Dawid Markowski
Apple Master.
Serwisuje dla Was sprzęty w Poznaniu,
dlatego musi być po poznańsku:
szybko, sprawnie i w najlepszej cenie

iPhone 11 vs 11 Pro – jeśli zastanawiasz się, który model wybrać, czeka Cię trudna decyzja. Apple zadbało, by zarówno podstawowa, jak i bardziej rozbudowana wersja miały naprawdę mocne parametry. Różnice między iPhonem 11 i 11 Pro są jednak znaczące, dlatego użytkownicy powinni dokładnie przyjrzeć się obu Jabłkom przed zakupem. Model Pro wyróżnia się między innymi lepszym aparatem. Na co jeszcze zwrócić uwagę, porównując oba Jabłka? Czy iPhone 11 Pro jest warty swojej ceny? Zapraszamy do lektury.

iPhone 11 vs 11 Pro – czym się różnią?

Pierwsza różnica, która rzuca się w oczy przy porównaniu iPhone`a 11 i 11 Pro, to cena. W dniu premiery podstawowa jedenastka w wariancie 64 GB kosztowała 3599 zł, a model Pro o tej samej pojemności aż 5199. Z czego to wynika? Aby zrozumieć różnicę w cenie, trzeba przyjrzeć się kilku parametrom.

Wyświetlacz

iPhone 11 i 11 Pro mają inne wyświetlacze. W pierwszym przypadku producent postawił na ekran LCD o przekątnej 6,1 cala wykonany w technologii IPS. Wersja Pro została natomiast wyposażona w wyświetlacz OLED o przekątnej 5,8 cala. Choć oba rozwiązania są na naprawdę wysokim poziomie, OLED zdecydowanie lepiej radzi sobie z odwzorowywaniem kolorów – zwłaszcza głębokiej czerni.

Jeśli Twój MacBook nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła go awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

Aparat

Jeśli chodzi o aparat, iPhone 11 Pro również pozostawia konkurenta w tyle. W przeciwieństwie do podstawowego modelu posiada aż 3 obiektywy: szeroko­kątny, ultraszeroko­kątny oraz teleobiektyw. Ten ostatni przyda Ci się zarówno do robienia wysokiej jakości zdjęć z dużej odległości, jak i portretów. Jeśli interesujesz się fotografią i szukasz smartfona, który ma naprawdę duże możliwości, iPhone 11 Pro to doskonały wybór.

Bateria

iPhone 11 Pro został wyposażony w lepszą baterię niż jego tańsza wersja. Producent podaje, że pozwala ona na 18 godzin odtwarzania wideo, czyli o godzinę więcej niż w przypadku standardowej jedenastki. W pudełku modelu Pro znajdziemy też lepszą ładowarkę o mocy aż 18 W.

iPhone 11 i 11 Pro – wygląd i obudowa

Wiemy już, czym różni się iPhone 11 i 11 Pro od strony parametrów technicznych. Jakie jeszcze aspekty warto wziąć pod uwagę? Droższa wersja iPhone`a jest zarówno mniejsza, jak i lżejsza od tańszego odpowiednika. Dzięki temu świetnie leży w dłoni i jest bardzo poręczna. Na uwagę zasługuje także rodzaj obudowy. Ramka iPhone`a 11 została wykonana z lotniczego aluminium. W wersji Pro mamy za to do czynienia z chirurgiczną stalą nierdzewną, która jest jeszcze bardziej wytrzymała.

W porównaniu iPhone`a 11 i 11 Pro nie może zabraknąć kwestii estetycznych. Podstawową jedenastkę można kupić w sześciu różnych wersjach kolorystycznych, a model Pro tylko w czterech: nocnej zieleni, srebrze, gwiezdnej szarości oraz złocie. Jeśli marzy Ci się intensywnie czerwone lub żółte Jabłko, musisz zdecydować się na iPhone`a 11.

Porównanie iPhone`a 11 i 11 Pro – wnioski

Choć porównanie iPhone`a 11 i 11 Pro rzeczywiście wskazuje na pewne różnice, w praktyce nie mają one dużego wpływu na komfort korzystania z urządzenia. Zarówno tańszy, jak i droższy model jedenastki to smartfony z wyższej półki, które prezentują doskonały poziom. Kiedy warto zainwestować w wersję Pro? To trafiony wybór, jeśli chcesz robić naprawdę dobre zdjęcia, przykładasz szczególną wagę do rodzaju wyświetlacza lub kierujesz się wyglądem. W innym przypadku możesz śmiało wybrać iPhone`a 11 i cieszyć się naprawdę dobrym smartfonem.

Jeśli planujesz zakup Jabłka, już teraz znajdź najbliższy serwis Apple, który pomoże Ci w razie usterki. W iHospital możesz liczyć na szybki czas realizacji oraz atrakcyjne ceny. Nasza oferta to m.in. naprawa iPhone 11 oraz naprawa iPhone 11 Pro, ale chętnie damy drugie życie również innym urządzeniom Apple, z których korzystasz. Dlaczego warto nam zaufać? Nasz zespół składa się z pasjonatów technologii Apple – możemy pochwalić się zarówno specjalistyczną wiedzą, jak i doświadczeniem w rozwiązywaniu problemów, a wszystkie usługi realizujemy z uśmiechem. Wybierz iHospital, by mieć pewność, że naprawa iPhone będzie w 100% skuteczna!