Zbita szybka iPhone jest jedną z najczęściej pojawiających się napraw w iHospital. Spotyka prawie każdego, przynajmniej raz podczas jednego życia iPhone’a.

Nietrudno o wypadki – iPhone wpadł do toalety, wypadł z kieszeni lub torebki, wyślizgnął się z dłoni. I jak to zwykle bywa, najczęściej upada na ekran, powodując zbicie szybki lub dodatkowo uszkodzenie wyświetlacza (jeśli telefon nie reaguje na dotyk lub mruga w dziwny sposób to znaczy, że uszkodzeniu uległ również ekran). Efektem upadku może być uszkodzony ekran lub zbita szybki, a to najczęściej wiąże się z  różnymi konsekwencjami dla użytkownika, zwłaszcza pod względem naprawy i dodatkowych kosztów.

Takie upadki mogą za sobą nieść poważne skutki:

  • Telefon ze zbitą szybką stanowi ryzyko zacięcia się rozbitym szkłem.
  • Uszkodzona szybka może sprawić, że iPhone będzie bardziej podatny na dalsze uszkodzenia, w tym na wnikanie wody i pyłu do urządzenia, co może spowodować jego całkowite uszkodzenie.

  • Obniżenie wartości odsprzedaży: iPhone z pękniętą szybką ma znacznie niższą wartość odsprzedaży. Jeśli klient planuje wymienić swój telefon na nowszy model, uszkodzona szybka może znacznie obniżyć kwotę, którą otrzyma za stare urządzenie.

  • Zmniejszona funkcjonalność i komfort użytkowania: Pęknięcia mogą utrudniać czytelność ekranu, reakcję na dotyk oraz ogólny komfort użytkowania. Mogą również prowadzić do przypadkowych kliknięć lub niezarejestrowania dotyku.

  • Ryzyko uszkodzenia innych komponentów: Uszkodzenie szybki może pociągać za sobą ryzyko uszkodzenia innych części telefonu, takich jak przyciski, kamery czy czujniki, szczególnie jeśli uszkodzenie jest poważne i nie zostanie szybko naprawione.

Dlatego jeśli spotkał Cię pech, jakim jest zbita szybka iPhone lub gdy potrzebna jest wymiana wyświetlacza, wpadnij do naszego serwisu. Zajmiemy się Twoim telefonem szybko, sprawnie i w dobrej cenie.

Dodatkowo do 31 stycznia 2024 r. przy wymianie ekranu lub szybki otrzymasz od nas szkło hartowane 3D w prezencie! To zdecydowanie pomoże Ci w ochronie iPhone’a przed kolejnymi upadkami i kosztami wymiany szybki lub ekranu. Poznaj szczegóły promocji.

Czym różni się szkło hartowane 3D od 2D?

Szkło hartowane 3D zostało zostało specjalnie zaprojektowane i dostosowane do zakrzywionych krawędzi ekranów telefonów (przykładowo takich, które występują w iPhone 11 lub iPhone X). Dzięki temu, że jest jest ono wygięte na krawędziach może obejmować całą powierzchnię ekranu, łącznie z narażonymi na największe uszkodzenia krawędziami. Zwykłe szkło hartowane (2D) zazwyczaj posiada płaską powierzchnię, co oznacza, że lepiej sprawdzi się w telefonach z płaskimi ekranami.

Naprawa iPhone jest możliwa w pięciu miastach: