Marcin Podobiński iHospital serwis Apple

Marcin Podobiński
Apple Guru. Założyciel iHospital.
Absolutny fan designu i możliwości,
jakie dają urządzenia Apple.

Premiera każdego nowego urządzenia Apple wiążę się z falą plotek, teorii i przecieków. Gigant z Cupertino niemal co roku zaskakuje świat kolejnymi nowościami technologicznymi, które torują drogę całemu rynkowi smartfonów. Wiemy już, że nowa rodzina iPhone’ów zadebiutuje dopiero po wakacjach, ale już teraz znajdziemy sporo informacji o nowym flagowcu Apple. Czego możemy się spodziewać po nowym iPhone 12?

Nowy iPhone 12 – czego możemy się spodziewać?

Klienci przez lata przystosowali się do przyjmowania nowatorskich zmian zawartych w każdym nowym produkcie Apple. Informacje dotyczące nowego iPhone’a wspominają o nowym wyglądzie, ekranie o mniejszej przekątnej i jeszcze lepszych podzespołach.

iPhone 12 – odświeżony wygląd i… trzy rozmiary!

Rok 2020 będzie rokiem przełomowym dla premier Apple. Producent iPhone’a zdecydował się na zaprezentowanie rekordowej liczby czterech nowych smartfonów iPhone. Plotki sugerują, że 6,7-calowy iPhone i jeden 6,1-calowy model będą wyższej klasy urządzeniami OLED z aparatami z potrójnym obiektywem, natomiast modele 5,4 i 6,1-calowe będą niższymi modelami iPhone’ów z podwójnymi obiektywami i bardziej przystępną ceną.

Jeśli Twój iPhone nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła go awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

Design – nowe rendery, najnowsze informacje.

Tegoroczna premiera może zaskoczyć niejednego fana produktów giganta z Cupertino. Okazuje się, że Apple odchodzi od tradycji ulepszania poprzedniego wyglądu na rzecz niemal całkowitego cofnięcia się do czasów iPhone’a 4. W czym objawia się powrót do sprawdzonej formuły? Według doniesień, nowy iPhone 12 zaoferuje połączenie:

 • nowego ekranu OLED,
 • Face ID trzeciej generacji,
 • oraz kanciastej obudowy nawiązującej do znanego wszystkim modelu iPhone’a 4/4s.

Fani Apple już teraz mogą zapoznać się z graficznym renderem prototypu iPhone’a 12 udostępnionym na Twitterze przez użytkownika Ben Geskin: https://twitter.com/bengeskin/status/1178077555187994624

Co z podzespołami nowego iPhone’a 12?

Wygląd i design to nie jedyne atrybuty nowego iPhone’a. W parze z nowoczesnym wyglądem idą podzespoły najnowszych generacji. W smartfonach najnowszej rodziny iPhone’ów możemy spodziewać się:

 • Modemu 5G, jedynie w modelach iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max,
 • Nowego procesora Apple A14 Bionic, nawet o 10 proc. wydajniejszego od swoich poprzedników,
 • Sensora Time-to-Flight, wykorzystywanego w urządzeniach rzeczywistości rozszerzonej,
 • 128 GB pamięci wbudowanej w podstawowej wersji smartfona.

Podzespoły iPhone 12 to widoczny krok do przodu.

Jak można zauważyć, Apple zdecydowało się podążać za zmianami na świecie i dostosowuje nowe smartfony do postępującej rzeczywistości. Obecność modemu 5G zachwyci użytkowników czekających na szybki internet mobilny, a skorzy do zabawy na pewno skorzystają z mnogości funkcji związanych z rzeczywistością rozszerzoną. Warto również wspomnieć o podniesieniu minimalnej ilości pamięci wbudowanej do 128 GB. Najświeższe doniesienia informują o czterech wariantach pamięci wbudowanej:

 • 128 GB;
 • 256 GB;
 • 512 GB;
 • 1 TB (obecne w modelach Pro i Pro Max).

Ostatnim, ale równie często omawianym aspektem nowego iPhone’a jest domniemane zrezygnowanie z widocznego notcha. Rendery prezentujące wygląd nowego smartfona, koniec konców posiadają widoczne miejsce na przednie aparaty. Nawet jeśli plotki okażą się nieprawdziwe, to nowy notch będzie widocznie mniejszy od swojego “jedenastkowego” odpowiednika.

Rozważasz zakup nowego iPhone, a może chcesz zostać przy swoim iPhone XS, XR, X, który wymaga jedynie lekkiej naprawy iPhone?
Sprawdź, jak odświeżyć swojego iPhone: