Bateria to serce każdego iPhone’a i warto wiedzieć, że jest narażona na zużycie bardziej niż inne komponenty. Jej mniejsza wydajność wpływa negatywnie także na pozostałe funkcje urządzenia. Z tego powodu, w wielu przypadkach, zdecydowanie należy zastanowić się nad zastąpieniem baterii nowym egzemplarzem. Sprawdź, jakie są oznaki tego, że nadszedł najwyższy czas na wymianę!

Wydajność baterii w iPhone – od czego zależy?

Działanie baterii umieszczonej w iPhone może zależeć od wielu różnych czynników. Naturalnie, największe znaczenie ma jej pojemność. Im ta jest większa, tym dłużej urządzenie jest w stanie działać na jednym ładowaniu.

Niestety, po paru latach użytkowania wydajność baterii w iPhone na trwale ulega zmniejszeniu. Przyczynia się do tego intensywność użytkowania wymagających aplikacji. Im więcej korzystasz ze sprzętu, tym szybciej będzie on tracił na swojej jakości.

Na wydajność baterii w iPhone wpływa także temperatura otoczenia. Skrajne gorąco lub zimno również mogą jej zaszkodzić, więc jeśli zależy Ci na długim użytkowaniu sprzętu, unikaj tego rodzaju warunków.

Kiedy wymienić baterię w iPhone? Praktyczne porady

Jeśli coraz częściej widzisz oznaki spadku wydajności baterii, jej zmiana może okazać się jedynym rozsądnym rozwiązaniem mogącym przedłużyć życie Twojego sprzętu. Kiedy wymienić baterię w iPhone? Wtedy kiedy zauważysz następujące symptomy:

  • Szybsze wyczerpywanie się baterii
  • Nagłe wyłączanie się iPhone’a
  • Spadek pojemności ładowania
  • Wydłużony czas ładowania
  • Nadmierne nagrzewanie się urządzenia
  • Oznaki fizyczne, takie jak puchnięcie
  • Kondycja baterii poniżej 80% (sprawdzisz ją, wchodząc w Ustawienia -> Bateria -> Kondycja i ładowanie baterii)

Jeśli masz wątpliwości co do tego, kiedy wymienić baterię w iPhone, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami. Ci będą mogli dokładnie ocenić jej stan przy pomocy narzędzi diagnostycznych. Z ich pomocą wymiana baterii w Twoim iSprzęcie będzie banalnie prosta. Interesują Cię koszty naprawy? Sprawdź cennik wymiany baterii.

iPhone szybko się rozładowuje? Oddaj go do serwisu

Bateria w kiepskim stanie nie musi oznaczać końca Twojego ulubionego telefonu. Jeśli iPhone szybko się rozładowuje, zwykła wymiana wadliwego komponentu może przywrócić go z powrotem do pełnej sprawności.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat i sprawdzić wszystkie swoje możliwości? Sprawdź, jak wygląda profesjonalna wymiana baterii iPhone11, wymiana baterii iPhone 12 wymiana baterii iPhone 13 czy wymiana baterii iPhone X w serwisie iHospital. To zabieg, który w wielu przypadkach trwa zaledwie parę chwil, a skutkuje niesamowitą poprawą jakości działania danego urządzenia.

Po zobaczeniu różnicy będziesz żałować, że decyzja o zastąpieniu starej baterii nie została podjęta wcześniej!