iPhone 13 vs 13 Pro – z czego wynika różnica w cenie między Jabłkami z 2021 roku? Czynników jest kilka. Do najważniejszych należą różnice w możliwościach aparatów, parametrach wyświetlacza oraz wydajności baterii. Warto zwrócić też uwagę na obudowę oraz wygląd smartfonów. Czym różni się trzynastka od wersji Pro? Czy warto zainwestować w droższy model? W dzisiejszym artykule wgryzamy się w ten jabłkowy temat – zapraszamy do lektury!

iPhone 13 vs 13 Pro – czym się różnią?

Nie ulega wątpliwości, że iPhone 13 i 13 Pro to smartfony z najwyższej półki. Mają świetne aparaty, mocne procesory, a do tego zachwycają eleganckim designem. W dniu premiery ich ceny różniły się jednak aż o 1000 złotych – trzynastka w wersji 128 GB kosztowała 4199 zł, a model Pro 5199 zł. Poniżej wyjaśniamy dlaczego.

iPhone 13 i 13 Pro – porównanie aparatów

Już na pierwszy rzut oka widać, że aparat w iPhonie 13 Pro jest bardziej zaawansowany niż w 13. Producent wyposażył go w jeden obiektyw więcej, a konkretnie – w teleobiektyw z przysłoną ƒ/2,8. Docenisz go zarówno robiąc zdjęcia z dużej odległości, jak i wykonując portrety. iPhone 13 Pro zapewnia użytkownikom aż 6-krotny zoom optyczny, a do tego możliwość:

  • robienia portretów w Trybie nocnym,
  • wykonywania zdjęć makro,
  • korzystania z formatu Apple ProRaw.

Jeśli interesujesz się fotografią, trzynastka Pro na pewno Cię nie rozczaruje!

Wyświetlacz w iPhonie 13 i 13 Pro

Oba Jabłka posiadają wyświetlacze OLED o przekątnej 6,1 cala, które gwarantują doskonałą jakość obrazu i zajmują całą przednią powierzchnię urządzeń. iPhone 13 Pro został jednak wyposażony w technologię ProMotion, która zwiększa częstotliwość odświeżania z 60 do 120 Hz. Dlaczego warto wziąć to pod uwagę? Im częstsze odświeżanie, tym obraz jest bardziej płynny. Dostrzeżesz to np. podczas scrollowania.

iPhone 13 Pro ma też wyższą jasność maksymalną od trzynastki, która wynosi aż 1000 nitów (o 200 więcej niż w tańszym modelu). Ma to wpływ na komfort korzystania z urządzenia, np. w ostrym słońcu.

Bateria, obudowa i design – iPhone 13 vs 13 Pro

Porównanie iPhone`a 13 i 13 Pro nie może obejść się bez takich parametrów, jak wydajność baterii. Zgodnie z zapewnieniami producenta droższy model pozwala na odtwarzanie wideo do 22 godzin, podcza gdy tańszy – do 19 godzin. Kolejna różnica w smartfonach dotyczy ich obudowy. W 13 Pro wykonano ją z chirurgicznej stali nierdzewnej, a w 13 z lotniczego aluminium, które jest nieco mniej odporne na uszkodzenia.

Co z wyglądem urządzeń? Oba iPhone`y prezentują się elegancko, są jednak dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Smartfony mają identyczne wymiary, ale wersja Pro jest nieco cięższa od podstawowej.

Porównanie iPhone`a 13 i 13 Pro – podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem iPhone`a 13 lub 13 Pro, musisz zdecydować, na jakich funkcjach Ci zależy. Droższa wersja to m.in. lepszy aparat, nowocześniejszy wyświetlacz i wydajniejsza bateria. Jeśli szukasz naprawdę zaawansowanego urządzenia, warto zainwestować w trzynastkę Pro.

Problem z Jabłkiem? Nasz serwis Apple na pewno go rozgryzie! Usługi iHospital to m.in.:

Niezależnie od modelu, jaki posiadasz, zapewnimy Ci dokładną diagnozę usterki, szybką realizację i atrakcyjną cenę usługi. W iHospital umiemy Apple, dlatego naprawa iPhone to dla nas żaden problem!