Chcesz połączyć się z siecią na nowym urządzeniu, ale nie wiesz, jak sprawdzić hasło wi-fi? iPhone nie umożliwia bezpośredniego podglądu haseł do Internetu, ale możesz je wyszukać z poziomu komputera Mac. W artykule wyjaśnimy Ci, jak to zrobić oraz podpowiemy, jak najszybciej udostępnić znajomym hasło do sieci.

Jak sprawdzić hasło do wi-fi w iPhonie? Użyj swojego Maca

Kiedy chcesz znaleźć hasło do konta założonego w sklepie internetowym lub aplikacji, sytuacja jest prosta – wystarczy, że wejdziesz w Ustawienia, a następnie Hasła. Nie znajdziesz tam jednak informacji o sieci, z której korzystasz. Jak sprawdzić hasło do wi-fi w iPhonie? W tym celu musisz skorzystać z komputera Mac, który jest zalogowany na tym samym koncie iCloud, co Twój smartfon i włączyć funkcję Pęk kluczy. Zrobisz to w kilku prostych krokach.

  1. Wejdź w Ustawienia na iPhonie.
  2. Kliknij wizytówkę zawierającą Twoje dane w górnej części menu.
  3. Stuknij iCloud.
  4. Znajdź Pęk kluczy i włącz funkcję, przesuwając suwak w prawą stronę.

Następnie wykonaj analogiczne czynności na swoim komputerze Apple: otwórz Preferencje systemowe, wejdź w Apple ID, wybierz iCloud i dodaj Pęk kluczy do aplikacji, które używają chmury. Odczekaj kilka minut, by zsynchronizować dane na obu urządzeniach.

Jak sprawdzić hasło do wi-fi na telefonie iPhone przy pomocy Maca?

  • Z paska menu w górnej części ekranu komputera wybierz kolejno: Idź > Narzędzia > Dostęp do pęku kluczy.
  • W oknie wyszukiwania wpisz nazwę sieci wi-fi, z której korzystasz na iPhonie. Kliknij ją.
  • Zaznacz opcję Pokaż hasło i wprowadź hasło Pęku kluczy.

Na ekranie wyświetlą Ci się wszystkie informacje potrzebne do zalogowania się do sieci wi-fi.

Jak sprawdzić hasło wi-fi na telefonie iPhone, by szybko udostępnić je znajomym?

Jeśli nie masz czasu wykonać powyższych czynności, bo chcesz szybko udostępnić komuś Internet, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: nie musisz znać hasła do wi-fi, by umożliwić innym połączenie się z siecią. Wystarczy, że Twój znajomy korzysta z iPhone`a i oboje macie włączoną funkcję Bluetooth. Kiedy druga osoba będzie próbowała połączyć się z wi-fi, kliknij opcję Udostępnij sieć, która pojawi się na ekranie Twojego Jabłka. I gotowe!

Jak sprawdzić hasło do wi-fi na iPhonie? Podsumowanie

iPhone nie pozwala na szybki podgląd hasła do wi-fi z poziomu smartfona, jednak możesz go uzyskać przy użyciu Maca, chmury iCloud i Pęku kluczy. Jabłko umożliwia też udzielenie dostępu do sieci bezprzewodowej innym urządzeniom Apple za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki tym dwóm możliwościom nie musisz zapamiętywać haseł do wi-fi.

Twój iPhone nie działa prawidłowo? A może uległ uszkodzeniu? Wybierz doświadczony serwis Apple, by naprawa iPhone przebiegła szybko i była w pełni skuteczna.