Zastanawiasz się, czy usterka błąd mikrofonu iPhone dotyczy właśnie Ciebie? Jeżeli podczas użytkowania swojego iPhone zdarzyło Ci się, że zastanawiać:

  • dlaczego mój rozmówca mnie nie słyszy?
  • dlaczego Siri stale powtarza “Nie rozumiem“,
  • dlaczego podczas odtwarzania nagrań audio nic nie słychać,
  • dlaczego podczas rozmowy nie możesz zmieniać źródła dźwięku,

to najprawdopodobniej czeka Cię naprawa mikrofonu iPhone, którą umożliwi Ci pogwarancyjny serwis Apple. Awaria mikrofonu może objawiać się zarówno całkowitą dysfunkcją tego elementu, jak również pogorszeniem jakości nagrywanego dźwięku. Odczujesz to podczas rozmów telefonicznych lub połączenia FaceTime. Nieprawidłowo reagująca funkcja Siri również może wskazywać na to, że serwis mikrofonu iPhone jest już nieunikniony. 

Błąd mikrofonu iPhone – naprawa Apple Poznań

Telefony iPhone są wyposażone w kilka mikrofonów, których położenie możesz sprawdzić w danych technicznych produktu. Zanim udasz się do serwisu Apple warto bowiem upewnić się, czy za domniemaną awarią nie stoi na przykład błąd jednej z aplikacji. Przed testem sprawdź, czy do urządzenia nie są podłączone żadne zestawy słuchawkowe. Tylny mikrofon możesz przetestować za pomocą notatki głosowej. Jeżeli powiesz coś, przykładając usta do miejsca jego lokalizacji, a po odtworzeniu nagranie będzie niewyraźne lub zupełnie pozbawione dźwięku, to niestety wymiana mikrofonu iPhone będzie konieczna. Z kolei przetwornik ulokowany z przodu możesz sprawdzić poprzez nagranie wideo z użyciem przedniego aparatu. Zasada testu jest taka sama – twój głos powinien być:

– pozbawiony trzasków,

– wyraźny,

– głośny.

Błąd mikrofonu iPhone może być również pozorny ze względu na zasłonięcie lub zabrudzenie tej części telefonu, dlatego upewnij się, co do ich stanu technicznego oraz sposobu wykonywania połączenia, ponieważ możliwe, że naprawa iPhone nie będzie niezbędna.

Awaria mikrofonu iPhone – co zrobić? 

Jeżeli test któregokolwiek przetwornika ujawnił błędy w jego prawidłowym funkcjonowaniu, możesz przede wszystkim spróbować:

  1. Wyłączyć i włączyć ponownie urządzenie,
  2. Sprawdzić czy posiadasz najnowszą wersję systemu iOS,
  3. Oczyścić mikrofony iPhone z wszystkich zanieczyszczeń,
  4. Zlecić czyszczenie mikrofonu serwisowi iPada, iPhone lub MacBooka,
  5. Zlecić diagnostykę mikrofonu w serwisie iPhone Katowice, Gdańsk, Kraków lub Poznań,
  6. Oddać telefon do naprawy lub wymiany mikrofonu w serwisie iPhone. 

Warto także pamiętać, że nawet nowo zamontowany lub niedawno naprawiony mikrofon iPhone nie pozwoli na przeprowadzanie wysokiej jakości rozmów, jeżeli będziemy blokować go palcami lub zasłaniać za pomocą etui. Warto zatem zwracać szczególną uwagę na sposób użytkowania telefonu, aby cieszyć się najlepszą jakością nagrań audio-wideo oraz rozmów telefonicznych.