Jonasz Popowczak
Apple Master.
O sprzęcie Apple wie absolutnie wszystko.
Na co dzień spotkacie go w iHospital Katowice.

Zbita szybka iPhone jest jedną z najczęściej pojawiających się napraw w iHospital. Spotyka prawie każdego, przynajmniej raz podczas jednego życia iPhone’a.

Nietrudno o wypadki – iPhone wpadł do toalety, wypadł z kieszeni lub torebki, wyślizgnął się z dłoni. I jak to zwykle bywa, najczęściej upada na ekran, powodując zbicie szybki lub dodatkowo uszkodzenie wyświetlacza (jeśli telefon nie reaguje na dotyk lub mruga w dziwny sposób to znaczy, że uszkodzeniu uległ również ekran). Efektem upadku może być uszkodzony ekran lub zbita szybki, a to najczęściej wiąże się z  różnymi konsekwencjami dla użytkownika, zwłaszcza pod względem naprawy i dodatkowych kosztów.

Takie upadki mogą za sobą nieść poważne skutki:

• Telefon ze zbitą szybką stanowi ryzyko zacięcia się rozbitym szkłem.
  • Uszkodzona szybka może sprawić, że iPhone będzie bardziej podatny na dalsze uszkodzenia, w tym na wnikanie wody i pyłu do urządzenia, co może spowodować jego całkowite uszkodzenie.

• Obniżenie wartości odsprzedaży: iPhone z pękniętą szybką ma znacznie niższą wartość odsprzedaży. Jeśli klient planuje wymienić swój telefon na nowszy model, uszkodzona szybka może znacznie obniżyć kwotę, którą otrzyma za stare urządzenie.

• Zmniejszona funkcjonalność i komfort użytkowania: Pęknięcia mogą utrudniać czytelność ekranu, reakcję na dotyk oraz ogólny komfort użytkowania. Mogą również prowadzić do przypadkowych kliknięć lub niezarejestrowania dotyku.

• Ryzyko uszkodzenia innych komponentów: Uszkodzenie szybki może pociągać za sobą ryzyko uszkodzenia innych części telefonu, takich jak przyciski, kamery czy czujniki, szczególnie jeśli uszkodzenie jest poważne i nie zostanie szybko naprawione.

Dlatego jeśli spotkał Cię pech, jakim jest zbita szybka iPhone lub gdy potrzebna jest wymiana wyświetlacza iPhone, wpadnij do naszego serwisu. Zajmiemy się Twoim telefonem szybko, sprawnie i w dobrej cenie.

Dodatkowo do 31 stycznia 2024 r. przy wymianie ekranu lub szybki otrzymasz od nas szkło hartowane 3D w prezencie! To zdecydowanie pomoże Ci w ochronie iPhone’a przed kolejnymi upadkami i kosztami wymiany szybki lub ekranu. Poznaj szczegóły promocji.

Jeśli Twój MacBook nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła go awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

Czym różni się szkło hartowane 3D od 2D?

Szkło hartowane 3D zostało zostało specjalnie zaprojektowane i dostosowane do zakrzywionych krawędzi ekranów telefonów (przykładowo takich, które występują w iPhone 11 lub iPhone X). Dzięki temu, że jest jest ono wygięte na krawędziach może obejmować całą powierzchnię ekranu, łącznie z narażonymi na największe uszkodzenia krawędziami. Zwykłe szkło hartowane (2D) zazwyczaj posiada płaską powierzchnię, co oznacza, że lepiej sprawdzi się w telefonach z płaskimi ekranami.

Serwis iPhone jest możliwy w pięciu miastach: