W Twoim iPhone nie działa podświetlenie wyświetlacza? Nie martw się, w sprzęcie Apple zdarza się to częściej, niż myślisz. Co robić – poradzić sobie samemu czy rezerwować wizytę w serwisie? Sprawdźmy możliwe opcje.

Dlaczego ekran iPhone jest czarny?

Może być kilka powodów, dlaczego podświetlenie w iPhonie nie działa. Najpopularniejsze to:

• uszkodzenie mechaniczne, szczególnie w wyniku uderzenia lub silnego upadku telefonu z dużej wysokości,
  • dostanie się wilgoci do płyty głównej telefonu (powoduje utlenienie złączy),
  • błędy oprogramowania,
  • problem z baterią,
  • wada fabryczna telefonu.

Kilka porad, które mogą pomóc naprawić podświetlenie w iPhonie

Jeśli w Twoim iPhone nie działa podświetlenie wyświetlacza, na początku spróbuj samodzielnie przywrócić jasność ekranu. Sprawdź, czy bateria w telefonie jest naładowana. Upewnij się, że iPhone nie reaguje na standardowe próby rozjaśniania ekranu w ustawieniach i prośbę do Siri o zwiększenie jasności do maksimum. Jeśli zrobiłeś wszystko, co mogłeś, a mimo to w iPhonie nadal nie działa podświetlenie, przejdź do kolejnych rozwiązań.

Uruchom ponownie iPhone

Często najprostsze rozwiązania są najbardziej skuteczne, dlatego jeśli podświetlenie w iPhonie nie działa, spróbuj wyłączyć, a następnie ponownie włączyć telefon. Możliwe, że Twój iPhone zwyczajnie się “zawiesił”.

Twardy restart

Jeśli ponowne uruchomienie telefonu nie pomoże, sięgnij po tzw. twardy reset. Wykonaj go zgodnie z instrukcją danego modelu iPhone.

Sprawdź temperaturę

Podświetlenie w iPhone nie działa również wtedy, kiedy telefon poddawany jest ekstremalnym temperaturom (zbyt ciepło lub za zimno). Jeśli to możliwe, przenieś urządzenie do pomieszczenia z optymalnymi dla niego warunkami (suche miejsce z temp. od 0 do 35℃).

Sprawdź iTunes na komputerze

Ostatnim „domowym” sposobem jest podłączenie iPhone do komputera, uruchomienie iTunes i zainstalowanie na telefonie dostępnych aktualizacji lub powrót do wcześniejszej wersji iOS (zgodnie z wyświetlanymi na ekranie instrukcjami).

Serwis Apple

Kiedy żadne z powyższych rozwiązań się nie powiedzie i w iPhone nadal nie działa podświetlenie wyświetlacza, pomocny będzie profesjonalny serwis Apple. Trzeba przyznać, że naprawa iPhone, a w szczególności skomplikowanych usterek to sprawa, którą lepiej oddać w rzetelne ręce specjalistów. Serwis iHospital działa stacjonarnie w czterech miastach: w Poznaniu (na Jeżycach i Polance), Gdańsku, Katowicach i Krakowie. Oferuje również wygodną formę naprawy wysyłkowej. Wymiana wyświetlacza w iHospital przywróci pełną funkcjonalnoścć Twojego telefonu.

Kiedy podświetlenie w iPhone nie działa, spróbuj kilku powyższych sposobów. Pamiętaj również, by zawsze zadbać o optymalne warunki (jak temperatura czy wilgotność), które mogą mieć wpływ na żywotność iPhone. Jeśli nie możesz rozwiązać problemu z podświetleniem samodzielnie, oddaj iPhone do profesjonalnego serwisu Apple, który sprawnie naprawi nawet najbardziej skomplikowane usterki.

Dowiedz się również: