Zdarza się, że również produkty Apple od czasu do czasu mogą z różnych powodów działać nieco gorzej. Sprawdź nasz artykuł i przekonaj się co zrobić, gdy Twój iPhone stanie się mniej wydajny!

Wolny iPhone – co może być przyczyną?

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn, które mogą sprawiać, że Twój iPhone działa wolniej niż zazwyczaj. Jedną z nich może być na przykład brak zaktualizowanego oprogramowania. Apple dbając o satysfakcję swoich użytkowników regularnie aktualizuje iOS, aby poprawić bezpieczeństwo, stabilność i funkcjonalność iPhone’a. Jeśli nie aktualizujesz regularnie swojego systemu operacyjnego, możesz napotkać błędy, awarie lub spowolnienie urządzenia. Aby sprawdzić, czy masz najnowszą wersję iOS, przejdź do Ustawienia -> Ogólne -> Aktualizacja oprogramowania i pobierz dostępne aktualizacje. Z tego powodu zawsze warto pamiętać o tym, by używać najnowszej wersji systemu iOS.

Wolny iPhone może być też skutkiem braku miejsca na dysku. iPhone potrzebuje pewnej ilości wolnej pamięci, aby działać sprawnie. Jeśli zgromadzisz na nim zbyt wiele plików, mogą one utrudniać działanie systemu. Aby zwolnić miejsce na swoim iPhone, możesz usunąć niepotrzebne pliki, przenieść je do chmury lub skorzystać z funkcji Optymalizuj przechowywanie zdjęć w Ustawieniach w sekcji Zdjęcia. Dla dobra Twojego telefonu upewnij się, że przeprowadzasz regularne porządki.

iPhone wolno działa – problemy z baterią?

Opóźniona reakcja iPhone może wynikać także z nieprawidłowej pracy baterii. Jest to komponent, który przez wzgląd na intensywne użytkowanie jest najbardziej narażony na zużycie i obniżenie wydajności.

Gorsza efektywność baterii przekłada się na spowolnienie pozostałych procesów. Dlatego, jeśli Twój iPhone wolno działa sprawdź w ustawieniach stan ładowania i upewnij się, że nie odbiega on od normy. W niektórych przypadkach zwykła wymiana baterii na nowy egzemplarz może rozwiązać problem. Jest to stosunkowo tanie rozwiązanie, które znacznie przedłuży użyteczność Twojego sprzętu.

Opóźniona reakcja iPhone a zbyt wiele aplikacji w tle

Kolejny powód, dlaczego iPhone wolno działa, to problemy z aplikacjami. Jeśli masz zbyt wiele aktywnych w tym samym czasie aplikacji, może to obniżyć szybkość działania Twojego iPhone’a. Wiele z nich może funkcjonować w tle nawet, wtedy gdy z nich nie korzystasz i zużywać cenne zasoby obliczeniowe. Warto kontrolować ich stan i usuwać te, które nie są już dla Ciebie przydatne. Aby skutecznie zamknąć aplikacje, dwukrotnie naciśnij przycisk Home lub przesuń palcem od dołu ekranu do góry i przesuń palcem do góry na każdej aplikacji, którą chcesz zamknąć.

Spowolniony iPhone – jak naprawić?

Co zrobić, jeśli spowolniony iPhone pomimo naszych zabiegów takich jak uporządkowanie aplikacji, aktualizacja oprogramowania czy zwolnienie miejsca na dysku, wciąż działa źle? Na szczęście nie oznacza to, że problem jest nie do rozwiązania.

Zamiast rozglądać się za nowym modelem, sprawdź, ile będzie kosztować Cię profesjonalna naprawa iPhone w naszym serwisie. W przypadku iHospital możesz liczyć na darmową diagnostykę i bardzo atrakcyjne ceny związane z wymianą wadliwych komponentów i doprowadzeniem urządzenia do stanu używalności. Sprawdź wszystkie opcje dostępne w naszej ofercie i przekonaj się sam!