Dawid Markowski
Apple Master.
Serwisuje dla Was sprzęty w Poznaniu,
dlatego musi być po poznańsku:
szybko, sprawnie i w najlepszej cenie

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie rozpoczęli tego tekstu od wychwalania iPhone’a. Jest to bez wątpienia najbardziej zaawansowany technologicznie smartfon na rynku, a kto raz nauczył się jego obsługi, ten już nigdy nie będzie chciał przerzucić się na Androida. Jednak to wciąż tylko urządzenie, które nie jest wolne od usterek. Niektóre wynikają z winy użytkownika i powstają wskutek chwilowej nieuwagi, a do innych dochodzi bez naszego udziału. Kierując się własnym doświadczeniem, stworzyliśmy listę najczęściej występujących usterek w kilku najpopularniejszych modelach iPhone: 5s, SE oraz 6s.

apple iphone

(pexels.com)

iPhone 5s

Jeden z najsłynniejszych i najchętniej kupowanych modeli iPhone dość często przynosicie do nas, skarżąc się na problemy z baterią. iPhone 5s słynie z mało pojemnej baterii, która często wyłącza się zimą, kiedy na zewnątrz panują ujemne temperatury. Model 5s jest znany również z tego, że dość szybko się nagrzewa. W 2013 roku było głośno o szybko rozładowujących się bateriach w nowych iPhone’ach 5s. Użytkownicy wadliwych smartfonów mogli wtedy wymienić urządzenie na nowe, a Apple przyznało, że wada fabryczna akumulatora dotyczyła „niewielkiej liczby” smartfonów, choć mówiło się wtedy o kilku tysiącach Jabłek. iPhone 5s zasłynął także rozkalibrowanymi czujnikami – akcelerometrem, żyroskopem i kompasem – które pokazywały błędne odczyty. Defekt ten udało się jednak wyeliminować po aktualizacji oprogramowania.

Jeśli Twój MacBook nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła go awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

iPhone SE

Podobnie jak 5s, iPhone SE jest wciąż chętnie wybierany przez miłośników Jabłek, którzy pragną nabyć dobrego iPhone’a w atrakcyjnej cenie. O tym modelu mówi się, że jest to 6s zamknięty w obudowie 5s, co wcale nie mija się z prawdą. Mimo że zdarzają się problemy z niesprawnymi akumulatorami w modelach SE, są to Jabłka z bardzo wytrzymałą baterią – znacznie częściej naprawa baterii jest usługą, z której korzystają użytkownicy 5s, 6 i 6s. Niektórzy posiadacze SE skarżą się również na żółty odcień ekranu, jednak usterka ta jest znacznie rzadsza niż problemy z baterią. Po latach naprawy iPhone możemy stwierdzić, że model SE jest jednym z najrzadziej odwiedzających progi iHospital, co świadczy o jego wysokiej jakości i dopracowanych detalach.

iPhone 6s

Wielu użytkowników modelu 6s zetknęło się z błędami oprogramowania, takimi jak zniekształcony dźwięk w głośniku, błędy w działaniu 3D Touch czy wyłączanie się smartfona pomimo naładowanej baterii. Usterki te udało się jednak wyeliminować wraz z aktualizacją oprogramowania. Jednak w naszych skromnych progach niejednokrotnie witaliśmy posiadaczy iPhone’ów 6s, którzy przychodzili do nas z usterkami wymagającymi serwisowania. Do najczęstszych uszkodzeń związanych z modelem 6s możemy zaliczyć problemy z kamerą, złączem słuchawkowym Jack oraz przyciskiem Home. iPhone 6s to także model z najbardziej wadliwą baterią w historii Jabłek. Wszystkie wymienione usterki naprawiamy w ciągu 60 minut, przywracając Jabłkom pełną funkcjonalność.

Jesteś użytkownikiem iPhone’a 7, 8 lub X? Zajrzyj do drugiej części naszego artykułu o najczęstszych usterkach występujących w smartfonach Apple i sprawdź, na jakie uszkodzenia najbardziej narażone jest twoje Jabłko.