Jeśli chcesz dokonywać płatności za pomocą funkcji Apple Pay, musisz upewnić się, czy iPhone ma NFC – chip, który umożliwia bezprzewodową wymianę danych. Apple wprowadziło tę technologię już w 2014 roku. Od tego czasu użytkownicy Jabłek mogą korzystać z płatności zbliżeniowych w sklepach, kawiarniach i hotelach na całym świecie. W tym celu wystarczy podpiąć kartę płatniczą do aplikacji Portfel. Zastanawiasz się, czy Twój iPhone posiada chip NFC? Nie wiesz, jak używać tej funkcji? Wszystkie informacje znajdziesz w artykule.

Sprawdź, czy Twój iPhone ma NFC

NFC to innowacyjna technologia, która pozwala na wymianę zaszyfrowanych informacji przez dwa urządzenia, które są w bliskiej odległości, bez konieczności ich wcześniejszego parowania. Cały proces odbywa się bezkontaktowo i umożliwia między innymi szybkie płatności zbliżeniowe za pomocą smartfona lub zegarka. Planujesz zakup iPhone`a 6s, 7 lub SE i zastanawiasz się, czy będziesz mieć dostęp do Apple Pay? Sprawdź, czy wybrany model ma NFC.

Czy iPhone 5s ma NFC?

iPhone`y, które weszły do sprzedaży przed 2014 rokiem nie mają wbudowanego modułu NFC. Oznacza to, że iPhone 5, 5s, 5c i wcześniejsze modele nie umożliwiają płatności za pomocą Apple Pay.

Czy iPhone 6, 6s lub 6s Plus ma NFC?

Pierwsze Jabłko wyposażone w chip NFC to iPhone 6. Smartfon, podobnie jak 6s i 6s Plus, umożliwił miłośnikom Apple dokonywanie płatności w wygodnej, bezpiecznej i bezdotykowej formie – za pomocą Apple Pay.

Czy iPhone 7, 7 Plus, 8 lub SE 2020 ma NFC?

Każde Jabłko, które miało premierę po 2014 roku, posiada moduł NFC. Dotyczy to między innymi iPhone`a 7, 8, X, XR, XS oraz SE 1. i 2. generacji. Najnowsze modele smartfonów od Apple umożliwiają nie tylko korzystanie z Apple Pay, ale również pisanie i odczytywanie tagów NFC. Nie musisz więc martwić się, czy iPhone X, XS, 11 lub 12 ma NFC i funkcję bezkontaktowych płatności.

Funkcja NFC w iPhonie – jak włączyć?

Nie wiesz, jak włączyć NFC w swoim urządzeniu, by wykonać płatność? Niezależnie od tego, czy posiadasz iPhone SE 1. generacji, 8, SE 2020, XS, 11,12, czy inny model, uruchomienie tej funkcji jest bardzo proste. Jak ją włączyć?

  1. Otwórz aplikację portfel i dodaj kartę debetową lub kredytową.
  2. Włącz Apple Pay – w najnowszych iPhone`ach musisz w tym celu dwukrotnie nacisnąć przycisk po prawej stronie urządzenia. W starszych należy dwukrotnie nacisnąć przycisk Touch ID.
  3. Zweryfikuj tożsamość za pomocą Touch ID lub Face ID.
  4. Zbliż telefon do czytnika.

Płatność można też wywołać, zbliżając Jabłko do terminala.

Jeśli Twój iPhone 6s, SE 1. generacji, SE 2020, 7, 8, XS lub 11 ma NFC i wiesz, jak włączyć Apple Pay, możesz wygodnie dokonywać płatności telefonem w każdym miejscu, w którym możliwe są płatności bezdotykowe. To bezpieczna metoda, dzięki której nie musisz nosić ze sobą kart płatniczych.

Jak wyłączyć NFC w iPhonie? Jeśli nie chcesz korzystać z bezdotykowych płatności, wystarczy, że odepniesz kartę płatniczą od aplikacji. Apple nie umożliwia jednak całkowitego wyłączenia tej funkcji w swoich urządzeniach. NFC jest wbudowane na stałe i uruchamiane przez konkretne aplikacje, które wykorzystuję technologię.

Czy iPhone ma NFC? Podsumowanie

Każdy smartfon Apple od modelu 6 w górę ma funkcje NFC. Dzięki niej możliwe jest między innymi bezdotykowe płacenie telefonem. Jeśli nie wiesz, jak włączyć NFC w iPhone 7, 11 lub 13, by korzystać z Apple Pay, wystarczy, że otworzysz aplikację portfel i dodasz tam kartę płatniczą. Dzięki NFC możesz bezpiecznie przesyłać zaszyfrowane dane do drugiego urządzenia i dokonywać płatności w wygodny sposób, który zajmuje tylko kilka sekund.

Jabłko uległo uszkodzeniu i konieczna jest naprawa iPhone? Wybierz sprawdzony serwis Apple – zajmiemy się Twoim sprzętem kompleksowo i zadbamy, by wrócił do Ciebie w idealnym stanie!