Od 12 września 2022 roku użytkownicy iPhone`ów mogą korzystać z nowego systemu – iOS 16. Nowości jest wiele: od zmienionego ekranu blokady przez funkcję wydarzenia na żywo aż po możliwość edycji i cofnięcia wysłania wiadomości. Nie bez powodu producent określił aktualizację słowami „potęga personalizacji”. Dzięki zmianom można jeszcze lepiej dostosować Jabłko do swoich potrzeb. Odkryj iOS 16 i nowe funkcje, które oferuje użytkownikom.

iOS 16 – najważniejsze nowości

iOS został wyposażony w funkcje personalizacji oraz narzędzia, które ułatwiają komunikację i korzystanie z najważniejszych aplikacji. System może zainstalować każdy użytkownik iPhone`a 8 lub nowszego. Czy warto zdecydować się na aktualizację? Przedstawiamy najważniejsze nowości iOS 16.

  • Nowy ekran blokady: wyświetlimy na nim ulubione zdjęcia, ustawimy czcionkę, zmienimy wygląd zegara i dodamy widżety. Producent umożliwił też stworzenie wielu różnych ekranów blokady, które można dowolnie przełączać.
  • Zmieniony wygląd powiadomień: w iOS 16 powiadomienia znajdują się na dole ekranu. Możemy zdecydować, czy mają wyświetlać się w formie rozszerzonej listy, stosu, czy zostać ukryte.
  • Wydarzenia na żywo: funkcja pozwala na bieżąco śledzić przebieg wydarzeń na zablokowanym ekranie. W ten sposób szybko i wygodnie sprawdzimy np. wynik rozgrywek sportowych.
  • Spersonalizowane tryby skupienia: dopasujemy je do wybranych ekranów blokady i wyłączymy rozpraszające treści w aplikacjach za pomocą filtrów.
  • Odmienione wiadomości: od teraz mamy możliwość poprawienia, a nawet cofnięcia wiadomości. Musimy jednak zrobić to tuż po jej wysłaniu. Producent dodał także opcję oznaczania wiadomości jako nieprzeczytane.
  • Bezpieczne udostępnianie kluczy: dzięki tej funkcji udostępnimy klucze przez iMessage, Whatsappa czy maila. Co istotne, to my decydujemy, gdzie i kiedy będą działać, a w razie potrzeby bez problemu je wycofamy.

To jednak nie wszystko!

Co jeszcze zmieniło się w iOS 16? Jakie nowe funkcje warto wypróbować?

Lista zmian w nowym systemie Apple jest bardzo długa. Producent wprowadził do smartfonów inteligentne rozwiązania, takie jak wycinanie obiektów ze zdjęć czy funkcja filmy z tekstem na żywo. Dzięki niej możemy zatrzymać wideo na dowolnej klatce, zaznaczyć, skopiować, przetłumaczyć lub udostępnić znajdujący się na ekranie tekst, a nawet zadzwonić pod wyświetlany numer.

Warto wspomnieć także o zmianach w aplikacjach. W Mapach stworzymy teraz trasy z kilkoma przystankami, w Mailu jeszcze szybciej wyszukamy informacje, a w Zdrowiu stworzymy harmonogram przyjmowania leków.

Apple zadbało także o bezpieczeństwo użytkowników iPhone`ów. Nowe funkcje dostępne w iOS 16 obejmują łatwą kontrolę nad kontami dzieci w chmurze rodzinnej, która polega m.in. na ustawianiu preferencji dotyczących czasu przed ekranem.

Nowości w iOS 16 – podsumowanie

Wymienione wyżej nowości w iOS 16 znacznie poprawiają komfort korzystania z urządzenia i pozwalają dopasować jeszcze więcej funkcji do osobistych preferencji. Czy warto zainstalować system? Zdecydowanie tak! Zmiany są duże, ale bardzo pozytywne. Producent iPhone`ów po raz kolejny wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, a część z nich nawet przerósł.

Niezależnie od tego, z jakiego Jabłka i systemu korzystasz, nasz serwis Apple służy pomocą! Wykonujemy naprawy szybko, solidnie i skutecznie, a do tego w przystępnej cenie. Jeśli interesuje Cię naprawa iPhone, zapraszamy do kontaktu.