Mateusz Koza
Apple Master.
Nie istnieje problem ze sprzętem Apple,
z którym nie byłby w stanie sobie poradzić.
Kapitan serwisu w Katowicach.

Bateria to serce każdego iPhone’a i warto wiedzieć, że jest narażona na zużycie bardziej niż inne komponenty. Jej mniejsza wydajność wpływa negatywnie także na pozostałe funkcje urządzenia. Z tego powodu, w wielu przypadkach, zdecydowanie należy zastanowić się nad zastąpieniem baterii nowym egzemplarzem. Sprawdź, jakie są oznaki tego, że nadszedł najwyższy czas na wymianę!

Wydajność baterii w iPhone – od czego zależy?

Działanie baterii umieszczonej w iPhone może zależeć od wielu różnych czynników. Naturalnie, największe znaczenie ma jej pojemność. Im ta jest większa, tym dłużej urządzenie jest w stanie działać na jednym ładowaniu.

Niestety, po paru latach użytkowania wydajność baterii w iPhone na trwale ulega zmniejszeniu. Przyczynia się do tego intensywność użytkowania wymagających aplikacji. Im więcej korzystasz ze sprzętu, tym szybciej będzie on tracił na swojej jakości.

Na wydajność baterii w iPhone wpływa także temperatura otoczenia. Skrajne gorąco lub zimno również mogą jej zaszkodzić, więc jeśli zależy Ci na długim użytkowaniu sprzętu, unikaj tego rodzaju warunków.

Jeśli Twój iPhone nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła go awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

Kiedy wymienić baterię w iPhone? Praktyczne porady

Jeśli coraz częściej widzisz oznaki spadku wydajności baterii, jej zmiana może okazać się jedynym rozsądnym rozwiązaniem mogącym przedłużyć życie Twojego sprzętu. Kiedy wymienić baterię w iPhone? Wtedy kiedy zauważysz następujące symptomy:

  • Szybsze wyczerpywanie się baterii
  • Nagłe wyłączanie się iPhone’a
  • Spadek pojemności ładowania
  • Wydłużony czas ładowania
  • Nadmierne nagrzewanie się urządzenia
  • Oznaki fizyczne, takie jak puchnięcie
  • Kondycja baterii poniżej 80% (sprawdzisz ją, wchodząc w Ustawienia -> Bateria -> Kondycja i ładowanie baterii)

Jeśli masz wątpliwości co do tego, kiedy wymienić baterię w iPhone, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami. Ci będą mogli dokładnie ocenić jej stan przy pomocy narzędzi diagnostycznych. Z ich pomocą wymiana baterii w Twoim iSprzęcie będzie banalnie prosta. Interesują Cię koszty naprawy? Sprawdź jaki jest koszt wymiany baterii iPhone.

iPhone szybko się rozładowuje? Oddaj go do serwisu

Bateria w kiepskim stanie nie musi oznaczać końca Twojego ulubionego telefonu. Jeśli iPhone szybko się rozładowuje, zwykła wymiana wadliwego komponentu może przywrócić go z powrotem do pełnej sprawności.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat i sprawdzić wszystkie swoje możliwości? Sprawdź, jak wygląda profesjonalna wymiana baterii iPhone11, wymiana baterii iPhone 12 wymiana baterii iPhone 13 czy wymiana baterii iPhone X w serwisie iHospital. To zabieg, który w wielu przypadkach trwa zaledwie parę chwil, a skutkuje niesamowitą poprawą jakości działania danego urządzenia.

Po zobaczeniu różnicy będziesz żałować, że decyzja o zastąpieniu starej baterii nie została podjęta wcześniej!