Jeśli na co dzień posługujesz się więcej niż jednym językiem, na pewno przyda Ci się informacja, jak zmienić klawiaturę iPhone`a. W tym celu musisz dostosować ustawienia Jabłka do swoich potrzeb. Cały proces nie zajmie Ci wiele czasu, a przełączanie klawiatury na inny język podczas pisania wiadomości jest niezwykle proste – wymaga jednego lub maksymalnie kilku kliknięć. To wygodna funkcja, zwłaszcza jeśli pracujesz w międzynarodowym środowisku lub masz znajomych pochodzących z różnych części świata. Sprawdź, jak zmienić klawiaturę w iPhonie na inny język.

Jak dodać lub usunąć klawiaturę w iPhonie?

Jeśli chcesz korzystać z kilku różnych klawiatur, musisz najpierw dodać je do listy. Jak to zrobić?

  1. Wejdź w Ustawienia, następnie Ogólne i wybierz opcję Klawiatura.
  2. Otwórz Klawiatury na samej górze ekranu.
  3. Wybierz Dodaj klawiaturę… i skorzystaj z wyszukiwarki języków lub sugestii Jabłka.
  4. Po stuknięciu wybranego języka klawiatura zostanie dodana.

W każdej chwili możesz zmodyfikować listę. Wystarczy, że po wejściu w Klawiatury klikniesz Edycję, a następnie stukniesz w czerwony symbol z minusem po lewej stronie i potwierdzisz zmianę przyciskiem Usuń. Ikony po prawej stronie pozwalają natomiast przenosić klawiatury na inne miejsca na liście – trzeba je tylko przeciągnąć i wybrać OK.

Jak zmienić klawiaturę w telefonie iPhone?

Nie wiesz, jak szybko zmienić klawiaturę w iPhonie podczas pisania? To proste! Wystarczy, że klikniesz symbol globu, który znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu.

  • Kiedy stukniesz w ikonę, klawiatura od razu przełączy się na kolejny język z listy.
  • Jeśli przytrzymasz ikonę nieco dłużej, na ekranie wyświetli się lista wszystkich dodanych przez Ciebie języków. Z tego poziomu możesz także przejść do ustawień.

Zastanawiasz się, jak zmienić klawiaturę w iPhonie na emotikony? W tym celu kliknij symbol uśmiechniętej emoji, który znajduje się po lewej stronie spacji. Możesz także przełączyć klawiaturę, korzystając z listy języków dostępnej po przytrzymaniu ikony globu, tak jak opisaliśmy to wyżej.

Jeśli chcesz używać niestandardowego układu klawiszy, przejdź do Ustawień w swoim iPhonie. Po wybraniu opcji Ogólne -> Klawiatura -> Klawiatury stuknij w język, przy którym znajduje się strzałka. Na ekranie wyświetli się lista dostępnych alternatyw.

Jak zmienić klawiaturę w iPhonie? Podsumowanie

Możesz swobodnie przełączać klawiatury w swoim iPhonie podczas pisania wiadomości czy notatek. Wystarczy, że wcześniej skonfigurujesz listę języków. Ustawienia Klawiatury pozwalają też wprowadzać wiele innych zmian, takich jak automatyczna korekta, sprawdzanie pisowni czy inteligentna interpunkcja. Z łatwością dostosujesz więc to, jak działa Jabłko, do swoich potrzeb i preferencji.

Nie możesz swobodnie pisać na iPhonie? Podejrzewasz, że ekran jest uszkodzony? Odwiedź nasz serwis Apple! Zdiagnozujemy usterkę i w krótkim terminie wymienimy wyświetlacz na nowy. Naprawa iPhone w iHospital to gwarancja skuteczności i atrakcyjnych cen – zapraszamy do kontaktu.