefonu iPhone, kiedy opcja hotspot osobisty jest niedostępna? W takiej sytuacji musisz skontaktować się z operatorem swojej sieci komórkowej. Zdarza się, że plan komórkowy nie przewiduje takiej możliwości i należy go rozszerzyć.

Jeśli Twoje urządzenie od Apple nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła je awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

Jak udostępnić Internet z telefonu iPhone innym urządzeniom?

Hotspot osobisty to funkcja, która przydaje się w wielu sytuacjach: podczas awarii sieci domowej, gdy pracujesz poza biurem – w miejscach bez dostępu do wi-fi, w trakcie podróży czy na uczelni. Aby przyłączyć do Internetu innego iPhone`a lub iPada, wystarczy otworzyć na nim Ustawienia, następnie Wi-Fi i wybrać z listy nazwę swojego urządzenia. Na ekranie może wyświetlić się prośba o podanie hasła.

Jak udostępnić Internet z telefonu na komputer? Z hotspotem osobistym iPhone`a można połączyć się za pomocą:

  • wi-fi – wystarczy, że wybierzesz nazwę swojego urządzenia w ustawieniach wi-fi na Macu,
  • Bluetootha – w tym celu musisz sparować iPhone`a i komputer,
  • kabla USB – po podłączeniu smartfona do komputera wybierz iPhone`a z listy usług sieciowych w Ustawieniach.

Udostępnianie Internetu z iPhone`a – podsumowanie

Udostępnianie Internetu z iPhone`a jest bardzo proste – wystarczy skonfigurować hotspot osobisty i połączyć się z urządzeniem za pomocą wi-fi, USB lub Bluetootha. Ta wygodna funkcja może uratować Cię w wielu sytuacjach, na przykład gdy będziesz w trakcie ważnego spotkania online, a sieć dostępna w biurze zacznie się rozłączać. Wiedza, jak udostępnić Internet w iPhonie, przydaje się również podczas wakacji czy spotkań z bliskimi – warto zawsze być przygotowanym na brak wi-fi.

Funkcja hotspotu osobistego nie działa? A może masz inny problem ze swoim Jabłkiem? Jeśli podejrzewasz, że konieczny jest serwis iPhone, zgłoś się do iHospital. Jako profesjonalny serwis Apple zdiagnozujemy Twoje urządzenie i zaproponujemy Ci najkorzystniejsze cenowo rozwiązanie.